Japonské studio KOO-KI vytvořilo TV reklamy pro obchodní řetězec Marui pomocí aplikace Blackmagic Design Fusion Studio – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

6
. prosince 2016

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex,
oznámil, že japonské postprodukční studio KOO-KI vytvořilo nové televizní reklamy pro řetězec obchodních domů Marui, a to pomocí aplikace Fusion Studio.

Blackmagic Design Fusion Studio Marui Commercial Koo-Ki

Studio KOO-KI -- jeho režiséři, specialisté na 3D grafiku, producenti a animátoři -- nabízí plánování, produkci a režii TV reklam, kampaní, seriálů, animací a výrobu aplikací. Jejich práce byla mnohokrát oceněna a zahrnuje počítačovou grafiku pro muzeum „Universe of Nikon”, úvodní sekvenci pro novou baseballovou hru od KONAMI nebo plánování a režii snímku „Mentai Piriri”.

Jedním z nedávných projektů z produkce společnosti KOO-KI je sada TV reklam inzerujících sezónní slevy řetězce Marui, který provozuje síť obchodních domů po celém japonsku. Reklamy byly vytvořeny plně ve 3D a jako hlavní kompoziční software byl použit produkt Fusion Studio od Blackmagic Design. Tématem reklam je „fantasy pro dospělé”: hrdinové reklam si užívají nakupování ve fantastickém městě.

Režisér
Tacuši Momen a producent Masami Šimamura spolupracovali s animátorem a uživatelem aplikace Fusion, Vitem LaMannem, který pracuje v Německu a Japonsku. Vito je dlouholetým uživatelem programu a autorem webu „Con-fusion”, který publikuje tutoriály pro Blackmagic Fusion Studio. Vito LaManna byl zodpovědný za kreativní stránku projektu.

Když jsem se vydal na dráhu počítačového grafika, nebylo v branži dostatek specialistů. Musel jsem dělat všechno: modelování, animací, kompoziční práce, storyboarding, animatiky atd. Pro reklamy Marui jsem realizoval návrh postav, modely a postprodukci. Moje forte je ale kompozice,prohlásil Vito LaManna.

Blackmagic Design Fusion Studio Marui Commercial Koo-Ki

Jako talentovaný grafik využívá Vito aplikaci Fusion i pro malbu v kombinaci s maskovacími funkcemi programu. „U tohoto projektu jsem využíval masky prakticky nepřetržitě. Maskování je pro mne velice důležité, snažím se upravit maximum elementů, aby byla scéna naprosto harmonická. Velice užitečná je funkce objemové masky dovolující vytvořit masku ve 3D prostoru. Je to také funkce velice rychlá. Masky nemusím znovu renderovat, je to velice efektivní. Masky lze i kopírovat a kombinovat!

Zásadní výzvou tohoto projektu bylo dodat plochému obrazu objem a oku lahodící výraz. Specialisté na osvětlení a shadery neměli na práci dostatek času. Ale Fusion mi umožnil vše napravit a zachránit tolik záběrů. Například v exteriérové scéně s autobusem byl původní vyrenderovaný obraz zcela plochý a nudný, proto jsem přidal mlhu a další světla pomocí masek a více tak oddělil autobus od pozadí. U postav jsem aplikoval horizontální a vertikální gradienty do jejich vlasů, abych jim dodal texturu a objem. Také jsem provedl spoustu barevných korekcí. A to vše jsem mohl dělat v kompozičním programu, nikoliv v 3D aplikaci!”

Blackmagic Design Fusion Studio Marui Commercial Koo-Ki

Vito LaManna také hojně využíval nástroj Displace 3D pro umístění dalších objektů do scény: „Nástroj Displace 3D může využít World Position Pass pro modifikaci scény, vytvoří 3D reprezentaci původní 3D scény. Plocha se promění v 3D prostor. Potřeboval jsem přidat objekt do scény s chodící dívkou, aniž bych musel celý záběr znovu renderovat. Díky tomuto efektu jsem objekt přidal v postprodukci při zachování hloubkových vazeb mezi jednotlivými modely.

Fusion mi umožňuje být kreativní, aniž by překážel. Nemusíte příliš přemýšlet, jak máte něco udělat. A to je skvělé. Používal jsem spoustu jiných aplikací, ale buď jsou přetechnizované nebo mají mnoho chyb. A to brzdí kreativitu. Díky lehkosti, s jakou se používá, mohu ve Fusionu pracovat velice rychle,” dodal Vito LaManna.

OIOI Marui from MovieBrats Studios on Vimeo.Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 06. 12. 2016, Kategorie: Novinky