Nové objektivy Angénieux na IBC 2017

Krom již dříve ohlášených modelů řady EZ Series pro kamery se snímači velikosti S35 (model EZ1 je již v prodeji, příchod modelu EZ2 se očekává na podzim) a kompaktního transfokátoru Optimo Style 48-130 pro snímače RED Helium 8K nebo režim Open Gate u kamer ARRI (bude v prodeji během 4. kvartálu 2017), přiveze Angénieux na NAB 2017 i naprostou novinku, nově vyvinutý 12x zoom řady Optimo pro nejnáročnější produkce. Půjde o nástupce referenčních objektivů Optimo 24-290 a 28-340, který poskytne velký rozsah ohniskových vzdáleností v maximální obrazové kvalitě a uspokojí tak potřeby tvůrců celovečerních filmů, televizních seriálů, reklam a hudebních videoklipů.

Objektiv se pochlubí zcela novou optickou i mechanickou konstrukcí, která zaručí špičkovou optickou kvalitu v celém rozsahu ohniskových vzdáleností: žádná změna světelnosti při zoomování, minimální změna úhlu záběru při ostření, malá distorze, krátká MOD vzdálenost. Transfokátor
Optimo Ultra 12x je osazen bajonetem PL a je také vybaven specializovanou montáží dovolující výměnu bajonetů. Možnost vyměnit ostřící kroužek s cejchováním v metrech či stopách je samozřejmostí. Nová konstrukce je také lépe chráněna před nepříznivými vlivy počasí: zdokonalené filtry zabraňují vnikání prachu do optické soustavy, rozsah provozních teplot je nyní -20 +40° C. Díky technologii výměnné zadní části optiky (IRO Interchangeable Rear Optics) může být objektiv snadno konfigurován pro různé obrazové formáty: S35 (kruhová průmětna 31,1 mm), U35 (34,6 mm) a FF/VV (46,3 mm). Půjde o ideální zoom pro novou generaci digitálních filmových kamer!

V prodeji budou dvě sady s montážními kity:
Optimo Ultra 12x Standard Package: S35 + U35 Kit
Optimo Ultra 12x Full Package: S35 + U35 Kit + FF/VV Kit

V prodeji bude rovněž speciální madlo a přední ochranné sklo; standardní extendéry
Optimo Extender 1,4x a 2x lze s novým objektivem použít také.

Angenieux Optimo Ultra 12x