Knihovna filmových titulů Goldcrest Film restaurována pomocí skeneru Blackmagic Cintel – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

9
. června 2017

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, oznámil,
že postprodukční studio Goldcrest Post využilo filmový skener Blackmagic Cintel Film Scanner pro restaurování části rozsáhlé, prestižní knihovny filmových titulů Goldcrest Film. Filmový materiál byl skenován v rozlišení 4K a remasterován ve 2K.

Blackmagic Cintel Film Scanner Goldcrest Film

Krom požadavků klientů na kvalitní 4K obsah byla motivací pro pořízení skeneru Blackmagic Cintel také maximální kontrola nad remasterováním titulů z vlastní knihovny Goldcrest Film. Projekt remasterování šestnácti filmů vedl Laurent Treherne a zahrnoval tituly „Dance with a Stranger” (1985 ), „Absolute Beginners” (1986 ) nebo „White Mischief” (1987). „Vzrůstající poptávka po internetovém obsahu zahrnuje také rostoucí oblibu klasických, kvalitních filmových děl,vysvětlil Laurent Treherne.

Každý restaurátorský projekt se setkává s řadou výzev. V tomto případě šlo vybrání vhodného zdrojového materiálu, opravu jeho poškození, identifikaci referenčních snímků pro barevné korekce a převod obrazové i zvukové složky do moderních formátů. Díky všestrannosti a rychlosti infrastruktury Blackmagic Design se podařilo vše uspokojivě vyřešit.

Na pracovišti se skenerem Blackmagic Cintel byla instalována i specializovaná pracovní stanice pro maximální samostatnost operátorů. Filmový materiál byl nejprve kontrolován a čištěn v laboratorních podmínkách, následně byl každý pás naskenován do rozlišení 4K na vysokorychlostní úložiště a v konečné fázi sestaven a upraven do formátu 2K.

Blackmagic Cintel Film Scanner Goldcrest Film

Následovalo retušování drobných nedokonalostí a barevné korekce v aplikaci DaVinci Resolve Studio. Postprodukční tým Goldcrest nakonec vytvořil digitální kopii pro archivaci a distribuční verzi v HD. „Digitální kopie dodáváme ve formátu ProRes HQ 422, takový je většinou požadavek distribučních společností, ale rozlišení Ultra HD nabírá u klientů na důležitosti,” vysvětlil dále Laurent Treherne.

Od prvního dne používání jsme byli skutečně ohromeni, jak si skener poradil se slepkami negativů. Co by u jiných skenerů způsobovalo poskakování negativu v dráze zvládl Cintel naprosto bez problémů. A to představuje opravdu výrazné ušetření času i nákladů, protože stabilizace takových problematických artefaktů je velice náročná.

Celá infrastruktura značky Blackmagic pro skenování a postprodukci filmového materiálu je velice flexibilní a nízkonákladová, ať už je skener používán samostatně nebo v součinnosti s konkurenčními produkty,uvedl Patrick Malone, ředitel studia Goldcrest Post. „Ohromilo nás množství detailů extrahovaných z některých problematických 35mm negativů. Kvalita i rychlost skenování do Ultra HD byly skvělé.

Blackmagic Cintel Film Scanner Goldcrest Film

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 09. 06. 2017, Kategorie: Novinky