Kompoziční software Fusion 8 Studio od Blackmagic Design v beta verzi – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

5.
ledna 2016

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex,
uvolnil ke stažení veřejnou beta verzi programu Fusion 8 Studio pro kompozici videa a vizuální efekty. Beta verze je aktuálně k dispozici pro systémy Mac OS X a Windows.

Veřejná beta bezplatné edice Fusion 8 byla představena již na minulém SIGGPRAPHu, nová beta komerční edice Fusion 8 Studio přináší navíc pokročilé nástroje pro změnu časování videa, funkce pro rekonstrukci obrazu, možnost prolínat mezi sekvencemi a snímky metodou morphingu nebo schopnost pracovat s rozlišením vyšším než Ultra HD. Fusion 8 Studio nabízí též špičkové stereoskopické technologie, podporu plug-inů jiných výrobců, vzdálené skriptování a plug-in Avid Connect pro integraci Fusionu do časové osy programu Media Composer.

Projekty vytvořené v bezplatné verzi lze otevřít v edici Fusion 8 Studio, nezávisle na platformě. Fusion 8 Studio obsahuje také software Generation pro správu médií, verzování a náhledové projekce. Nechybí ani dedikovaná renderovací verze Fusionu pro neomezený výpočet projektů v rámci podnikových sítí, kterou lze provozovat zdarma a ušetřit tak desítky tisíc za licenční poplatky. Uživatelé z posptoprukčních studií pracující na náročných filmových a televizních projektech mohou díky neomezenému síťovému renderingu významně zrychlit svou práci!

Software Fusion je nástrojem předních hollywoodských studií již 25 let a byl použit při výrobě tisíců filmových i televizních projektů, včetně hitů Thor, Live Die and Repeat, trilogie Hunger Games, White House Down, Battlestar Galactica a mnoha dalších.

Software nabízí výkonné nodální rozhraní, které dovoluje snadno vytvářet i extrémně sofistikované vizuální efekty. Jednotlivé stavební bloky projektu jsou reprezentovány ikonami a představují efekty, filtry nebo operátory, které lze navzájem spojovat a sestavovat tak komplexní hierarchie vizuálních efektů. Díky logickým vazbám a přehlednému uspořádání tento systém podstatně zjednodušuje orientaci v projektu a ostře kontrastuje s klasickými uživatelskými rozhraními, která jsou založena na zobrazení časové osy.

Díky obrovské nabídce integrovaných nástrojů mohou uživatelé vytvářet masky, sledovat objekty, retušovat jednotlivé snímky, animovat titulky, či vytvářet realistické částicové simulace – vše ve 3D prostoru! Fusion dokáže importovat 3D modely, mračna bodů, kamery i celé scény z aplikací Maya, 3ds Max nebo LightWave, integrovat je s dalšími obrazovými daty a samostatně renderovat takto vytvořené scény. Nechybí ani nástroje pro bleskový rendering volumetrické mlhy a modifikaci osvětlení nebo reflexní mapování u již vyrenderovaných záběrů, importovaných včetně hloubkových a dalších dodatečných dat.

Blackmagic Fusion 8 Studio

Jsme uživatelé aplikace Fusion již mnoho let a s uspokojením sledujeme, jakým směrem se produkt ubírá,uvedl Jeremy Nelson ze studia Flash Film Works, který pracoval např. na filmech Spy, Barely Lethal, Defiance nebo Clash of the Titans. „Díky nové verzi pro Mac OS X je Fusion snáze použitelný v rámci podnikové sítě i samostatně. Společnosti Blackmagic nezbývá než aplaudovat!

Ohlas na verzi Fusion 8 byl ohromující! S novou beta verzí Fusion 8 Studio mají profesionálové k dispozici více nástrojů pro zpracování vizuálních efektů pro film, televizi a reklamu,” prohlásil Grant Petty, ředitel společnosti Blackmagic Design. „Na rozdíl od konkurenčních aplikací pro vizuální efekty a animaci ale Fusion 8 Studio nabízí neomezený síťový rendering bez dalších poplatků!

Verze programu Fusion
Blackmagic Fusion 8 pro Mac OS X a Windows je bezplatná edice programu. Obsahuje profesionální nástroje pro 3D vizuální efekty a je vhodná pro nezávislé kompoziční operátory a samostatně pracující tvůrce televizní, reklamní nebo filmové grafiky. Fusion 8 nabízí 2D a 3D kompoziční nástroje a funkce pro malbu, rotoscoping, titulkování, animaci, barevné klíčování, 3D částicový systém, GPU akceleraci a podporu pro import i rendering 3D modelů a scén z jiných aplikací.


Edice Fusion 8 Studio bude nabízena v prvním čtvrtletí 2016 pro systémy Mac OS X, Windows a Linux a bude stát cca 26.500 Kč bez DPH. Fusion Studio obsahuje navíc pokročilé stereoskopické, zpomalovací a stabilizační nástroje založené na algoritmech optického toku, podporu pro OpenFX plug-iny, funkce pro distribuovaný rendering a software Generation pro spolupráci a správu projektů v rámci postprodukčních studií.

Dostupnost a cena
Veřejné beta verze bezplatné edice Fusion 8 i komerční licence Fusion 8 Studio jsou nabízeny zdarma všem uživatelům programu Fusion resp. Fusion 7 Studio. Oficiální vydání je plánováno na první kvartál letošního roku.


Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 05. 01. 2016, Kategorie: Novinky