Nové funkce pro formátování médií u kamer Blackmagic Cinema Camera a Blackmagic Pocket Cinema Camera – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

8. října 2014

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený společností Syntex, oznámil okamžitou dostupnost aktualizace Blackmagic Camera 1.9.7, která obsahuje vylepšené rozhraní a funkce pro formátování záznamových médií u kamer
Blackmagic Cinema Camera a Pocket Cinema Camera.

Aktualizace Blackmagic Camera 1.9.7 je dostupná zdarma na webu společnosti Blackmagic Design.

Nová formátovací funkce dovoluje uživatelům formátovat SSD disky resp. SD karty přímo v kameře, k přípravě disků pro záznam tak již není zapotřebí použít počítač. Tato funkce je unikátní – na rozdíl od tradičních počítačů, které formátují disky pro běžné použití, připravují kamery Blackmagic Cinema Camera a Pocket Cinema Camera média k záznamu videa. Před formátování provádějí detekci výrobce a dalších parametrů médií a následně na jejich základě provedou formátování pro maximálně rychlý záznam i přehrávání videa. V budoucnu se počítá s implementací nově uvedených disků pro maximální zužitkování jejich funkcí a výkonu při záznamu RAW 4K dat s vysokým datovým tokem.

Uživatelé mají navíc možnost volby mezi dvěma formáty: ExFAT a HFS+. Standard ExFAT zaručuje nativní kompatibilitu se systémy Windows i Mac OS X a je ideální volbou ve studiích, která používají oba systémy. Pokud uživatelé preferují pouze systém Mac OS X, mohou zvolit formát HFS+, který je na této platformě podporován nativně a nabízí vyšší výkon i datovou bezpečnost, neboť podporuje žurnálování.

Nová aktualizace Blackmagic Camera Update 1.9.7 dále usnadňuje práci s přístrojem implementací nového přehledného menu s velkými funkčními tlačítky. Díky tomu lze rychleji formátovat disky, aktivovat indikaci zaostření či další funkce kamery.

Po vydání aktualizace obsahující funkce pro formátování disků u kamer Blackmagic Production Camera 4K přicházejí na řadu modely Blackmagic Cinema Camera a Pocket Cinema Camera,“ uvedl Grant Petty, ředitel korporace Blackmagic Design. „Nová funkce pro formátování disků značně zvyšuje uživatelský komfort kamer!

Blackmagic Cinema Camera

Dostupnost
Aktualizace Blackmagic Camera 1.9.7 je dostupná zdarma na
stránkách společnosti Blackmagic Design.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 08. 10. 2014, Kategorie: Novinky