Nová aktualizace pro HyperDeck Studio Pro od Blackmagic Design – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

14. září, 2013

Korporace Blackmagic Design,
na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, uvolnila ke stažení HyperDeck Software Update 4.0, novou aktualizaci pro video rekordéry HyperDeck Studio Pro. Bezplatný update obsahuje podporu pro nové kodeky Apple ProRes, konkrétně ProRes 422, ProRes 422 (LT) a ProRes (Proxy). Produkt HyperDeck Studio Pro je aktuálně demonstrován na výstavě IBC 2013 (stánek H20, hala 7).

Uživatelé produktu HyperDeck Studio Pro mohli až doposud zaznamenávat nekomprimované video, případně do komprimovaných formátů ProRes 422 (HQ) a DNxHD. Tato nová softwarová aktualizace jim umožní použít tři další ProRes formáty: ProRes 422, ProRes 422 (LT) a ProRes 422 (Proxy). Ty poskytují nižší datový tok, při vzorkování 4:2:2 a barevné hloubce 10 bitů.

Díky tomu lze podstatně zvýšit dobu záznamu na SSD disky při zachování vysoké obrazové kvality v rozlišeních SD, HD nebo Ultra HD. Volba cílového formátu se provádí pomocí integrovaného displeje, přehrávání všech typů ProRes formátu je realizováno automaticky.

Blackmagic Design HuperDeck Studio Pro

Kodeky Apple ProRes 422 byly vytvořeny specificky pro vícekanálové přehrávání, minimální generační ztráty a možnost rychlého exportu, proto jsou oblíbené v produkčních i postprodukčních studiích. Veškeré soubory ve formátu ProRes zaznamenané pomocí rekordéru HyperDeck Studio Pro mohou být v aplikaci Apple Final Cut Pro X editovány okamžitě po importu, bez přepočítávání.

Chtěli jsme našim zákazníkům používajícím HyperDeck Studio Pro poskytnout více možností při výběru záznamového kodeku,“ uvedl ředitel Blackmagic Design, Grant Petty. „ProRes 422(HQ) je velice kvalitní a populární formát, ale s novými možnostmi záznamu např. do ProRes 422 (Proxy) mohou uživatelé HyperDecků nahrát přes 24 hodin 1080 HD videa na jediný 480GB SSD disk! Díky technologii pro kontinuální záznam u modelu HyperDeck Studio Pro tak mohou uživatelé zaznamenávat kontinuálně po dva dny, bez výměny disků. To činí z produktu HyperDeck Studio Pro velice atraktivní volbu pro všechna studia, která by ráda modernizovala svou stárnoucí záznamovou techniku.

Dostupnost
Uživatelé produktu HyperDeck Studio Pro si mohou aktualizaci HyperDeck Software Update 4.0 zdarma stáhnout z webu blackmagicdesign.com.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.