Německý fotbalový klub Hannover 96 odbavuje vysílání zápasů pomocí režií ATEM – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

5. listopadu, 2013

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design,
na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, ohlásil, že německý fotbalový klub Hannover 96 používá režie řady ATEM Production Switcher v rámci svého nového televizního studia. Relace ze zápasů jsou odbavovány živě, v HD rozlišení a zobrazovány na stadionu i on-line.

Televizní tým klubu Hannover 96, který je aktuálně na páté příčce německé Bundesligy, zvolil režii
ATEM 1 M/E Production Switcher spolu s pultem ATEM 1 M/E Broadcast Panel od Blackmagic Design, pro tvorbu vysoce kvalitních HD pořadů. Nové studio klubu je významnou modernizací původního SD pracoviště spravovaného externí společností, a je dále vybaveno nabíracím zařízením UltraStudio Express a režií ATEM Television Studio, rovněž od Blackmagic Design.
Blackmagic Design ATEM 1 M/E Broadcast Panel
Živé relace ze zápasu prezentované až 49.000 fanoušků přímo na stadionu obsahují také komentáře, připravený záznam s informacemi o týmu i záběry z novinářské konference po skončení utkání, rozhovory s hráči či významné momenty zápasu. Obsah je zobrazován na dvojici velkoplošných obrazovek přímo na stadionu a na přibližně šedesátce dalších monitorů ve VIP prostorách, a také na webových stránkách klubu, po konci utkání.

Za technickou stránku vysílání je zodpovědný inženýr Christian Martin spolu s dvacetičlenným štábem. Během zápasu je odbavován signál ze čtyř HD-SDI kamer a kombinován se zaznamenaným videem. Pořad je vytvářen prostřednictvím režií řady Blackmagic Design ATEM pro bezproblémovou produkci HD videa ve vysílací kvalitě.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.