Nové převodníky Mini Converter 4K v prodeji – Tisková zpráva

Nejvyspělejší převodníky řady Mini Converter s podporou 6G-SDI a Ultra HD!

TISKOVÁ ZPRÁVA

10. dubna 2014

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, představila na právě probíhajícím veletrhu NAB 2014 modernizovanou produktovou řadu převodníků Mini Converter s podporou normy Ultra HD a technologií 6G-SDI. Nové univerzální převodníky jsou schopné pracovat s SD, HD i Ultra HD televizními formáty. Nové modely nahrazují předchozí ekvivalentní typy a jsou již v prodeji za 219 EUR bez PDH.

Nové převodníky řady Mini Converter s 4K podporou si mohou návštěvníci NAB 2014 prohlédnout na stánku #SL219 společnosti Blackmagic Design.

Nové modely jsou určeny profesionálům, kteří vyžadují cenově dostupné převodníky se spolehlivou elektronikou a vyspělou výbavou, včetně funkcí pro vkládání nebo separaci audia, redundantních vstupů a podpory nejnovějších 6G-SDI technologií.

Blackmagic Design Mini Converters

Produkty Mini Converter 4K jsou ideálními pomocníky do televizních i postprodukčních studií, které se připravují na přechod k Ultra HD technologii a zároveň stále produkují SD i HD obsah. Přepnutí do režimu Ultra HD je realizováno automaticky po připojení zdrojů signálu k 6G-SDI vstupům. Velice výhodné je i jejich použití v provozu živého vysílání – Ultra HD signál lze jejich prostřednictvím připojit i ke starým SD televizím. Díky tomu budou technici vždy připraveni na téměř libovolnou techniku na exteriérových lokacích. Převodníky jsou optimalizovány pro 6G-SDI provoz, signály norem SD i HD tedy zvládají zpracovat se značnou rezervou výkonu.

Nové 4K modely převodníků Mini Converter
Mini Converter SDI to HDMI 4K konvertuje SDI signál na HDMI. Díky 6G-SDI vstupům automaticky přepíná mezi normami SD, HD a Ultra HD. Nabízí redundantní SDI vstupy, průchozí 6G-SDI výstup, integrovaný down-konvertor rozlišení, a také analogové nebo digitální AES/EBU audio výstupy separované z SDI video vstupů. Převodník automaticky rozpozná HD HDMI zařízení a v případě potřeby provede konverzi rozlišení z Ultra HD na HD. Již v prodeji za 219 EUR bez DPH.

Mini Converter HDMI to SDI 4K převádí HDMI signál na SDI. Je vybaven výstupy typu 6G-SDI, které jsou kompatibilní s normami SD, HD a Ultra HD a jsou automaticky přepínany. Tento model nabízí dva 6G-SDI výstupy, konverzi rozlišení z HD na SD a analogové nebo digitální AES/EBU zvukové vstupy pro vkládání audia do SDI linky. Převodník je navíc vybaven přepínačem pro vynucený výstup HD signálu z HDMI 4K zařízení v případech, kdy je požadován výhradně standardní HD signál. Již v prodeji za 219 EUR bez DPH.

Mini Converter SDI to Analog 4K slouží ke konverzi SDI signálu na analogové složkové, S-Video nebo kompozitní video. Nabízí automatické přepínání norem SD a HD, redundantní SDI vstup, down-konverzi rozlišení, a také analogové nebo digitální AES/EBU audio výstupy pro separaci zvukových stop z SDI vstupu. Tento model automaticky konvertuje rozlišení z Ultra HD na běžné HD (komponentní) nebo SD (S-Video, kompozitní) video. Již v prodeji za 219 EUR bez DPH.

Mini Converter SDI Distribution 4K distribuuje signál přítomný na SDI vstupu do 8 různých SDI výstupů. Automaticky přepíná mezi video formáty SD, HD a Ultra HD. Již v prodeji za 219 EUR bez DPH.

Uvedli jsme již nemálo 6G-SDI produktů a těší nás, že i téměř celá řada našich převodníků Mini Converter přechází na novou technologii a podporuje Ultra HD,“ uvedl Grant Petty, ředitel společnosti Blackmagic Design. „Nové převodníky Mini Converter ukazují, že plný přechod na Ultra HD technologie se týká i produktů, které bereme již jako samozřejmost. Nové verze přinášejí nejmodernější technologie, které zaručí zcela bezproblémový přechod na Ultra HD normu!

Dostupnost
Nové 4K modely převodníků Mini Converter jsou již v prodeji, za cenu 219 EUR bez DPH.

Fotografie pro tisk

Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.