Nově showroom v Praze otevřen každou středu až do 19:00.Nově showroom v Praze otevřen každou středu až do 19:00.

Nové verze 2015 aplikací řady Adobe Creative Cloud!

Korporace Adobe uvedla verze 2015 svých aplikací a služeb sdružených v cloudové nabídce Creative Cloud. Verze 2015 přinášejí významné nové funkce a vylepšení u všech produktů CC, včetně aplikací Premiere Pro CC, After Effects CC a Photoshop CC i přidružených mobilních aplikací pro systémy iOS nebo Android. Jste-li předplatiteli, máte na nové verze nárok automaticky, bez dalších poplatků. Pozor: Nové verze odinstalují verze předchozí! Pokud si přejete zachovat starší nainstalované verze, deaktivujte položku „Remove Old Versions” v okně „Advanced Options” během instalace (více zde).

Adobe Premiere Pro CC 2015
Videostřihový software
Premiere Pro CC byl obohacen o nový panel Lumetri Color pro snadno aplikovatelné barevné korekce a technologii Morph Cut specificky vytvořenou pro sestřih rozhovorů. Nová verze dále nabídne rozšířenou kompatibilitu se souborovými formáty (JPEG 2000 MXF Op1a, Panasonic 4K 444, Canon XF-AVC Model A, DNxHD s komprimovaným alfa kanálem, a Dolby 5.1), vylepšení v oblasti zpracování zvuku, lepší podporu technologie Windows touch, funkci Time Tuner v Media Encoderu pro změnu délky videí, příkaz Video Mixdown u exportu AAF sekvencí, možnost monitorovat video s půlsnímky pomocí rozhraní HDMI, podstatně rychlejší zpracování ProRes videí na platformě Mac OS X (až 2x), drobná vylepšení v oblasti čtyřbodového střihu a další novinky.

Adobe After Effects CC 2015
Nejvýznamnější novou funkcí kompozičního programu After Effects CC je Uninterrupted Preview, nový systém pro interaktivní náhled projektů dovolující pracovat s rozhraním After Effects i během přehrávání náhledů. Tato změna si vyžádala významné zásahy do jádra programu, jejichž výsledkem je celková rychlejší odezva aplikace. Novinkou je také verze Preview 1 chystané 2D animační aplikace Adobe Character Animator, která je s After Effects úzce propojena (sledování obličejů v reálném čase pomocí webkamery apod.), dále Maxon Cineware v2.0.16, nové verze importních modulů pro formáty RED a OpenEXR apod. Kompletní seznam nových funkcí naleznete zde.

Adobe Photoshop CC 2015
Verze 2015 grafického editoru
Photoshop CC představila funkci Artboards pro tvorbu grafiky pro různá zařízení v jediném dokumentu. Každý „Artboard” může mít jinou velikost, přesto lze všechny artboardy zobrazit zároveň a snadno mezi nimi kopírovat nebo sdílet grafické elementy a stejně jednoduše je i exportovat, samostatně nebo najednou. Více tuto funkci přiblíží následující video. Web designérům a tvůrcům mobilních aplikací je určena beta verze programu Photoshop Design Space a také mobilní aplikace Adobe Preview CC dovolující snadno zobrazovat aktuálně tvořenou grafiku na zařízeních s operačním systémem iOS. Modul Adobe Camera Raw je nově vybaven funkcí Dehaze pro odstranění atmosférické mlhy a nástroji pro nedestruktivní tvorbu panoramatických fotografií. Velice vítané jsou rychlostní optimalizace retušovacích funkcí Healing Brush, Patch Tool a Spot-Healing Brush, které jsou nyní až 120x rychlejší v porovnání s verzí Photoshop CS6 a pracují v reálném čase. Více informací o nových funkcích zde.

Adobe Creative Cloud 2015