Japonské studio HBC Flex pořizuje filmový skener Cintel Film Scanner od Blackmagic Design – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

24. března 2017

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, představil nového majitele profesionálního filmového skeneru Blackmagic Cintel Film Scanner, japonské studio HBC Flex. Společnost HBC Flex byla založena v roce 1955 jaké součást koncernu Hokkaido Broadcasting Co. Ltd. a za více než 50 let svého působení vytvořila řadu krátkých filmů formátu 16 mm i zpravodajství a další pořady pro TV vysílání. Mezi ně patří též záběry z XI. Zimních olympijských her v roce 1972, reklamy pro různá města na ostrově Hokkaidó, ale i znělky pro firmy nebo společenské události. Studio má ve svém archivu přes 1000 titulů, mnoho z nich existuje prozatím pouze v podobě choulostivého negativu.

Již dlouho jsme si přáli snadno převést naše archivní snímky do podoby kvalitních dat. Naše knihovna také potřebovala důkladnou reorganizaci,uvedl ředitel HBC Flex,Hiroki Tučisaka.Používáme Cintel pro skenování našich 16mm a 35mm negativů, včetně zvukových stop. Nabízíme také skenování našim klientům.Materiál z 16mm negativů skenujeme do HD, zatímco 35mm materiál převádíme do podoby maximálně kvalitních 4K dat.”

Naskenovaný materiál je kontrolován na 4K monitoru a dočasně uchováván v RAW formátu na 24TB úložišti. Následně jsou data zálohována na LTO, provedeny barevné korekce v aplikaci DaVinci Resolve Studio a celý proces je zakončen konverzí do různých video formátů.

V našem archivu máme i několik pozitivů, občas pozitivní materiál dodá také zákazník. Barvy jsou často velice vybledlé působením času a nevhodných podmínek skladování, někdy je materiál také poškrábaný. Přestože jsme měli plně vybavené Telecine pracoviště s analogovou kamerou, bylo vždy velice obtížné zrestaurovat barevnou podobu snímků. S aplikací DaVinci Resolve Studio je snadné opravit jednotlivé barevné tóny i celkové barevné podání naskenovaného materiálu. Práce v aplikaci DaVinci Resolve Studio je velice podobná jiným střihovým programům a nedělalo nám proto potíže se ji naučit.

Blackmagic Cintel Film Scanner @ HBC Flex

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 24. 03. 2017, Kategorie: Novinky