Metabones BMPCC Speed Booster

Adaptér pro montáž objektivů Nikon F/G na kamery Blackmagic Pocket Cinema Camera (HD), Micro Cinema Camera a Micro Studio Camera 4K. Vedle přizpůsobení bajonetu pro objektivy Nikon snižuje ohniskovou vzdálenost objektivů a zmenšuje ořezový faktor kamery z 2,88x na 1,75x, světelnost nasazených objektivů je zvýšena až na f/0,74. Například objektiv 50mm f/1,2…

Více informací

17 122 Kč s DPH 14 150 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
14-30 dní
Popis produktu

Popis produktu

Adaptér pro montáž objektivů Nikon F/G na kamery Blackmagic Pocket Cinema Camera (HD), Micro Cinema Camera a Micro Studio Camera 4K. Vedle přizpůsobení bajonetu pro objektivy Nikon snižuje ohniskovou vzdálenost objektivů a zmenšuje ořezový faktor kamery z 2,88x na 1,75x, světelnost nasazených objektivů je zvýšena až na f/0,74. Například objektiv 50mm f/1,2 je použitím adaptéru transformován na 29mm f/0,74, či objektiv Sigma 18-35mm f/1,8 se jeví jako 10,5-20,3mm f/1,0!

Pokročilá optika
Adaptéry Speed Booster využívají možností moderních materiálů a patentovaných technologií americké společnosti Caldwell Photographic pro zlepšení přenosových vlastností celé elektrooptické zobrazovací soustavy kamery. Adaptér je složen z šesti optických prvků a používá sklo s extrémně vysokým indexem lomu. To zaručuje vynikající optické vlastnosti, mj. i zvýšení světelnosti nasazených objektivů a pokrytí senzoru, a také zlepšení modulační přenosové funkce. Citelné zlepšení lze pozorovat zejména ve středu obrazu, k mírnému zlepšení dochází rovněž v okrajových částech.
Metabones Speed Booster Blackmagic Cinema Camera BMCC
Kompatibilita s objektivy Nikon FX a DX, Canon EF nebo Leica R
Adaptér dovoluje použít většinu dostupných objektivů řady FX a DX, resp. Canon EF nebo Leica R s kamerami Blackmagic Pocket Cinema Camera (HD), Micro Cinema Camera a Micro Studio Camera 4K včetně objektivů DX s integrovanou sluneční clonou (např. Nikon 10,5mm/2,8 Fisheye nebo Sigma 8-16mm/4,5-5,6 Ultra-wide Zoom). Adaptér je rovněž vybaven clonovým prstencem s rozsahem osmi clonových čísel pro manuální nastavení clony (elektronické nastavení clony není podporováno). Adaptér není vhodný pro model Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K.
Metabones Speed Booster Blackmagic Cinema Camera BMCC
Specifikace
Zvětšení: 0,58x
Ořezový faktor na BMPCC: 1,75x
Maximální světelnost: f/0,74 (s objektivem f/1,2)
Rektilineární zkreslení: < 0,5%
Počet optických prvků/skupin: 6/4
Rozměry: 74 mm x 66 mm x 32 mm
Váha: 160 gramů
Montáž pro stativy: odnímatelná, pro systém Arca Swiss
Některé objektivy nemusí být kompatibilní, např. Nikkor 20mm f/2.8 AI-S, Nikkor 2.1cm f/4

Metabones Speed Booster Blackmagic Pocket Cinema Camera BMPCC

Parametry

Parametry

Výrobce: Metabones
Kategorie: Adaptéry