Krátké filmy „F-Type, Your Type“ automobilové značky Jaguar barevně upraveny pomocí DaVinci Resolve – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

9. prosince 2013

Blackmagic Design, přední výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, oznámil, že série krátkých filmů „F-Type, Your Type“ společnosti Jaguar byla barevně upravena v aplikaci DaVinci Resolve. Barevné korekce provedl Aaron Cao, kolorista a majitel studia MZ Postproduction v Šanghaji. Série filmů se skládá ze tří epizod a promítá se v kinech i na webových stránkách v Číně. Režie filmů se ujal Chris Reed, produkčních povinností pak jedna z vedoucích čínských společností v oboru, firma Gwantsi.

Během výroby všech tří filmů jsme museli provést barevné úpravy u pěti set záběrů během tří dnů. Režisér a kameraman v jedné osobě, Chris Reed, ovšem i přes tyto časové restrikce požadoval maximální, filmovou kvalitu korekcí,“ uvedl Aaron Cao. „Díky efektivním nástrojům systému DaVinci Resolve jsme byli schopni vyhovět jeho požadavkům i termínu dokončení.

Poutavá obrazová prezentace automobilu Jaguar F-Type byla pro režiséra zásadním požadavkem a protože záběry z natáčení nebyly zcela konzistentní, bylo pro dosažení jednotného, perfektního vzhledu nutné provést množství barevných korekcí.

Automobil F-Type, který ve filmech řídí Jimmy Lin, je oranžový, ovšem natočené záběry působily ploše a barva automobilu se měnila v závislosti na okolním osvětlení,“ vysvětlil Aaron Cao. „Režisér požadoval provedení primárních korekcí s cílem upravit a sjednotit barevnost automobilu ještě před tím, než dojde ke klíčování a maskování.

To zvýšilo komplexnost celého pracovního postupu, ale software DaVinci Resolve měl na všechny výzvy projektu odpověď. Díky křivkám jsem mohl opravit barevnost automobilu v režimu primárních korekcí a docílit přirozenějšího, realističtějšího vzhledu natočených záběrů."

Blackmagic Design DaVinci Resolve

Nodální rozhraní aplikace DaVinci Resolve bylo klíčem k maximální efektivitě při realizaci barevných korekcí: „Ve chvílích, kdy si režisér vyžádal úpravu některé z provedených korekcí jsem mohl snadno realizovat požadované změny přidáním nebo odebráním uzlů ve stromové struktuře projektu,“ vysvětlil Aaron Cao. „A ve chvílích, kdy byl režisér na vážkách, jsem mohl stejně snadno přepínat mezi původním vzhledem a provedenými úpravami prostým deaktivováním konkrétních uzlů. To značně usnadnilo celý proces schvalování úprav.

Označování záběrů je další vynikající funkcí pro práci na komplexních projektech, jakým byl bezpochyby i tento. Díky této funkci mohu snadno nalézt konkrétní záběr nebo nastavení mezi stovkami klipů,“ vysvětlil dále Aaron Cao. „Ještě během natáčení jsem na základě pokynů režiséra označil klíčové a problematické záběry prostřednictvím červených resp. modrých ikon. V tomto duchu jsem označoval záběry i během provádění barevných korekcí. To značně usnadňovalo vyhledávání konkrétních záběrů ve chvílích, kdy si režisér vyžádal jejich předvedení.

Stejně často jsem používal i systém pro sledování pohybu. Stačí jednoduše specifikovat objekt, který má být sledován a DaVinci Resolve se postará o vše ostatní. To mi ušetřilo spoustu času,“ doplnil Aaron Cao.

S finálním vzhledem všech tří krátkých filmů jsem velice spokojen. DaVinci Resolve může přetvořit dobré záběry na skvělé a skvělé na dokonalé,“ doplnil režisér Chris Reed.

O produktu DaVinci Resolve
DaVinci Resolve společnosti Blackmagic Design je špičkovým řešením pro barevné korekce videa na platformách Mac OS X, Windows a Linux. Software DaVinci Resolve podporuje více funkcí pro barevné korekce v reálném čase, než jakýkoliv jiný systém, protože není limitován výkonem počítače na kterém je spuštěn. Tuto výkonnostní bariéru překonává pomocí akcelerace výpočtů prostřednictvím GPU pro výpočty v reálném čase, a to i u velmi komplexních projektů. DaVinci Resolve nabízí fantastický výkon při nízkých nákladech, výkon je navíc škálovatelný přidáním dalších GPU jednotek pro práci se 4K rozlišením, stereoskopickým videem, či real-time práci s RAW soubory kamer Blackmagic Cinema Camera, ARRI, RED a Sony F65, F55 či F5. DaVinci Resolve je kompatibilní se systémy Mac, Windows a Linux. Bezplatná verze DaVinci Resolve Lite běží na platformách Mac OS X a Windows.

Dostupnost a cena
Aktualizace software DaVinci Resolve 10 je k dispozici bezplatně na webu společnosti Blackmagic Design, pro všechny registrované uživatele programu.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 09. 12. 2013, Kategorie: Novinky