Kamery Blackmagic a software DaVinci Resolve 10 použity při výrobě nového klipu skupiny Spiderbait – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

19. prosince, 2013

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, oznámila, že nový hudební klip „It’s Beautiful“ australské rockové skupiny Spiderbait byl natočen pomocí kamery Blackmagic Cinema Camera. Na režisérské křeslo usedl Toby Angwin z Melbourne. Miniaturní Blackmagic Pocket Cinema Camera byla během natáčení použita jako pomocná kamera, pro barevné úpravy byl zvolen software DaVinci Resolve 10.

Pro svůj klip 'It’s Beautiful' si kapela žádala obrazový výraz, který by vhodně doplnil transcendentální zvuk nahrávky. Proto jsme natočili tři loutky procházející se po Melbourne a obdivující vnitřní krásu okolí,“ vysvětlil Toby Angwin. „Protože jsem s loutkami pracoval vůbec poprvé, nedokázal jsem odhadnout, jak dlouho bude natáčení trvat. Proto bylo namísto pronájmu kamery levnější zakoupení přístroje Blackmagic Cinema Camera, který jsem si vyhlédl pro jeho malou velikost, možnost natáčet do RAW formátu, 13 clonových čísel dynamického rozsahu a cenovou dostupnost.

Náš pracovní rozvrh byl šílený, především díky nepředvídatelnému počasí. Ale protože jsem vlastnil kameru, mohl jsem dodatečné záběry natáčet kdykoliv to bylo možné a kdykoliv jsem chtěl. V některých chvílích jsem jednoduše odběhl od střižny natočit další záběry proti klíčovacímu pozadí. Kamera je velice flexibilní a umožnila mi plně se soustředit na práci."

Během natáčení se počasí bleskově měnilo ze slunečného na bouřkové, často během jednoho záběru. „Bez širokého dynamického rozsahu a vysoké citlivosti kamery by nebylo možné toto natáčení realizovat,“ dodal Toby Angwin. „Konstantní změny osvětlení a prudké poryvy větru představovaly vážné problémy. Ale dynamický rozsah kamery značně usnadnil následnou postprodukci. Záběry vypadaly zkrátka skvěle, natáčení do RAW byla skutečná radost.

Velice malé rozměry kamery Blackmagic Pocket Cinema Camera přišly velice vhod při natáčení ve stísněných lokacích, které byly těsné i pro kompaktní přístroj Blackmagic Cinema Camera. „Díky malé výšce loutek jsme museli některé záběry natáčet velice nízko. Model Pocket Cinema Camera byl k tomuto účelu ideální a umožnil nám natáčet i ve skutečně těsných prostorách,“ uvedl dále Toby Angwin.

Během postprodukce využil Toby Angwin širokých možností aplikace DaVinci Resolve, například sofistikovaných algoritmů pro sledování pohybu. Využity byly i některé nové funkce verze 10, mimo jiné například nové funkce pro online střih nebo podpora OpenFX plug-inů.

Kdykoliv jsem potřeboval některé záběry sestříhat, měl jsem potřebné nástroje na dosah, přímo v aplikaci DaVinci Resolve,“ doplnil Angwin. „A možnost použít plug-iny Sapphire mi dovolila dodat videu patřičný lesk, aniž bych musel sáhnout po jiné postprodukční aplikaci. Tyto dokončovací nástroje jsou nezbytnou součástí postprodukčního procesu a je skvělé, že nemusím ztrácet drahocenný čas použitím jiného programu – vše lze realizovat přímo v DaVinci Resolve.

Přes spartánské podmínky natáčení jsme byli schopni pořídit vynikající záběry. Výsledná obrazová kvalita je rozhodně srovnatelná s mnoha celovečerními filmy, na jejichž výrobě jsem se v nedávné době podílel.Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 19. 12. 2013, Kategorie: Novinky