Nové SDXC/SDHC karty značky Panasonic pro 4K video

Společnost Panasonic uvedla novou řadu paměťových karet SDXC/SDHC typu UHS-I s maximální rychlostí čtení až 95 MB/s a záznamu až 90 MB/s. Karty jsou kompatibilní s normou UHS Speed Class 3 (U3) a jsou dostupné v kapacitách až 128 GB. Pro dosažení maximálních uvedených rychlostí čtení a zápisu je nutné použít zařízení se sběrnicí UHS-I (DMC-GH4, HC-X1000 apod.).

Video data jsou stále objemnější, především díky nástupu 4K techniky. Zvyšují se také datové toky, ať už díky nižší kompresi nebo vyšším snímkovým frekvencím, např. produkty
Panasonic HC-X1000 nebo DMC-GH4 zaznamenávají Full-HD All-Intra video s datovým tokem cca 200 Mbps. Těmto nárokům se musí přizpůsobit i záznamová média, aby se předešlo dropoutům a veškerá data se zaznamenala bez chyb. Společnost Panasonic odpovídá na tuto výzvu řadou výkonných SDXC/SDHC karet, které plně vyhovují nejen po stránce rychlosti, ale též svou vysokou spolehlivostí a dlouhodobou stabilitou.

Záznam 4K videa
Karty vyhovují specifikaci UHS Speed Class 3 (U3). Jde o poslední verzi specifikace UHS Speed Class požadující záznamovou rychlost minimálně 30 MB/s (240 Mbps) pro spolehlivý záznam videa s vysokým datovým tokem. Karty typu UHS-I poskytují ještě vyšší rychlosti. Sběrnice UHS-I umožňuje extrémně vysoké rychlosti čtení i záznamu dat – při použití s kompatibilní UHS-I kamerou lze dosáhnout rychlosti čtení až 95 MB/s a zápisu až 90 MB/s.

Vysoká spolehlivost
Karty jsou velice spolehlivé, nejen díky kvalitním MLC NAND flash pamětem, ale také díky funkci Smart Guard pro ochranu dat. Funkce Power Failure Protection ochrání data i při náhlém výpadku napájení, zatímco technologie Smart Data Writing optimalizuje zápis pro omezení vzniku chyb a prodloužení životnosti pamětí. Karty též vyhovují specifikaci Proof 7 a odolávají vodě, nadměrnému zrychlení, působení magnetických polí a rentgenového záření, elektrostatickým jevům či vysokým teplotám. Díky integrované pojistce jsou karty chráněny také proti nadměrnému zahřívání. Jsou dostatečně spolehlivé pro práci v terénu, i ve velice nehostinných podmínkách...

Panasonic SDXC128GB UHS-I Class 10

Datum: 06. 01. 2015, Kategorie: Novinky