Kamery Blackmagic Cinema Camera natáčely akční sekvence pro film „The Expendables 3“ – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

4. září 2014

Výrobce audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený společností Syntex, oznámil, že kamery
Blackmagic Cinema Camera EF byly použity během natáčení akčních sekvencí nového filmu „The Expendables 3“ (Expendables: Postradatelní 3). Kameraman druhého štábu, Paul Hughen, ASC, umístil kamery přímo do středu akce pro zachycení fantastických akčních scén – automobilových honiček, komplikovaných lodních záběrů a velkých akčních sekvencí.

Třetí díl Postradatelných opět nabídne hvězdnou sestavu akčních herců; na plátně zazáří Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Randy Couture, Terry Crews, Arnold Schwarzenegger, Wesley Snipes, Antonio Banderas, Mel Gibson, Harrison Ford, Kelsey Grammer, Victor Ortiz, Ronda Rousey a Kellan Lutz.

Hledal jsem kameru pro natáčení akčních trikových záběrů, kameru s maximálním rozlišením a snadností obsluhy, se kterou bych se mohl pustit do středu akce,“ uvedl kameraman prvního štábu, Peter Menzies. „RAW záběry z modelu Blackmagic Cinema Camera mají nejlepší obrazovou kvalitu ze všech kamer v této velikostní třídě. Obraz je perfektně ostrý a s velice širokým dynamickým rozsahem."

Kompaktní velikost přístroje Blackmagic Cinema Camera jej přímo předurčila pro komplexní kamerové pozice, které jsme si spolu s režisérem druhého štábu Danem Bradleyem vymysleli,“ dodal Menzies. „Chtěli jsme kamery připevnit k nejrůznějším dopravním prostředkům a použít při tom minimální počet montážních prvků. Umístili jsme kamery na lodě, tanky i nákladní automobily, v jedné scéně jsme například upevnili tři Blackmagic Cinema Camery na přední nárazník a boky rychle jedoucího vlaku.

Blackmagic Cinema Camera Expendables 3

Díky lehké váze přístroje Blackmagic Cinema Camera jej mohl Paul Hughen připevnit i na předek motocyklu. S minimální vahou a malým množstvím montážních přípravků a kabelů bylo takové umístění kamery nejen možné, ale i bezpečné pro řidiče. „
Kamery byly tak snadno použitelné; mohli jsme je prostě vložit do rukou kaskadérům, kteří s nimi běhali po střechách vlaků nebo jezdili v džípech. Kamery se staly nepostradatelnými pracanty akčního štábu,“ doplnil Paul Hughen.

Vzhledem k povaze natáčení druhého, „akčního štábu“, bylo přirozené, že se kamery často ocitaly v nebezpečí. V některých případech byly kamery chráněny v kovových kamerových klecích, v jiných případech taková ochrana ale nebyla možná. Proto byla pro natáčení klíčová i cenová dostupnost modelu Blackmagic Cinema Camera.

Cenová dostupnost byla jedním z hlavních faktorů, proč jsme se pro model Blackmagic Cinema Camera rozhodli. Během natáčení jsme ale přišli pouze o jednu kameru a vysoká kvalita záběrů její ztrátu bohatě vynahradila,“ dodal Paul Hughen. „Kamera nepřežila pád výtahu – byla připevněna k jeho spodní stěně. Jakmile padla klapka, kamera byla zapnuta a natáčela pád výtahu z devátého poschodí. Přestože byla během pádu kamera zničena, SSD disk byl funkční. Natočili jsme ale skvělý záběr!

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 04. 09. 2014, Kategorie: Novinky