Nové uživatelské rozhraní pro kamery URSA Mini od Blackmagic Design – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

21. dubna 2016

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex,
oznámil aktualizovanou verzi software pro digitální filmové kamery kamery URSA Mini. Software bude vydán zdarma v průběhu letošního roku a přinese nové uživatelské rozhraní i desítky nových funkcí.

Beta verze nového software pro kamery
Blackmagic URSA Mini je aktuálně vystavována na NAB 2016, u stánku společnosti Blackmagic Design (#SL217).

Nový operační systém kamery není pouhá aktualizace stávající verze, ale zcela nový software. Software byl specificky navržen pro výkonnou elektroniku kamery URSA Mini a poskytne lepší odezvu i nové uživatelské rozhraní pro snazší a rychlejší ovládání přístroje.


Nové uživatelské rozhraní výrazně snižuje složitost struktury menu a usnadňuje nastavování důležitých parametrů přístroje. Nabízí rychlý přístup k nastavení ISO, vyvážení bílé, clony, snímkové frekvence, obrazových vodítek apod., aniž by bylo nutné složitě procházet menu kamery.

Nové jsou i presety pro vyvážení bílé a parametry pro kompenzaci barevného závoje obrazu. K dispozici jsou také funkce pro přesnější nastavení úhlu závěrky včetně přehledné virtuální klávesnice pro vkládání parametrů a nápovědy pro korektní nastavení kompenzující blikání obrazu.

Nové uživatelské rozhraní usnadní i zadávání metadat pomocí prediktivní nápovědy a slovníku často používaných výrazů. Díky inteligentnímu systému pořadí záběrů a scén odpadne také ruční zadávání čísel záběrů. Náhled nově nabídne roztažení obrazu (
1,33x a 2x) pro anamorfické objektivy, možnost importu a ukládání 3D LUT korekcí a jejich nezávislou aplikaci na LCD monitor a oba SDI výstupy. Celé nastavení přístroje bude možné ukládat do uživatelských presetů.

Navíc bude implementována možnost přiřadit funkce přístroje jednotlivým funkčním tlačítkům, rychlé přepínání mezi režimy asistence ostření, zobrazení bezpečných zón definovaných procenty, či zobrazení dodatečných informací na SDI výstupu specificky pro kameramany nebo režiséry.

Blackmagic URSA Mini GUI

Dostupnost a cena
Nový software pro kamery
Blackmagic URSA Mini bude uveden v průběhu letošního roku jako bezplatná aktualizace.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.