Legenda Bee Gees, Barry Gibb, v živém 360° přenosu realizovaném pomocí kamer Blackmagic Micro Studio Camera 4K – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

29
. září 2016

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, oznámil,
že šest kamer Micro Studio Camera 4K natáčelo živé, interaktivní 360° vystoupení Barryho Gibbse z legendární hudební formace Bee Gees.

U příležitosti chystaného vydání nového alba „In The Now” v říjnu letošního roku připravil zpěvák, autor a producent Barry Gibb překvapení svým fanouškům v podobě živě přenášeného vystoupení z legendárního studia Hit Factory Criteria v Miami. Během exkluzivní hudební zkoušky představil Barry Gibb nový materiál z chystaného alba i klasické písně kapely Bee Gees. Vystoupení bylo přenášeno v 360° formátu na YouTube a na webu www.BarryGibb.com/360, což zprostředkovalo fanouškům jedinečný zážitek, srovnatelný se sledováním vystoupení ze sedadel v první řadě.

Pro záznam 360° videa použil zakladatel společnosti
360 Designs, Alx Kliv, šest kamer Micro Studio Camera 4K a dva rigy Mini EYE 3 Professional 360 Camera. Jeden rig s trojicí kamer byl umístěn nedaleko Barryho Gibbana dálkově ovládané pohyblivé „kolejnici”, druhý rig byl umístěn poblíž klávesisty Douga Emeryho.

Firma 360 Designs používala také produkty DeckLink 4K Extreme 12G a DeckLink SDI 4K pro záznam a přehrávání videa, které byly součástí pracovní stanice zodpovědné za „sešití” videí v reálném čase. ISO záznam pořadu obstaraly rekordéry Blackmagic HyperDeck Studio Pro, o synchronizaci kamer se staraly produkty Blackmagic Mini Converter Sync Generator. Celá sestava, včetně proprietárního software a pracovních stanic s kartami DeckLink 4K Extreme 12G a DeckLink SDI 4K byla v minulosti využita k odbavení několika podobných akcí, včetně záznamu z červeného koberce při udílení Oscarů.

Během posledních 15 měsíců jsme vytvořili stabilní, spolehlivý systém pro 360° video, který využívá 6G-SDI rozhraní a 10bitový obraz kamer Micro Studio Camera 4K spolu s našimi kamerovými rigy,uvedl Alx Kliv. „Máme s vysíláním řadu zkušeností a náš systém proto plně podporuje vysílací standardy a 6G-SDI rozhraní. To je u takto důležitých přenosů jediná možnost úspěchu.

Pracovali jsme s neuvěřitelně talentovanými lidmi a všichni, od inženýrů a hudebníků až po společnosti Columbia Records a Sony Music, se zasloužili o nezapomenutelný zážitek pro všechny fanoušky Barryho Gibba. Nechtěli jsme vytvořit jen 360° video, které by bylo doplňkem tradiční 2D video produkce, ale opravdové, živé 360° vystoupení plné emocí. Díky Barryho zápalu pro celý projekt jsme se mohli na natáčení opravdu skvěle připravit. Kamery Micro Studio Camera 4K mohly být blíže akci, než kdykoliv před tím, což se zásadně podepsalo na kvalitě přenosu.

Je to úžasná technologie, která vám dovolí zcela se ponořit do vystoupení,prohlásil Barry Gibb. „Jste nervózní, když víte, že vaše vystoupení se přenáší do celého světa, ale jako mladí hudebníci jsme v televizi museli vždy vystupovat na živo. Nebylo možné předem vystoupení zaznamenat. Týmu 360 Designs patří uznání!

Bee Gees Barry Gibb 360° Blackmagic Micro Studio Camera 4K

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 29. 09. 2016, Kategorie: Novinky