Kamery Blackmagic Micro Cinema Camera natočily úvodní akční sekvence nového velkofilmu Ben-Hur – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

2
6. srpna 2016

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, oznámil,
že kameraman druhého štábu snímku „Ben-Hur”, Sergej Kozlov, použil kamery Micro Cinema Camera pro natočení úvodní akční scény tohoto historického eposu.

Velkofilm z produkce studií
Metro-Goldwyn-Mayer Pictures (MGM) a Paramount Pictures je pátou filmovou adaptací slavného stejnojmenného románu z pera Lewise Wallaceho. Režie filmu se ujal Timur Bekmambetov, scenáristicky se na něm podíleli také Keith Clarke a John Ridley.

Úvodní triková akční scéna se odehrává na místě budoucího závodiště Circus Maximus, osm let před jeho postavením. Dva jezdci – mladí Juda Ben Hur a jeho přítel Messala – v tomto prologu demonstrují své jezdecké umění. Oba herci byli zkušenými jezdci na koních a režisér Timur Bekmambetov proto mohl většinu scén natočit bez dublérů a zachytit tak i detaily obličejů obou protagonistů.

Zde se zrodila myšlenka použít miniaturní kamery,” uvedl kameraman Sergej Kozlov. „Museli být tak malé, aby je mohl vézt kaskadér na koni, ať už v ruce nebo pomocí rigu M?VI. Díky tomu mohli kaskadéři natočit skvělé detaily obou herců.

Během natáčení byly kamery Micro Cinema Camera upevněny v rigu M?VI a podpůrném postroji Easyrig. Sergej Kozlov ovládal kamery ze svého stanoviště prostřednictvím systému MIMIC a miniaturního monitoru.

Pro ještě divočejší záběry jsme použili MFT objektivy Rokinon 7,5 mm. S touto sestavou natáčeli kaskadéři z natažené ruky, s kamerou Micro Cinema Camera zhruba namířenou na obličeje herců. Micro Cinema Camera je velice lehká a kompaktní, což ji předurčuje pro netradiční způsoby natáčení,uvedl dále Kozlov.

Pro rozmanitější paletu záběrů umístil Kozlovův tým kamery také přímo na koňské postroje: na boky sedla a na popruhy pod koněm.

Kromě extrémních a novátorských záběrů chtěl Timur všechny akční scény zachytit v maximální, filmové kvalitě. Proto jsem se snažil vyhnout klasickému širokoúhlému'video vzhledu'. Úvodní scéna se natáčela ve dne, v ostrém slunečním světle. Bylo tedy velice důležité zaznamenávat v režimu RAW pro zachování maximálního dynamického rozsahu. Kamery Blackmagic Micro Cinema Camera nám poskytly široký dynamický rozsah, záznam RAW dat a možnost použít kvalitní MFT objektivy,dodal Kozlov.

Kamery Blackmagic Micro Cinema Camera natočily úvodní akční sekvence nového velkofilmu Ben-Hur

Photo credit: Daniel McFadden
© 2016 Paramount Pictures and Metro-Goldwyn-Mayer Pictures Inc. All Rights Reserved.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 26. 08. 2016, Kategorie: Novinky