Nové modely rekordérů HyperDeck Studio od Blackmagic Design – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

18. září, 2013

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design,
na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, ohlásil produkty HyperDeck Studio 2 a HyperDeck Studio Pro 2, nové modely populárních diskových rekordérů videa. HyperDeck Studio 2 je v prodeji za 20.550 Kč a HyperDeck Studio Pro 2 je na trhu za 44.950 Kč bez DPH.

Nové verze produktů HyperDeck Studio přicházejí s pozměněným, kovovým čelním panelem, který je pevnější a jeho vzhled odpovídá provedení čelních panelů u dalších produktů značky Blackmagic Design, které jsou určeny k zabudování do přístrojových skříní, tj. například produktu ATEM Production Studio 4K, procesorům z řady Teranex nebo modelům ATEM Studio Converter.

Produkt HyperDeck Studio 2 je špičkový studiový rekordér podporující SD a HD standardy videa, nabízející veškeré funkce předchozí verze, navíc ovšem s novým kovovým čelním panelem a integrovaným napájecím zdrojem. Rekordér HyperDeck Studio je ideálním zařízením pro postprodukční studia a televizní štáby. Je schopen záznamu nebo přehrávání SD a HD videa na SSD disky, v nekomprimovaném stavu, či ve formátech ProRes a DNxHD.

Model HyperDeck Studio Pro 2 je pokročilý SSD videorekordér s podporou 6G-SD a HDMI 4K rozhraní pro záznam nebo přehrávání Ultra HD materiálu v plném rozlišení. HyperDeck Studio Pro 2 dále obsahuje čtyři SDI vstupy a výstupy, integrované vysokorychlostní rozhraní Thunderbolt, a také HDMI a analogové vstupy i výstupy, včetně standardních XLR konektorů pro zvuk a časový kód.

Blackmagic Design HyperDeck Studio Pro 2

Rekordéry HyperDeck Studio disponují snadno použitelným systémem ovládání převzatým z klasických páskových rekordérů a portem RS-422 pro dálkové ovládání. LCD displej s vysokým rozlišením zobrazuje informace o stavu a časovém kódu, a také barevný náhled právě přehrávaného nebo zaznamenávaného videa.

Rekordéry z rodiny HyperDeck Studio se hodí pro integraci do přenosových vozů a další mobilní pracoviště, i do televizních režií. Lze je použít k záznamu videa na lokacích, k prohlížení denních prací, mohou sloužit také ve funkce videoserverů. Model HyperDeck Studio Pro s podporou záznamu i přehrávání formátu Ultra HD je také ideálním zařízením k realizaci projekcí typu digital signage.

Záznam je realizován do kontejnerů typu QuickTime, v nekomprimované 10bitové kvalitě, či ve čtyřech typech komprese Apple ProRes, a také ve formátu DNxHD (v kontejnerech MXF nebo QuickTime). Zaznamenané soubory mohou uživatelé použít s prakticky libovolným programem pro střih videa, barevné korekce i s kompozičními nástroji, např. s Final Cut Pro X, Premiere Pro, After Effects, DaVinci Resolve a s dalšími.

Dostupnost a cena
Produkt HyperDeck Studio 2 je v prodeji za 20.550 Kč, cena modelu HyperDeck Studio Pro 2 činí 44.950 Kč. bez PDH.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.