Nové varianty pultů Blackmagic Design ATEM Advanced Panel 2 M/E v červnu

TISKOVÁ ZPRÁVA

2. května 2022

Na veletrhu NAB 2022 představené nové varianty ovládacích pultů ATEM Advanced Panel značky Blackmagic Design – na českém a slovenském trhu zastoupené společností Syntex – nabízejí 30 a 40 tlačítek pro práci s nejvýkonnějšími režiemi ATEM při zachování kompaktních rozměrů modelu ATEM 2 M/E Advanced Panel. Obě nové varianty nabízejí krom rozšířeného počtu tlačítek stejné funkce jako ATEM 2 M/E Advanced Panel (s 20 tlačítky) vč. LCD displejů pro popisky funkcí, 2 T-Bar ovladačů ad.

Blackmagic Design ATEM Advanced Panel 2 M/E 30

Nové 30 a 40tlačítkové varianty ATEM 2 M/E Advanced Panel budou v prodeji od června 2022 s cenou začínající na hranici 7695 USD bez DPH.

Pulty řady ATEM Advanced Panel jsou ideálním doplňkem režie ATEM Constellation pro snazší vytváření komplexních pořadů. Odemykají plný potenciál režie a představují také ergonomičtější ovládací alternativu (k dodávanému softwarovému ovládacímu pultu) díky vysoce kvalitním tlačítkům, otočným a pákovým ovladačům:

Režie ATEM Constellation představují nejpokročilejší řešení pro odbavování živých pořadů. Architektura režií zahrnuje nezávislé sběrnice Program a Preview pro rychlé a přesné přepínání záběrů. Při nastavení prolínání mezi zdroji videa vidí operátor možnosti prolínacího efektu na LCD displeji pultu, aniž by musel složitě procházet menu. Nechybí široká škála efektů, od standardních SMPTE prolínaček s možnosti rozostření okrajů až po složité DVE prolínací efekty, u kterých lze nastavit pozici jednotlivých elementů kompozice pomocí T-Baru a joysticku! Další ovládací prvky pultů usnadňují nastavení velikosti DVE elementů, stínů, osvětlení apod. Ergonomická T-Bar páka zajišťuje dokonalou kontrolu nad prolnutím záběrů, kdy je často důležité zohlednit práci kamerového operátora i pohyb protagonistů.

Integrovaný joystick zajišťuje snadné nastavení např. pozice DVE efektů v osách X, Y i Z. Dovoluje dokonale umístit okno se záběrem v rámci kompozice „obraz v obraze“, nastavit jeho velikost, či dokonce zvolit počáteční a koncové body u animovaných DVE efektů.

Každý z displejů (pro zobrazení nastavení parametrů) nabízí dedikované tlačítko pro všechny funkce a umožňuje ovládat stovky parametrů klíčovacích funkcí, prolínaček, DVE efektů, generátorů barevných pozadí, nastavení funkce multiview, mapování tlačítek či volbu video normy. Navíc mohou uživatelé ukládat/vyvolávat nastavení pultu! Další pokročilou funkcí je možnost vytvářet makra a následně je spouštět stiskem jediného tlačítka. Práce s makro příkazy nevyžaduje použití počítače a je velice usnadněna popisky na LCD displejích identifikujících přiřazená makra.

Základní vlastnosti pultů ATEM Advanced Panel

  • Až 40 nezávislých tlačítek vstupů s textovou indikací a barevným kódováním
  • Pohodlné ovládání všech aspektů prolínacích efektů
  • Rychlý výběr presetů efektů na integrovaných LCD displejích
  • Možnost nastavení pozice a dalších parametrů DVE pomocí joysticku
  • Páka pro manuální ovládání prolínacích efektů
  • Separátní LCD displej pro každou M/E sběrnici
  • Přímé spouštění maker u zvolené sběrnice

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 02. 05. 2022, Kategorie: Novinky