NewTek uvádí nejmenší multimediální studio na světě, TriCaster Mini – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

22. října 2014

Společnost NewTek uvedla režii TriCaster Mini, nejmenší plně vybavené multimediální studio na světě. Tento extrémně přenosný systém dovoluje prakticky komukoliv, i uživatelům bez hlubokých znalostí televizní produkce, vytvářet špičkové prezentace, vizuálně srovnatelné s pořady profesionálních televizních kanálů. Sofistikované videoprezentace jsou tak na dosah všem reklamním expertům, firemním zaměstnancům, manažerům menších společností, administrátorům komunitních sítí, školícím střediskům, neziskovým organizacím, bavičům nebo farnostem. TriCaster Mini usnadní nejen výrobu prezentací, ale i jejich živé streamování, publikaci na sociálních médiích nebo na webových stránkách. Díky miniaturnímu provedení, jednoduchému designu, podpoře prakticky všech kamer a široké paletě nástrojů je TriCaster Mini snadno přenositelný v jedné ruce a ještě snáze použitelný.

„V podobě produktu TriCaster Mini představujeme nástroj, který umožní prakticky komukoliv komunikovat prostřednictvím videa. Profesionální prezentaci srovnatelnou s televizními pořady dokáže vytvořit během minut místo hodin. Našim cílem bylo zbořit mýtus o přílišné složitosti a nákladnosti televizní produkce,“ uvedl Dr. Andrew Cross ze společnosti NewTek. „Video je nejrychleji rostoucí a nejpoutavější formou komunikace v historii. A TriCaster Mini je nejsnazší cestou k tvorbě poutavých prezentací, které obsahují rozhovory, statické snímky, videoklipy, grafiku a další multimediální obsah.“

TriCaster Mini může používat prakticky každý, kdo je obeznámen se základními pravidly obsluhy počítačových programů a kdo vlastní alespoň jednu videokameru. TriCaster Mini dovoluje natáčet videa, vkládat do prezentací grafiku, zvuky, titulky, efekty a další obsah. Nastavení je jednoduché a rychlé, profesionální pořad může jediný uživatel vytvořit v řádu minut! V těle TriCasteru Mini integrovaný displej slouží k rychlému náhledu pořadů a k zobrazení dalších obrazových zdrojů. Po zvládnutí základů práce mohou uživatelé začít využívat řadu dalších pokročilých funkcí TriCasteru Mini:

– Možnost míchat různé zdroje videa v jediném pořadu.
– Vkládat do videa loga, tabulky, titulky, grafiku, animace.
– Používat firemní grafiku v prolínačkách a animacích.
– Do prezentací lze včlenit slideshow nebo webové stránky z jiného počítače.
– Nahradit pozadí za virtuální prostředí.
– Živě streamovat video.
– Publikovat pořady na vlastním webu nebo na stránkách YouTube, Facebook a Twitter.
– Možnost provádět rozhovory se vzdálenými uživateli prostřednictvím jejich webových kamer.
– Zaznamenávat celý pořad pro offline použití.
– Nahrávat video ze všech kamer pro pozdější sestřih pořadu.
– Vytvářet klávesové zkratky pro rychlejší ovládání komplexních funkcí.

NewTek TriCaster Mini

Dostupnost
TriCaster Mini je dodáván ve verzích TriCaster Mini HD-4i a HD-4. První jmenovaná varianta obsahuje integrovaný displej a diskový prostor s možností záznamu až 45 hodin videa. Levnější varianta HD-4 není vybavena displejem a nabízí možnost záznamu cca 15 hodin videa. V prodeji je také volitelný hardwarový ovládací panel a sada HDMI kabelů. Všechny varianty jsou již v prodeji!

O společnosti NewTek
NewTek mění způsob, jakým je vytvářen a sdílen moderní televizní obsah. Od sportovních utkání, webových diskuzí, živých zábavních pořadů a výukových lekcí až po podniková videa – ať už chtějí uživatelé zaznamenávat a publikovat živé video jakkoliv a kdekoliv, NewTek nabízí moderní řešení, která přilákají pozornost publika a posílí pozici uživatelů na trhu s televizní zábavou. NewTek je soukromě vlastněnou společností se sídlem ve městě San Antonio, v americkém Texasu.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 22. 10. 2014, Kategorie: Novinky