Nové verze Adobe Premiere Pro CC a After Effects CC na IBC 2015

Na letošním IBC dojde k odhalení nových verzí aplikací Adobe Creative Cloud 2015, včetně Premiere Pro a After Effects. Aktualizovaná verze Adobe Premiere Pro CC 2015 přinese nové možnosti pro zpracování Ultra HD / 4K materiálu a dalších vysokých rozlišení díky nativní (komprese i dekomprese) podpoře pro média HEVC (h.265), DNxHR a OpenEXR.

Intuitivní rozhraní Color Workspace pro barevné korekce s technologií Lumetri Color Panel přinese první implementaci podpory High Dynamic Range (HDR) zpracování obrazu. Díky podpoře externích HD monitorovacích systémů, RAW formátům kamer, OpenEXR formátu a kodeku Dolby Vision, bude možné provádět barevné korekce u videí s širokým dynamickým rozsahem. Korektnost zásahu do barevnosti video dat ověří nové měřící nástroje. Výrobce rovněž implementuje efekt Lumetri do After Effects pro funkční paritu mezi aplikacemi After Effects a Premiere Pro.Nová verze
Premiere Pro dále nabídne podporu hybridních dotykových zařízení se systémem Windows, např. Microsoft Surface Pro, a také vylepšenou podporu ovládacích gest u track padů Apple Force Touch. Technologie „Optical Flow Time Remapping” bude sloužit k tvorbě vysoce kvalitních zpomalovaček nebo ke konverzi snímkových frekvencí. Rychlé výpočty zajistí GPU akcelerace. Velkých modernizací se dočká i provázání se službou Adobe Stock pro vyhledávání, náhled a nákup grafiky v režimu royalty-free. Služba Adobe Stock se pyšní knihovnou se 45 miliony položek a je přístupná z panelu Creative Cloud Libraries v Premiere Pro i After Effects.

Modernizován bude i konverzní modul
Adobe Media Encoder, který v panelu Destination Publishing nabídne nově i Facebook;navíc bude obsahovat též rozšířenou podporu pro UHD formáty, podporu pro OpenEXR data u funkce Watch Folder, nástroj Automatic Loudness Correction apod.

Adobe Premiere Pro CC 2015

Datum: 09. 09. 2015, Kategorie: Novinky