Monitor SmartView 4K od Blackmagic Design podporuje SD, HD i Ultra HD standardy – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

13. září 2014

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, představil na právě probíhajícím veletrhu IBC 2014 produkt
SmartView 4K, první profesionální Ultra HD monitor se vstupy 12G-SDI kompatibilní prakticky se všemi SD, HD a Ultra HD standardy až do 2160p60! Monitor bude prodáván za 1.495 EUR bez DPH.

Produkt SmartView 4K je aktuálně demonstrován na stánku společnosti Blackmagic Design, č. H20 v hale 7 na veletrhu IBC 2014.

SmartView 4K je profesionální Ultra HD monitor s nativním rozlišením 3840 x 2160, vysoce světelným LCD panelem, širokými pozorovacími úhly a s pokročilými postprodukčními funkcemi, např. podporou 3D LUT tabulek, zobrazením uživatelsky nastavitelných značek, H/V zpožděním, či zobrazením modré složky. Monitor SmartView 4K je vybaven vstupy typu 12G-SDI, které se automaticky přepínají mezi SD, HD a Ultra HD standardy až do formátu 2160p60. Díky široké podpoře standardů je monitor dokonale připraven na budoucnost a krom Ultra HD rozlišení nabídne i atraktivní, tenké provedení.

Při monitorování SD, 720 HD nebo 1080 HD SDI zdrojů signálu je využíván integrovaný procesor Teranex s patentovanou technologií PixelMotion pro automatické odstranění půlsnímků a převzorkování videa do nativního Ultra HD rozlišení displeje. Výsledkem je vizuálně transparentní podání videa a změna jeho rozlišení bez nežádoucích artefaktů.

Monitor je uzpůsoben k zabudování do přístrojových skříní výšky min. 6U a je vyroben z pevné kovové slitiny. Na čelním panelu hostí ovládací prvky pro 3D LUT tabulky, H/V zpoždění, zobrazení modré složky pro kontrolu barevnosti a obrazového šumu, a také nastavitelné značky. Kovové tělo přístroje je rovněž vybaveno montážními body dle standardu VESA a krom zabudování do racků jej tak lze umístit i na polohovací ramena. To umožní jeho snadnou instalaci i v režijních místnostech, např. na stěny.

Monitor disponuje také často opomíjenou funkcí pro H/V zpoždění, která dovoluje inženýrům zobrazovat data a signál skrytý v horizontálních a vertikálních zatemňovacích intervalech signálu. Uživatelé monitoru SmartView 4K mohou tuto funkci použít například k monitorování vloženého zvuku, titulků nebo synchronizačního signál VITC.

Blackmagic SmartView 4K je schopen provozu ze standardních střídavých sítí, lze jej ale napájet i z 12V stejnosměrných zdrojů napětí, například z baterií. Díky tomu jej lze použít ve studiích, či během natáčení v exteriérech. Mezi volitelnou výbavu se počítá optický SDI vstup kompatibilní s normou SMPTE pro připojení kamerových optických linek bez nutnosti použít další konverzní příslušenství. Optické připojení představuje, především u vysokorychlostní normy 12G-SDI, spolehlivější řešení než klasická kabeláž.

Monitor lze ovládat nejen pomocí prvků na přední masce, ale i dálkově, díky integrovanému síťovému portu Ethernet a specializovanému programu pro systémy Windows a Mac OS X. Při nasazení přístroje na natáčecích lokacích využijí jeho uživatelé zejména možnost přepínat 3D LUT tabulky stiskem jediného tlačítka a podporu stejnosměrného napájení. Na zadní stranu monitoru lze např. upevnit akumulátor s uchycením typu V-Lock a provozovat jej i v případech, kdy není k dispozici standardní střídavé napájení.

SmartView 4K je nejuniverzálnější monitor, jaký jsme kdy uvedli na trh,“ uvedl Grant Petty, ředitel společnosti Blackmagic Design. „Díky podpoře normy 12G-SDI je dokonale připraven na budoucnost a dovolí uživatelům připravit svá studia na příchod Ultra HD standardu při zachování kompatibility se současnými SD a HD normami. Navíc je vysoce flexibilní, lze jej využít ve studiích i v exteriérech. A to je fantastické!

Blackmagic SmartView 4K

Klíčové funkce SmartView 4K
Velký, vysoce světelný 15,6“ displej s podporou Ultra HD rozlišení určený k montáži do rackových skříní.
– Univerzální 12G-SDI vstupy; automatické přepínání SD, HD a Ultra HD norem až do 2160p60.
– Zabudovaný procesor Teranex pro automatické odstranění půlsnímků a převzorkování SD a HD videa do Ultra HD rozlišení.
Pokročilé postprodukční funkce, např. 3D LUT tabulky, uživatelsky nastavitelné značky, H/V zpoždění nebo zobrazení modré složky.
Volitelný optický modul kompatibilní s normou SMPTE.
– Ovládání pomocí tlačítek na čelním panelu nebo dálkově prostřednictvím ethernetové sítě a počítačů se systémy Windows nebo Mac OS X.
– Střídavé i stejnosměrné napájení (12V) pro bateriových provoz.
– Montážní body kompatibilní s normou VESA dovolující zavěšení monitoru na pohyblivá ramena.

Dostupnost a cena
Produkt SmartView 4K bude uveden v prosinci 2014 za cenu cca 1.495 EUR bez DPH.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 13. 09. 2014, Kategorie: Novinky