Nové spolehlivé SSD disky Sony pro záznam videa

Nová řada SSD disků „G Series” značky Sony obsahuje dva spolehlivé 2,5” modely s kapacitami 960 GB (SV-GS96) a 480 GB (SV-GS48). SSD Disky Sony G byly navrženy pro spolehlivý záznam videa z digitálních filmových kamer a DSLR/DSLM přístrojů prostřednictvím externích rekordérů. Disky nabízejí rychlé přenosové rychlosti (čtení 550MB/s, zápis 500MB/s), vysokou spolehlivost i v nepříznivých klimatických podmínkách a dlouhou životnost.

Díky technologii Error Correction Code společnosti Sony dosahuje 960GB model životnosti až 2400 TBW (tj. „zapsaných terabajtů”), 480GB verze pak 1200 TBW. Hodnota 2400 TBW odpovídá asi 10 letům používání při průměrně pětinásobném přepsání disku týdně. Disky byly rovněž vytvořeny s ohledem na stabilní rychlost zápisu i po mnoha cyklech přepsání. Výsledkem je stabilní rychlost zápisu 4K videa bez vynechaných snímků. Například s rekordérem Atomos Shogun Inferno jsou SSD disky Sony G schopny stabilního záznamu 4Kp60 videa v režimu ProRes 422 HQ.

K nadstandardní spolehlivosti přispívá také technologie ochrany dat při náhlém odpojení napájení a robustní SATA III konektor s garantovanými 3.000 cykly připojení (což je šestinásobná hodnota v porovnání se standardními SATA konektory; SATA adaptér pro připojení disku k počítači není součástí dodávky). Disky jsou navíc kryty 10letou zárukou! Při nepravděpodobném poškození dat nabízí společnost Sony možnost jejich obnovy ve svém specializovaném servisním středisku (100% úspěšnost není samozřejmě garantována).


SSD disky Sony G Series budou v prodeji od května 2017.

Sony G Series SSD

Datum: 05. 04. 2017, Kategorie: Novinky