Letní filmové hity barevně upraveny pomocí DaVinci Resolve – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

14. července 2014

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, oznámil, že jeho software
DaVinci Resolve byl použit k barevným úpravám nejočekávanějších filmů letošního léta. Postprodukční studia celého světa spoléhají na systém DaVinci Resolve, včetně společností Company 3 a Color Collective.

Company 3, dceřinná společnost globální korporace Deluxe Creative Services, využila možností programu DaVinci Resolve během postprodukce snímků „Dawn of the Planet of the Apes“ (barevně upravil Shane Harris) a „X-Men: Days of Future Past“ (barevné úpravy realizoval Stephen Nakamura).Newyorské postprodukční studio Color Collective pracovalo na řadě nezávislých hitů a snímků představených na festivalu Sundance. Kolorista Alex Bickel byl zodpovědný za barevné úpravy filmů „Land Ho!“, „Night Moves“ a „Ping Pong Summer“.

Software DaVinci Resolve je nejpokročilejší nástroj pro barevné korekce a na poli postprodukce vysokorozpočtových snímků, televizních seriálů a reklam, je uznávaným standardem.

Fotografie pro tisk

Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

Blackmagic Design DaVinci Resolve

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 14. 07. 2014, Kategorie: Novinky