Kamery Blackmagic Micro Cinema Camera zachytily akci pro nový thriller Jason Bourne – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

8
. srpna 2016

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex,
oznámil, že kameraman druhého štábu filmu Jason Bourne, Igor Meglic, použil několik kamer Micro Cinema Camera a Pocket Cinema Camera k natáčení akčních scén. Pozice kamer byla ověřována pomocí monitoru a rekordéru Blackmagic Video Assist.

Nový přírůstek v populární řadě špionážních thrillerů režíroval Paul Greengrass (The Bourne Supremacy, The Bourne Ultimatum), v roli bývalého CIA agenta Jasona Bournea se opět objevil Matt Damon, kterému sekundovali Alicia Vikander, Vincent Cassel, Tommy Lee Jones a Julia Stiles. Kameraman Igor Meglic v minulosti pracoval na snímku The Bourne Ultimatum a byl tedy velmi dobře obeznámen se specifikami natáčení automobilových honiček a dalších akčních scén, za které je zodpovědný druhý štáb.

Jedním z nejdůležitějších pravidel při natáčení akčních scén je zachování obrazové konzistence se zbytkem filmu. Jakmile je střiženo na akční scénu, nesmí oko diváka zaznamenat rozdíl v obrazové kvalitě,vysvětlil Igor Meglic. „U nového filmu z bourneovské řady to platilo dvojnásob díky jeho až dokumentárnímu stylu.

Kamery Micro Cinema Camera a Pocket Cinema Camera jsme si vybrali právě pro kombinaci jejich malých rozměrů a vysoké kvality. Nenašel jsem jinou kameru, která by byla tak lehká a přitom natáčela v kvalitě srovnatelné s hlavními kamerami. Vždy se snažím dostat z kamery maximum, aby mohla postprodukce pracovat s kvalitním materiálem. Dynamický rozsah u obou modelů je velmi dobrý,dodal Meglic.

Například závěrečná automobilová honička v
Las Vegas se natáčela pěti kamerami Micro Cinema Camera. Kamery Micro Cinema Camera byly připevněny na boku dodávky jednotky S.W.A.T. a zaznamenaly srážky s automobily ve vysoké rychlosti:

Střih na tyto akční záběry dodá filmu na dramatičnosti, vidíte auta poletovat přímo kolem kamer,uvedl dále Meglic. „Ve stejné sekvenci přistane Bourneovo auto na policejní dodávce, což snímá Micro Cinema Camera ze silnice přímo před dodávkou. Načasovali jsme to tak, aby kamera natočila přistání auta na střeše dodávky ve chvíli, kdy ji dodávka přejede. Asistent Peter Chrimes vytvořil malou kamerovou klec a i tento karambol kamera přežila bez úhony.

V jedné scéně policejní dodávka vjede do kasina: Kamery Micro Cinema Camera jsme umístili přímo mezi výherní automaty, kde dodávka havaruje a natočili jsme tak fantastické záběry! Kamery natáčely dál...

Použilo se i několik kamer Pocket Cinema Camera, a to pro natáčení akčních scén na Kanárských ostrovech. „Použili jsme tři Pocket Cinema Camery pro natočení akčních záběrů automobilů a motocyklu. Požadavkem byla velice lehká kamerka, kterou by bylo možné upevnit na helmu a tělo kaskadéra,” vysvětlil Meglic. „Kaskadéři prováděli velice náročné manévry, včetně jízdy po schodech, skoků nebo průjezdů extrémně úzkých uliček. Podařilo se nám získat skvělé POV záběry!

Model Micro Cinema Camera pomohl vytvořit také referenční záběry pro nasvícení trikových scén z Las Vegas. Pole čtyř synchronizovaných kamer pořídilo záběry, které byly promítány během přípravy studia s klíčovacím pozadím. Kamery natáčely levý, pravý, přední i zadní plán a vytvořily tak 360? záběry scény. Zaznamenaný časový kód přispěl k dokonalé synchronizaci trikových a na lokacích natočených záběrů. Produkt Blackmagic Video Assist sloužil k ověření záběrů v reálném čase.

Blackmagic Micro Cinema Camera Jason Bourne

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 08. 08. 2016, Kategorie: Novinky