Kamera URSA Mini 4.6K natočila nový videoklip „Fool's Gold” Aarona Cartera – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

17
. května 2016

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex,
oznámil, že digitální filmová kamera URSA Mini 4.6K natočila hudební videoklip „Fool's Gold” amerického zpěváka Aarona Cartera. Kolorista Robert Crosby z losangeleského studia Coyote Post realizoval barevné úpravy v aplikaci DaVinci Resolve Studio.

Videoklip, který společně režírovali Carter a Jon Asher, má čistý, filmový vzhled kombinující scény s potlačenou barevností a pasáže s velice saturovaným, zlatým nádechem. „Již u zrodu videa jsme cílili na filmovost obrazové složky. Černé a bílé tóny spolu se zlatem podtrhují téma písně a potřebovali jsme proto kameru, která je schopna takový kontrast dokonale zachytit,” uvedl Asher.

Model
URSA Mini 4.6K disponuje dynamickým rozsahem 15 clonových čísel a přirozenou, filmovou barevností, byl proto vhodným kandidátem. Integrovaná funkce pro zobrazení vodítek dovolila natáčet v širokoúhlém formátu 2,40:1, což dále umocnilo filmový dojem. Velké množství záběrů se natáčelo rychlostí 48 fps pro efekt zpomalení, náhled rychlostí 23,98 fps bylo možné realizovat přímo v kameře díky možnosti nastavit nezávisle rychlost snímání a snímkovou frekvenci projektu.

V klipu se objevilo i několik makro záběrů zlatem nalíčené modelky, jejichž natočení si vyžádalo velice pečlivé ostření. Funkce pro asistenci ostření (focus peaking), která je součástí softwarové výbavy kamery URSA Mini 4.6K, značně usnadnila optimální nastavení zaostření.

Velikost, dostupnost a především široký dynamický rozsah kamery URSA Mini jsou fantastické,” uvedl dále Jon Asher. Záběry byly natáčeny do formátu CinemaDNG RAW, který zachoval kresbu v okrajích jasového pásma a poskytl čistý obraz bez šumu a jiných artefaktů.

Záběry produkované kamerou URSA Mini 4.6K jsou velice organické a díky 15 clonovým číslům dynamického rozsahu je lze snadno a rychle barevně upravit během postprodukce,uvedl kolorista Robert Crosby. Ihned nám bylo jasné, že máme velký prostor pro kreativitu: v tmavých částech obrazu je velké množství detailů, ani při úpravě světlých partií se nemusíte bát přepalů.

Video je natočeno na černých a bílých pozadích, což velice zvýrazňuje akci v popředí,dodal Crosby. „Díky dynamickému rozsahu kamery jsem mohl snadno zvýraznit bílé pozadí a přitom zachovat přirozené pleťové tóny i detaily ve zbylých partiích záběrů.”

U scén v ložnici bylo selektivně zvýrazněno zlaté povlečení, okolí bylo naopak potlačeno pomocí palety Hue vs. Saturation Curves aplikace DaVinci Resolve Studio. „Velkým pomocníkem byl také nástroj 3D Tracker. Použili jsme jej pro zvýraznění Aaronova obličeje a výsledek působí velice přirozeně.

Blackmagic URSA Mini 4.6K Fool's Gold

Fotografie pro tisk

Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.