LightWave 2015: Nové funkce, nižší cena! - tisková zpráva

LightWave 3D® Group, divize společnosti NewTek, Inc., otevírá bránu do nové éry kreativity! Nová verze 3D aplikace LightWave pro umělce, animátory a designéry je kompatibilní se systémy Windows i Mac OS X a obsahuje desítky nových funkcí a vylepšení.

LightWave 2015 přináší nové funkce cílené na zvýšení kreativity a produktivity uživatelů pracujících v odvětví vizuálních efektů, animace, vývoje her, architektonických vizualizací, designu, reklamy a marketingu. S novou verzí LightWave 2015 přichází také nová, nižší cena: 21890 Kč za plnou licenci a 10890 Kč za upgrade z verze LightWave 11.x nebo starší.

Naše práce ve Stargate Studios na seriálech 'The Walking Dead', 'Grey's Anatomy' a 'NCIS: Los Angeles' vyžaduje absolutní stabilitu a vysoký výkon – LightWave zosobňuje obojí,“ uvedl Al Lopez ze společnosti Stargate Studios. Z nových funkcí aplikace LightWave 2015 jsme nadšeni, LightWave nám umožňuje nemožné!

LightWave 2015
představuje novinky specificky vytvořené pro animaci postav, vizualizaci nebo dynamické simulace. Navíc vylepšuje stávající populární funkce jako rigovací systém Genoma, fyzikální simulátor Bullet Dynamics, dynamické vytváření hierarchie, či renderovací algoritmy.

Software
LightWave 2015 obsahuje:

Dynamické omezovače
Díky novým typům omezovačů (
Point-to-Point, Hinge, Slider, Cone Twist, Spring a 6-DOF) získají vaše dynamické simulace na realističnosti. Ať už budete animovat automobil s plně funkčním odpružením podvozku nebo postavu padající ze schodů, nové omezovače vám usnadní práci a dovolí dosáhnout realističtějších výsledků.

Inteligentní vzorkování
Nová vzorkovací metoda „
Importance Sampling“ značně zvyšuje kvlaitu výstupu u scén renderovaných metodami Global Illumination osvětlených pomocí HDR map. Nové algoritmy koncentrují paprsky do míst zájmu a eliminují šum a další obrazové artefakty vzniklé rozdílnou úrovní osvětlení. Výsledkem je „čistší“ a také lépe predikovatelný výstup.

Analýza perspektivy
Nástroj „Match Perspective“ slouží k rychlé analýze perspektivy v natočených záběrech nebo fotografiích a k jejich sladění s výstupem programu LightWave. Odbourává časově náročný ruční proces odhadování původní pozice a natočení kamery.

Rigovací systém
Genoma 2
Modulární systém Genoma pro tvorbu a přiřazování animačních kostí je kompletním balíkem rigovacích nástrojů (RDK - rigging development kit) značně zrychlujícím celý proces přípravy animovaných virtuálních loutek. Nová verze Genoma 2 je schopna vytvářet i velice komplexní sestavy kostí a vyhoví požadavkům všech uživatelů včetně velkých animačních studií. Podporuje animování pomocí matematických výrazů a skriptů a obsahuje nové rigy pro lidské postavy, kočkovité šelmy nebo členovce.

Vykreslování hran
Vyšší kreativní kontrolu nad renderingem ve stylu tradiční animace (tj. Cell Shading) zajistí nové funkce pro vykreslování hran tvořících průnik modelů. Nový příkaz „Patch Border Rendering“ zajistí vykreslení hran dělených povrchů (vytvořených metodou Sub-Division), což se hodí např. pro společnou demonstraci původní polygonální geometrie a nově vzniklých dělených povrchů. Hrany lze nyní renderovat do samostatné vrstvy „Edge Buffer“ pro snazší postprodukci.

Vylepšená podpora formátů QuickTime, Alembic a FBX
LightWave ve verzi pro 64bitové Windows nyní podporuje import i ukládání videí do kontejneru QuickTime. LightWave 2015 také vylepšuje náhledový systém Viewport Preview Renderer (VPR) a obsahuje nové i vylepšené funkce v oblastech interaktivní tvorby hierarchií, přiřazování textur v modulu Modeler, tvorby ochlupení pomocí plug-inu Fiber FX nebo podpory herního enginu Unity 5. Rozšířena byla také podpora formátů Alembic (1.5)a FBX (2015).

NewTek LightWave 2015

Cena a dostupnost
LightWave 2015 pro Windows a Mac OS X je již v prodeji za 21890 Kč bez DPH. Registrovaní uživatelé verzí LightWave 11.x nebo starších mají nárok na upgrade za cenu 10890 . Cenově zvýhodněné školní licence jsou nabízeny rovněž. Bezplatnou 30denní zkušební verzi si mohou uživatelé stáhnout z webu www.lightwave3d.com/try.

O společnosti NewTek
NewTek mění způsob, jakým je vytvářen a sdílen moderní televizní obsah. Od sportovních utkání, webových diskuzí, živých zábavních pořadů a výukových lekcí až po podniková videa – ať už chtějí uživatelé zaznamenávat a publikovat živé video jakkoliv a kdekoliv, NewTek nabízí moderní řešení, která přilákají pozornost publika a posílí pozici uživatelů na trhu s televizní zábavou. NewTek je soukromě vlastněnou společností se sídlem ve městě San Antonio, v americkém Texasu.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 25. 11. 2014, Kategorie: Novinky