Nová reklama řetězce Arby's natáčena kamerou Blackmagic Cinema Camera

3. června 2013

Korporace Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, oznámila, že kalifornská produkční společnost Fisher Film Works použila kameru Blackmagic Cinema Camera k tvorbě nejnovějšího reklamního spotu pro řetězec restaurací Arby’s. Televizní spot „King's Hawaiian Roast Beef Sandwich“ znázorňující umělce malujícího obraz sendviče byl dále barevně upraven v aplikaci DaVinci Resolve, špičkovém barevném korektoru od Blackmagic Design.

Zakladatel a majitel Fisher Film Works, Gavin Fisher, použil produkt Blackmagic Cinema Camera k natočení spotu za necelý týden. Záběry byly ukládány v HD rozlišení 1080 do komprimovaného kodeku Apple ProRes, pro vysokou obrazovou kvalitu bez nutnosti překódování videí pro následný střih.

Blackmagic Cinema Camera

Věděl jsem, že obrazová kvalita bude perfektní, protože jsem kameru Blackmagic Cinema Camera použil již v minulosti,“ uvedl Gavin Fisher. „I tak mne ale natočené záběry překvapily. Pleťové tóny, barvy obrazů na zdech, vše vypadalo úžasně. Navíc jsme mohli natočené záběry značně kreativně zpracovat v aplikaci Resolve.

Další velkou výhodou byl design kamery, který dovolil týmu pracovat ve značně stísněných lokacích.

Natáčeli jsme v malém studiu, protože jsme chtěli navodit atmosféru malířské prezentace,“ doplnil Fisher. „Neměli jsme místo pro sestavení jízdy, přestože režisér v některých záběrech požadoval pohyb. Nakonec jsme použili posuvnou montáž pro stativovou hlavu, což by u větší kamery nebylo možné. Kompaktní rozměry kamery Blackmagic Cinema Camera pro nás byly obrovskou výhodou.

Režisér Paul Cummings sestříhal reklamu v aplikaci Final Cut Pro a předal ji prostřednictvím XML soupisky k barevnému zpracování v programu DaVinci Resolve. Po dokončení barevných úprav byla reklama vyexportována pro přímé vysílání.

Software Resolve umožňuje pracovat v režimu Log a je tak pro kamery ideálním doplňkem,“ prozradil dále Fisher. „Záměrem bylo vytvořit typický saturovaný vzhled pořadů z kabelové televize. Takový vzhled byl snadno realizovatelný natáčením ve filmovém režimu formátu ProRes a následnými úpravami v programu Resolve. Preferuji Resolve před všemi ostatními aplikacemi, které jsem používal v minulosti, zvláště v kombinaci s kamerou Blackmagic Cinema Camera. Oba produkty spolupracují zcela bezchybně.

O kameře Blackmagic Cinema Camera
Revoluční digitální filmová kamera Blackmagic Cinema Camera nabízí 13 clonových čísel dynamického rozsahu, velký 2,5K senzor, integrovaný SSD rekordér se sběrnicí schopnou pojmout datové toky formátů CinemaDNG RAW, ProRes a DNxHD, zabudovaný dotykový LCD displej s možností přímého zadávání metadat, symetrické audio vstupy realizované prostřednictvím 1/4“ TRS konektorů a přepínatelné mezi mikrofonní a linkovou úrovní, vysokorychlostní rozhraní Thunderbolt, 3Gb/s HD-SDI výstup a chlazený snímač pro minimální obrazový šum. Je nabízena ve variantách s EF bajonetem (pro objektivy EF a ZE včetně elektronického ovládání clony) nebo s pasivním bajonetem MFT (Micro Four Thirds).

Blackmagic Cinema Camera byla navržena pro bezchybnou spolupráci se střihovým software, např. s aplikacemi Final Cut Pro X a Avid Media Composer. Na rozdíl od jiných kamer – které často používají specializované souborové formáty nekompatibilní s populárními střihovými programy, což značně komplikuje následnou postprodukci natočených záběrů – nepoužívá Blackmagic Cinema Camera proprietární kodek, pouze prověřené a otevřené standardy. RAW soubory jsou ukládány do formátu CinemaDNG, HD video pak do formátů ProRes a DNxHD, které jsou kompatibilní s programy Final Cut Pro X, Avid Media Composer a dalšími.

Tělo kamery Blackmagic Cinema Camera je vyrobeno z hliníkové slitiny a je nejen velmi pevné, ale i atraktivně vypadající. Celý design kamery byl navíc podřízen požadavkům pro maximální přenositelnost a nízkou váhu.

Klíčové vlastnosti kamery Blackmagic Cinema Camera:

  • 2,5K snímač pro dokonalý obraz a snadnou postprodukci

  • Dynamický rozsah 13 clonových čísel umožňuje pořizovat dokonalé záběry ve filmové kvalitě.

  • Integrovaný SSD port dovoluje zaznamenávat RAW sekvence s vysokým datovým tokem nebo dlouhé komprimované video záběry.

  • Otevřené souborové formáty kompatibilní s populárním střihovým software. Např. 12bitové RAW soubory CinemaDNG, Apple ProRes a Avid DNxHD. Žádné proprietární kodeky.

  • Žádná speciální rozhraní. Standardní 1/4“ TRS mikrofonní/linkové vstupy, 3Gb/s HD-SDI BNC konektory, sluchátkový výstup, Thunderbolt rozhraní, dálkové ovládání LANC a standardní konektor pro napájení 12-30VDC.

  • Kapacitní dotykový LCD displej pro nastavení parametrů kamery a zadávání metadat.

  • Dvě verze. Model EF kompatibilní s EF nebo ZE objektivy a model MFT pro použití s objektivy typu Micro Four Thirds nebo s jinými (např. PL) prostřednictvím adaptérů.

  • Podporuje 2,5K a 1080 HD rozlišení při snímkovacích frekvencích 24, 25, 29,97 a 30 fps.

  • Thunderbolt port umožňuje přímý záznam z kamery do pracovní stanice pomocí přiloženého programu Media Express a živé sledování vlnových průběhů signálu díky aplikaci Blackmagic UltraScope.

  • Balení obsahuje plnou verzi software DaVinci Resolve 9.x pro barevné korekce.

Dostupnost
Kamera Blackmagic Cinema Camera je již dostupná na českém i slovenském trhu, za cenu 64.960 Kč, resp. 2.495 EUR bez DPH.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images. Fotografie z natáčení naleznete zde.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 03. 06. 2013, Kategorie: Novinky