Kamery Micro Cinema Camera natáčely za polárním kruhem – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

1
. prosince 2016

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, oznámil, že
kameraman a režisér Joey Fameli použil několik kamer Micro Cinema Camera k natáčení expedice za polární kruh. Fameli používá také produkty Pocket Cinema Camera, Studio Camera a DaVinci Resolve Studio během výroby videí pro web Tested.com.

Blackmagic Design Micro Cinema Camera

Adam Savage („MythBusters”),spolu s jedním ze zakladatelů webu Tested, Normanem Chanem, přinášejí unikátní příběhy, videa a podcasty, které se věnují přírodě, vědě, novým technologiím a objevům. „Tested je webem pro tvůrčí lidi a zabývá se zajímavostmi ze segmentu STEM (science, technology, engineering, mathematics). Jako producent jsem zodpovědný za video obsah, což může být natočení experimentu, efektové záběry nebo návštěvy na filmovém natáčení, videa dokumentující konstrukci projektů, ale i expedice za polární kruh,” vysvětluje Fameli.

Tým Tested byl pozván astronautem Chrisem Hadfieldem a jeho týmem Generator Arctic na výpravu Quark Expeditions. Cestovalo se na palubě ruského ledoborce KapitánChlebnikov, který v průběhu 18 dní plul v oblasti Grónska a kanadských arktických teritorií.

Blackmagic Design Micro Cinema Camera

Kamera Micro Cinema Camera je velice malá, přesto má na svou velikost slušnou výdrž akumulátoru. Proto byla velice vhodným nástrojem pro filmování časosběrných záběrů arktického okolí naší lodi,” uvedl Fameli. „Několik kamer jsem umístil na palubě, k akumulátorům připevnil ohřívače rukou a nechal je natáčet. Odměnou mi byly krásné záběry startujících helikoptér, lodi pomalu si drtící cestu ledem, života na palubě a okolních nekonečných ledových příkrovů.

Kamery Micro Cinema Camera mi pomohly natočit také nedávné zkušební jízdy DeLoreanem,” dodal Fameli. „Připevnil jsem je pomocí pevné lepící pásky a butylénovho tmelu a natáčel řidiče, pasažéry i krajinu vně vozu. Bylo pravé poledne s ostrým světlem a stejně nemilosrdnými stíny, ale i s tím si kamery díky svému dynamickému rozsahu poradily. Všechny detaily se podařilo vyvolat během postprodukce v aplikaci DaVinci Resolve Studio.

Blackmagic Design Micro Cinema Camera

Pořady Tested nemají velké štáby a často ani dokonalou kontrolu nad natáčenými subjekty: „Většinu času natáčíme v exteriérech a nikoliv ve studiu,” vysvětluje dále Fameli. „A zde přijde široký dynamický rozsah kamer opravdu vhod. Už pár let používáme kamery Pocket Cinema Camera, ať už pro natáčení z ruky nebo v kamerovém rigu, a o tomto modelu platí totéž. Na cestách potřebujete nejen malé rozměry kamer, ale i vysokou kvalitu výstupu, srovnatelnou s jinými profesionálními kamerami. Nikdy jsem nenatáčel s DSLR aparáty, většinou jen se zpravodajskými kamerami, ale vím jistě, že nechci natáčet do kodeku H.264. Požaduji záznam do RAW a ProResu s širokým dynamickým rozsahem a možností pozdějších barevných úprav, to vše za rozumnou cenu.

Díky kladné zkušenosti s modely Micro a Pocket Cinema Camera sáhl Fameli po značce Blackmagic Design i při modernizaci vlastního studia Tested: „Nedávno jsme modernizovali naše živé studio a usoudili jsme, že unifikovaný barevný vzhled bude velkou výhodou. Proto jsme se rozhodli pro kamery Blackmagic Studio Camera. Vyhovovala nám cena, kvalita i jejich design cílený na živou produkci. Snadno jsme je připojili k naší SDI infrastruktuře a režii. Navíc máme velké plány: chceme studiové kamery používat nejen pro živé vysílání, ale i pro další pořady, kde bude velkou výhodou možnost natáčet z několika úhlů najednou,dodal Fameli.

Blackmagic Design Micro Cinema Camera

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 01. 12. 2016, Kategorie: Novinky