Kamery řady Panasonic P2 spolupracují se službami LiveU a TVU

Panasonic uvedl aktualizace firmware pro své profesionální zpravodajské kamery řady P2 (AJ-PX5000, AJ-PX800, AJ-PX380 a AJ-PX270) a pro rekordér AJ-PG50. Jde o výsledek spolupráce se společnostmi LiveU a TVU Networks zaměřené na IP spojení se zařízeními LiveU LU200 a TVU Networks TVU One pro agregaci (bonding) několika mobilních spojení (detaily o kompatibilitě zde). Díky tomu je dosaženo vyšší kvality i stability připojení pro streamování videa a přenos zaznamenaných souborů na FTP servery. Stav produktů LiveU je indikován také v hledáčku kamer pro okamžitý náhled kvality připojení. V kombinaci s řešeními P2 Streaming Server a P2Cast nabízí Panasonic širokou nabídku řešení pro přenos materiálu z lokací na režijní a střihová pracoviště.

Panasonic P2Cast

P2 streaming
Kompatibilní kamery řady P2 jsou vybaveny technologií
QoS pro streaming videa. Tento režim optimalizuje datový tok v závislosti na propustnosti telefonní linky. Agregace spojení pomocí zařízení od LiveU nebo TVU umožňuje streamovat videa s vyšší stabilitou i datovým tokem. Video je prostřednictvím LiveU nebo TVU serveru dále vysíláno na P2 Streaming Server.

Cloudové řešení P2Cast
Kompatibilní kamery řady P2 disponují funkcí „Rec During Uploading” pro automatický upload proxy materiálu během záznamu. Data jsou uploadována na produkční zpravodajský systém P2Cast nebo FTP server. V prostředí P2Cast lze nastavit startovní a koncové body zaznamenaných sekvencí, vytvořit soupisku a dále přenášet jen potřebné části scén ve vysoké kvalitě. I zde zvýší agregace spojení pomocí produktů LiveU nebo TVU přenosové rychlosti a stabilitu spojení.

Panasonic P2Cast