Letní filmové hity barevně upraveny pomocí produktů DaVinci Resolve – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

2. července, 2013

Barevný korektor DaVinci Resolve společnosti Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupené firmou Syntex, použilo studio Company 3 k barevné úpravě několika letních filmových hitů, včetně snímků „The Lone Ranger” a “Man of Steel” (operátor Stefan Sonnenfeld), „The Hangover Part III” (operátor Siggy Ferstl) a „World War Z” (operátor Adam Glasman). Studio Company 3 spadající pod společnost Deluxe Creative Services s mezinárodní působností používá řešení DaVinci Resolve pro veškeré pracovní úkony související s barevnými úpravami videa a filmu.

Blackmagic DaVinci Resolve

DaVinci Resolve je výkonným, profesionálním nástrojem pro barevné úpravy filmů, televizních pořadů i reklam. „Studio Company 3 vděčí za svoji vynikající pověst také systému Resolve,“ uvedl zakladatel společnosti Stefan Sonnenfeld. „Výrobce Blackmagic Design navíc software DaVinci Resolve kontinuálně vylepšuje a my tak můžeme našim klientům nabídnout to nejlepší na poli barevných korekcí.“ Studio Company 3 realizuje každoročně řadu významných zakázek, včetně filmových hitů „Les Miserables,” „Zero Dark Thirty,” „Skyfall,” „The Bourne Legacy” a „Prometheus”.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.