Krátkému filmu „Time” pomohla na svět kamera Blackmagic URSA Mini Pro – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

23. května 2017

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, oznámil,
že režisér Daniel Yam ze Singapuru natočil nový krátký snímek „Time” pomocí kamery URSA Mini Pro. Barevné korekce byly realizovány v aplikaci DaVinci Resolve. Jde o první původní krátký film portálu Viddsee -- který se specializuje na krátkometrážní snímky -- a vznikl za přispění agentury Singapore Film Commission. Film je oslavou Dne matek a sleduje mladou Grace, která hledá rovnováhu mezi pracovními povinnostmi a péčí o malého syna.

Blackmagic URSA Mini Pro

Věděli jsme, že budeme potřebovat malou, snadno přenosnou kameru. Kameru bylo třeba rychle konvertovat z ruční sestavy na jízdu a stativ a snadná manipulovatelnost znamenala velké urychlení natáčení. Navíc se natáčelo v exteriérech i venku, vysoká obrazová kvalita zaznamenaného materiálu byla tedy rovněž nutností. Natáčení bylo časově omezeno na dva dny,uvedl Daniel Yam.

V jedné scéně se otevřou dveře a interiér temné místnosti zalije světlo z exteriéru. Myslím, že si kamera se záběrem poradila skvěle, vykreslení stínů i světlých partií bylo perfektní. Stejně tak ve scéně s držením ruky: původně se měla natáčet v parku, ale díky dešti se muselo natáčet v podloubí. I zde si kamera poradila s extrémním kontrastem skvěle,vysvětlil dále Daniel Yam.

Jsme velice rádi, že jsme zvolili kameru URSA Mini Pro od Blackmagic Design. Má široký dynamický rozsah, přirozené podání barev a podporuje vysoké snímkové frekvence. Není tedy divu, že výsledný film vypadá nádherně - alespoň dle mého názoru! Velice jsem ocenil i spolehlivost přístroje. Kamera se nepřehřívala ani nepadala, i když se někdy natáčelo v přímém slunečním žáru. Mohli jsme se plně soustředit na natáčení.

Emocionální hloubka filmu byla podpořena barevností jednotlivých scén. Díky záznamu 4,6K RAW materiálu byla postprodukce snadno realizovatelná, a to v aplikaci DaVinci Resolve… Výsledek mohou diváci zhlédnout na portálu Vidsee.com, premiéru měl snímek 13. května 2017 na stanici Lifetime, v 15 oblastech Asie.Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 23. 05. 2017, Kategorie: Novinky