Nové režijní pulty Blackmagic Design ATEM Advanced Panel - tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

10. července 2020

Právě uvedené ovládací pulty ATEM 2 M/E Advanced Panel a ATEM 4 M/E Advanced Panel značky Blackmagic Design – na českém a slovenském trhu zastoupené společností Syntex – reprezentují novou generaci panelů pro režie řady ATEM! Oba modely uspokojí provozovatele nejvýkonnějších režií ATEM díky podpoře až 4 M/E kanálů a integraci až 24 samostatných LCD displejů pro uživatelsky nastavitelné popisky tlačítek, 4 LCD displejů pro nastavení parametrů, 4 T-Bar ovladačů a mnoha dalších funkcí. Díky novému provedení podporují pulty přímou montáž do režijních stolů i samostatný provoz.

Pulty řady ATEM Advanced Panel jsou ideálním doplňkem režie ATEM Constellation pro snazší vytváření komplexních pořadů. Odemykají plný potenciál režie a představují také ergonomičtější ovládací alternativu (k dodávanému softwarovému ovládacímu pultu) díky vysoce kvalitním tlačítkům, otočným a pákovým ovladačům:

Model 1 M/E nabízí jednu řadu M/E s 10 tlačítky pro vstupy a jediný LCD displej pro nastavení funkcí. Přestože jde o 1 M/E pult, dovoluje ovládat všechny M/E kanály větších režií. U tlačítek vstupů je možné nastavit barvu a díky dedikovaným LCD displejům také popisky. Nechybí ani joystick pro DVE efekty a T-Bar ovladač.

Varianta 2 M/E nabízí dvě řady M/E s 20 tlačítky pro vstupy a 2 LCD displeje pro nastavení funkcí. Pult dovoluje ovládat až 4 M/E u větších režií, LCD displeje pro tvorbu vlastních popisků tlačítek jsou rovněž samozřejmostí.

Největší varianta 4 M/E dokonale doplňuje funkční sadu režie ATEM Constellation! Nabízí čtyři řady M/E s 40 tlačítky pro vstupy a 4 LCD displeje pro nastavení funkcí, a také displeje pro tvorbu popisků u všech tlačítek.

Režie ATEM Constellation představuje nejpokročilejší řešení pro odbavování živých pořadů. Architektura režie zahrnuje nezávislé sběrnice Program a Preview pro rychlé a přesné přepínání záběrů. Náhled sběrnice Preview lze realizovat pomocí Aux výstupu či prostřednictvím funkce Multi-view: stačí zvolit zdrojový signál na sběrnici Preview pomocí pultu Advanced Panel, zkontrolovat jej na náhledové obrazovce a následně zařadit do vysílání stiskem tlačítek Cut nebo Auto. Pokud je vyžadována okamžitá odezva, je možné volit záběry přímo v rámci sběrnice Program.

Při nastavení prolínání mezi zdroji videa vidí operátor možnosti prolínacího efektu na LCD displeji pultu, aniž by musel složitě procházet menu. Nechybí široká škála efektů, od standardních SMPTE prolínaček s možnosti rozostření okrajů až po složité DVE prolínací efekty, u kterých lze nastavit pozici jednotlivých elementů kompozice pomocí T-Baru a joysticku! Další ovládací prvky pultů usnadňují nastavení velikosti DVE elementů, stínů, osvětlení apod. Ergonomická T-Bar páka zajišťuje dokonalou kontrolu nad prolnutím záběrů, kdy je často důležité zohlednit práci kamerového operátora i pohyb protagonistů.

Integrovaný joystick zajišťuje snadné nastavení např. pozice DVE efektů v osách X, Y i Z. Dovoluje dokonale umístit okno se záběrem v rámci kompozice „obraz v obraze“, nastavit jeho velikost, či dokonce zvolit počáteční a koncové body u animovaných DVE efektů.

Každý z displejů (pro zobrazení nastavení parametrů) nabízí dedikované tlačítko pro všechny funkce a umožňuje ovládat stovky parametrů klíčovacích funkcí, prolínaček, DVE efektů, generátorů barevných pozadí, nastavení funkce Multi-view, mapování tlačítek či volbu video normy. Navíc mohou uživatelé ukládat/vyvolávat 10 nastavení pultu! Další pokročilou funkcí je možnost vytvářet makra a následně je spouštět stiskem jediného tlačítka. Práce s makro příkazy nevyžaduje použití počítače a je velice usnadněna popisky na LCD displejích identifikujících přiřazená makra.

Blackmagic Design ATEM 4 M/E Advanced Panel

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/media/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

 

Datum: 10. 07. 2020, Kategorie: Novinky