Metabones Nikon G to BMPCC Speed Booster 0.58x (BMPCC and BMPCC4K Compatible) MB_SPNFG-BMPCC-BM1

Adaptéry Nikon-G/F na bajonet Micro-4/3 Speed BoosterTM určené výhradně pro kamery Blackmagic Pocket Cinema Camera (BMPCC), Blackmagic Micro Cinema Camera (BMMCC) a Blackmagic Micro…

Více informací

14 820 Kč s DPH 12 248 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
7-14 dní
Kód zboží:
MB_SPNFG-BMPCC-BM1
Přidat do porovnání
Popis produktu

Popis produktu

Adaptéry Nikon-G/F na bajonet Micro-4/3 Speed BoosterTM určené výhradně pro kamery Blackmagic Pocket Cinema Camera (BMPCC), Blackmagic Micro Cinema Camera (BMMCC) a Blackmagic Micro Studio Camera 4K (BMMSC 4K). Všimněte si, že tyto nové 0,58x Speed Boostery se připojují pouze ke kameře BMPCC vybavené bajonetem Micro-4/3. Nelze je připojit ke standardním kamerám Micro 4/3 a BMPCC4K.

Nový 0,58x Speed Booster snižuje crop faktor BMPCC z 2,88x na 1,75x a vytváří optiku s největší clonou, která je v současnosti k dispozici, s maximální výstupní clonou f/0,74. Například z objektivu 50 mm f/1,2 se nyní stane 29 mm f/0,74 (tj. při použití 50mm objektivu je skutečná ohnisková vzdálenost v BMPCC 29 mm x 3,02 = 87,58 mm) a z objektivu Sigma 18-35 mm f/1,8 se stane nejrychlejší objektiv se zoomem na světě se světelností 10,5-20,3 mm f/1,0 a ohromující ostrostí. (Tj. při použití objektivu 18-35 mm se skutečná ohnisková vzdálenost u BMPCC zvýší z (10,5 mm x 3,02 = 31,71 mm) na (20,3 mm x 3,02 = 61,31 mm). Podrobnější informace o crop faktorech naleznete v tabulce níže

Tabulka kompatibility a výsledných faktorů ořezu:

 

Optika navržená společností Caldwell Photographic v USA (patentováno)Popis

Potvrzením objednávky je vaše účtenka PayPal. Dokud nedojde k odeslání zásilky, neexistuje žádné samostatné e-mailové potvrzení.

Vlastnosti: Váha je 1,5 kg, hmotnost 1,5 kg a hmotnost 1,5 kg:

 • Nejlepší clonový kroužek v oboru pokrývá rozsah 8 stupňů a jasně udává skutečný počet f-stopů. Už žádné dohady! (V řízení o udělení patentu).
 • Kompatibilní s objektivy Nikkor G i F (včetně objektivů bez bajonetu AI a AI).
 • Zvýšení maximální clony o 1 2/3 kroku
 • . (s maximální výstupní clonou f/0,74)
 • Zvýšení MTF.
 • Objektiv je o 0,58x širší.
 • Manuální clonový kroužek G bez kliknutí.
 • Optika navržená společností Caldwell Photographic v USA (patentováno).
 • Stativová patka je odnímatelná a kompatibilní s kulovými hlavami Arca Swiss, Markins, Photo Clam.

 

Seznam kompatibility fotoaparátu
 • BlackMagic Pocket Cinema Camera (původní verze
 • )
 • BlackMagic Micro Cinema Camera
 • BlackMagic Micro Studio Camera 4K
 • BlackMagic Studio Camera 4K
 • BlackMagic Studio Camera

 

Tipy: Před nasazením objektivu na adaptér se ujistěte, že clonový kroužek na adaptéru je nastaven na hodnotu "7" (tj. objektiv se nasazuje na adaptér pouze s plně zavřeným clonovým kroužkem na adaptéru).

Poznámka: Tento adaptér umožňuje manuální ovládání clony. NEpodporuje elektronické ovládání clony

 

Upozornění: NEJSEME licencováni, schváleni ani podporováni společností Micro Four Thirds ani Nikon

 

Seznam nekompatibilních objektivů

Nikkor 2,1 cm f/4

Nikkor AI-S 20 mm f/2,8

Objektivy Nikkor řady E (lamely clony nejsou ovládány mechanickými pákami, například Nikkor 105 mm f/1,4E, PC-E 24 mm, 45 mm, 85 mm T/S, Nikkor AF-S 70-200 mm f/2,8E FL ED VR, Nikkor AF-S 16-80 mm f/2,8-4E ED DX VR a Nikkor AF-S 24-70 mm f/2,8E ED VR)

 

Související tisková zpráva 2. prosince 2013: Metabones Nikon G to BMCC/BMPCC Speed Boosters jsou k dispozici od dnešního dne

 

Proč Metabones®?

Společnost Metabones od svého založení navrhuje a vyrábí adaptéry pro objektivy, které jsou mezi profesionály i nadšenci uznávány jako špička v oblasti designu a zpracování.

Na rozdíl od oblíbeného trendu jiných továren, které používají hliníkový kroužek natřený černou barvou na straně těla fotoaparátu, my naopak nechodíme zkratkou, ale používáme precizně opracovanou mosaz s chromováním na straně těla fotoaparátu i objektivu našich adaptérů, abychom zajistili hladkou montáž, skvělý vzhled a odolnost. Strana adaptéru s objektivem je vybavena pevnou konstrukcí s listovou pružinou, která zpevňuje spojení adaptéru s objektivem a zajišťuje těsnost objektivu, aby se snížilo opotřebení a zabránilo se vzniku chyb v zaostření a problémů s optickým vyrovnáním.

Společnost Metabones používá matně černou úpravu, která omezuje vnitřní odrazy na minimum, aby byla zachována maximální možná optická kvalita objektivu.

Všechny adaptéry Metabones dodržují tuto tradici nekompromisní přesnosti, robustní kvality provedení a vynikající povrchové úpravy. Naše nová řada produktů Smart AdapterTM přidává špičkovou kanadskou technologii elektronického propojení se skutečným elektronickým ovládáním clony objektivu přímo z těla fotoaparátu.

Funkce

 • Adaptér je na straně fotoaparátu i na straně objektivu vyroben z mosazi, precizně opracován a pokoven chromem.
 • Saténová povrchová úprava - stejně jako uchycení objektivu a fotoaparátu z původního vybavení.
 • Přesné uchycení a pevné spojení - objektiv nemá při nasazení na adaptér žádnou vůli, mezeru ani se neviklá a není nutné jej nijak upravovat, aby se přizpůsobil vašemu objektivu.
 • Navrženo pro dosažení nekonečného zaostření při zachování správné registrační vzdálenosti potřebné pro zachování optické kvality objektivů CRC nebo objektivů s plovoucími členy.

Naše adaptéry řady Smart AdapterTM mají následující další funkce

 • Skutečná elektronická integrace clony - nechte fotoaparát automaticky zvolit clonu v expozičních režimech P nebo S, nebo si ji sami zvolte na těle fotoaparátu v režimech A nebo M.
 • Údaje EXIF, jako je identifikace objektivu, ohnisková vzdálenost a clona.
Parametry

Parametry

Výrobce: Metabones
Kategorie: Adaptéry

Hlavní parametry

Adaptér pro objektivNikon G
Adaptér pro kameruBM Super 16