Nová řada seriálu Moving On od BBC natočena kamerami Blackmagic Production Camera 4K – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

14. listopadu 2014

Výrobce audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený společností Syntex, oznámil, že nová řada oblíbeného seriálu „Moving On“ televizního kanálu BBC One byla kompletně natočena kamerami
Blackmagic Production Camera 4K. Seriál je vysílán od roku 2009 a ve své šesté řadě se opět věnuje tématu velkých životních změn. Za kamerou každé z pěti samostatných epizod stál Andy Clark.

Moving On byl po dlouhé době prvním seriálovým dramatickým počinem, který nebyl plánován pro večerní vysílací čas. Pokud jde o absolutní sledovanost, vždy jsme vítězili nad ostatní produkcí vysílanou v našem čase, navíc si seriál vedl dobře i při večerních reprízách. A to je obzvlášť důležité, když si uvědomíte, jaký rozdíl panuje v rozpočtech televizních seriálů pro večerní a pro denní vysílací časy,“ uvedl Patrick Hall ze společnosti LA Productions.

A dodává: „
Měl jsem na starost střih i korekce, navíc jsem navrhl celý proces produkčních prací. Štáb přijal kameru velice příznivě, zejména na základě její vysoké obrazové kvality, přestože šlo po pěti letech o významnou změnu ve filozofii práce.

Přibližně čtvrtina záběrů byla natočena v rozlišení 4K, zbytek byl zaznamenán v kodeku ProRes, v logaritmickém režimu a v rozlišení 1080p25. „
Naše možnosti v oblasti diskového prostoru nám neumožnily záznam RAW dat. Proto jsme záběry, které vyžadovaly náročnější postprodukci, natočili v rozlišení 4K a zbylé v ProResu. 10bitový režim kodeku ProRes nám plně postačoval a během barevných korekcí nás nikterak neomezoval. Díky velice kvalitní práci kameramana jsme během postprodukce záběry především vylepšovali a nikoliv opravovali.

Naším cílem je vytvoření vizuálně poutavé podívané, nezávisle na výši rozpočtu. Kamera Blackmagic Production Camera 4K produkuje velice filmový, organický obraz, srovnatelný s podstatně dražšími kamerami,“ dodal Patrick Hall. „Díky použití EF verze jsme mohli použít vynikající pevná skla, která ovšem nezatížila náš rozpočet. Kombinací výborných objektivů, skvělé kamery a velice schopného kamerového štábu jsme dosáhli fantastických výsledků. Díky této zkušenosti budeme model Blackmagic Production Camera 4K využívat i během natáčení plánované sedmé řady seriálu.

Blackmagic Production Camera 4K

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 14. 11. 2014, Kategorie: Novinky