Nové modely v řadě Blackmagic Design Ultimatte 12 - tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

8. září. 2022

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená společností Syntex, dnes představila čtyři nové modely v řadě profesionálních systémů Ultimatte 12 pro odstranění klíčovacího pozadí: Ultimatte 12 HD, Ultimatte 12 4K a nejvyšší variantu Ultimatte 12 8K, plus cenově dostupnou variantu Ultimatte 12 HD Mini s cenou 12.684 Kč bez DPH! Další novinkou je bezplatný software Ultimatte Software Control pro macOS a Windows dovolující ovládat libovolný z Ultimatte 12 modelů bez nutnosti pořizovat hardwarový panel.

Nové modely v řadě Ultimatte 12 zachovávají vysokou kvalitu obrazového zpracování a zlepšují cenovou dostupnost! Nové modely nabízejí perfektní zpracování okrajů masek, dokonalejší oddělení barev, vynikající barevnou přesnost a lepší redukci přelévání barev klíčovacího pozadí do popředí. Nabídka variant HD, 4K a 8K umožňuje zvolit ideální nástroj pro cílový vysílací standard. Cenově nejdostupnější produkt Ultimatte 12 HD Mini byl navržen specificky pro uživatele kompaktních režií ATEM Mini, pro které představuje vstupenku do světa profesionálních klíčovacích řešení Ultimatte a možnost vytvářet profesionální virtuální studia s fixními kamerovými pozicemi.

Veškeré varianty Ultimatte 12 jsou vybaveny pamětí pro statické snímky k rychlému nahrazení klíčovacího pozadí a odbourávají tak nutnost využívat externí kompoziční nástroje. A přes nižší cenu – vč. základního modelu Ultimatte 12 HD Mini – nabízejí stejné, pokročilé algoritmy Ultimatte, pro zpracování obrazu v širokém interním barevném prostoru. Systém zpracovává různé části obrazu odděleně v závislosti na lokální barevnosti: díky tomu je zachována detailní textura obrazu např. u vlasů a hladké barevné přechody.

Při odbavování živých pořadů je maximální prioritou rychlost práce. Ultimatte 12 nabízí automatické nastavení více než 100 parametrů s minimálními vstupy uživatele! Klíčování „na jeden dotyk“ dramaticky zrychluje celý proces kompozice záběrů s klíčovacím pozadím, s minimálním úsilím ze strany uživatele. Díky tomu se budete moci soustředit více na pořad samotný a Ultimatte 12 se postará o technickou stránku produkce.

Vylepšené algoritmy pro detekci odlesků dovolují produktům Ultimatte 12 odstraňovat i komplexní barevné závoje v popředí a vytvářet tak perfektní kompozice pro virtuální studia. Stejným způsobem si Ultimatte 12 poradí se stíny a transparentními objekty vč. reflexí. Ultimatte 12 také provádí automatické vzorkování barev a tvorbu masek pro zdi, podlahy a další partie záběru.

Modely Ultimatte 12 4K a Ultimatte 12 8K jsou vybaveny moderním 12G-SDI rozhraním pro zpracování HD, Ultra HD a 8K formátů. Rozhraní 12G-SDI dovoluje přenášet Ultra HD materiál s vysokou snímkovou frekvencí po jediném kabelu a je plně kompatibilní se starší HD technikou. Veškeré varianty Ultimatte 12 lze nyní dálkové ovládat také pomocí bezplatné aplikace Ultimatte Software Control pro macOS a Windows. Unikátní varianta Ultimatte 12 HD Mini nabízí zajímavou možnost konverze kamerových povelů z SDI na HDMI rozhraní, díky čemuž mohou režie ATEM SDI ovládat i kamery Blackmagic Pocket Cinema Camera připojené pomocí HDMI. V aplikaci Ultimatte lze kameře přiřadit číslo a aktivovat tak dálkové ovládání barevného korektoru kamery, signalizačního světla a funkce pro spouštění/zastavování záznamu.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 08. 09. 2022, Kategorie: Novinky