Kamery Blackmagic Pocket Cinema Camera pomohly stvořit dokumentární seriál „Brew Dogs“ – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

14. října 2014

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený společností Syntex, oznámil, že k natáčení nového televizního seriálu „Brew Dogs“ stanice Esquire Network byla použita trojice digitálních filmových kamer
Pocket Cinema Camera. K barevným úpravám seriálu pak použil Kelly Reese ze studia Deluxe software DaVinci Resolve.

Ústředními postavami dokumentárního seriálu „Brew Dogs“ jsou úspěšní majitelé britského pivovaru na své objevné cestě napříč „pivními městy“ Ameriky. Režisér a producent Jared Cotton z produkční společnosti Custom Redtail Partners úzce spolupracoval s kameramanem Toddem Bellem na tvorbě filmového vzhledu celého seriálu.

Máme velice málo času k výrobě neuvěřitelného množství materiálu, navíc ve filmové kvalitě,“ uvedl Jared Cotton. „A protože je vizuální stránka pořadu nesmírně důležitá, stejně jako jeho automobilové záběry, hledali jsme střední cestu mezi jednoduchými sportovními kamerami a velkými přístroji, které vyžadují složité rigy. Jakmile jsme uviděli, co dokáže při své malé velikosti model Pocket Cinema Camera, měli jsme jasno. Používáme je teď při natáčení prakticky každé scény; filmový vzhled je nedílnou součástí našeho seriálu.

Jedna z mých oblíbených automobilových scén se odehrává na nočním lasvegaském bulváru a vévodí jí vůz, který si zahrál ve filmu 'Fear and Loathing in Las Vegas'. Nemohli jsme takový historický kus jakkoliv poškodit, ale zároveň jsme potřebovali natočit perfektní záběr,“ dodal Todd Bell. „Umístili jsme Pocket Cinema Camery do interiéru automobilu, což bylo bezpečnější. Naše hlavní kamery nemohly být v interiéru vozu použity pro svou velikost. Natočili jsme tak jeden z vizuálně nejdokonalejších záběrů této řady seriálu. Detaily, dynamický rozsah a pleťové tóny produkované kamerou Pocket Cinema Camera jsou opravdu fantastické.Krom automobilových scén byly přístroje Pocket Cinema Camera použity k získání záběrů z jiných úhlů nebo s jinou perspektivou, často byly pevně připojeny k hlavním kamerám k natočení jiných záběrů ze stejného pohledu.

Seriál je o rukodělném vaření piva a jeho vizuální stránka by měla být prodchnuta stejnou snahou o dokonalost,“ uvedl dále Todd Bell. „Dynamický rozsah kamery Pocket Cinema Camera mě opravdu fascinuje. Množství detailů ve světlých částech obrazu vně automobilů, při stejně vyvážené úrovni detailů v tmavých interiérech vozů, je úžasné! S ostrostí je na tom kamera ještě lépe, než jsem čekal. Práce s ní je zábavná a odměnou jsou vám skvělé záběry.

Dříve nám trvalo vytvoření kamerového rigu pro automobil asi tři hodiny a vázalo několik členů štábu. Nyní máme vše hotové pod 30 minut,“ vysvětlil Jared Cotton. „Kamery také používáme k natáčení produktů. Se vším si sama poradí kameramanka druhého štábu Jessica Fisher. Vystačí si s Pocket Cinema Camerou a malou sadou světel. Šetříme tím čas při zachování perfektní obrazové kvality, konec konců je pivo skutečnou hvězdou našeho seriálu!

Záběry jsou natáčeny do kodeku ProRes s logaritmickým rozsahem pro zachování dynamického rozsahu senzoru. Díky tomu má kolorista Kelly Reese volné pole působnosti při aplikaci barevných korekcí v DaVinci Resolve.

Jared a Todd mají jasnou představu o vizuální stránce pořadu, která by měla být na hony vzdálena typickému extrémně saturovanému vzhledu běžných reality show. Cílem byly přirozené, filmovější barvy,“ vysvětlil Kelly Reese. „Proto natáčeli v logaritmickém režimu, což mi dovoluje volněji pracovat a zachovat množství detailů.

Protože prakticky všechny záběry jsou natáčeny v logaritmickém rozsahu, ale různými kamerami, musela všem korekcím předcházet aplikace LUT tabulek. Oceňuji možnost aplikovat LUT korekce jako efektový uzel v projektové struktuře DaVinci Resolve,“ dodal. „Pro další zpracování gamma průběhu používám křivky. Snažím se o přirozené, organické barvy při maximální efektivitě práce, zpracovávám totiž asi 1.600 záběrů! Jako odrazový můstek pro barvení každého záběru používám presety, například pro různé kamery. Náš střihač pracuje na dedikované online střižně a já na svém pracovišti, díky tomu jsme maximálně efektivní. Jakmile dostane nový nebo opravený záběr, okamžitě jej se mnou sdílí; díky flexibilní časové ose programu Resolve mohu nový materiál okamžitě zapracovat do projektu.

Blackmagic Pocket Cinema Camera

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 14. 10. 2014, Kategorie: Novinky