Nizozemské olympijské vysílání využívá Universal Videohub – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

18. února 2014

Výrobce profesionální audio a video techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, oznámil, že nizozemská televize NOS použila produkt
Blackmagic Design Universal Videohub 288 pro distribuci videosignálu během vysílání ze Zimních olympijských her v Soči 2014.

Router zpracovává přes 60 živých přenosů z více než 40 komentátorských stanovišť, z režie umístěné ve středisku
International Broadcast Center i z nizozemské olympijské vesnice. Zařízení Universal Videohub je ovládáno pomocí dotykového displeje a distribuuje HD-SDI video signál na střihová pracoviště, kde jsou připravovány dva kanály pro vysílání. Router také obstarává přenos signálu na obrazovkové stěny v režii, a to včetně signalizace časového kódu a označení jednotlivých linek, pro snazší práci produkčních a režisérů pořadů.

Blackmagic Universal Videohub 288 iPad

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.