Japonské laboratoře Tokyo Laboratory pořizují nový Cintel Film Scanner – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

8
. prosince 2015

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, ohlásil
dodávku nového filmového skeneru Cintel jednomu z prvních zákazníků, japonské filmové laboratoři Tokyo Laboratory LTD (Togen). Zařízení bude používáno k digitalizaci filmového materiálu do Ultra HD, v reálném čase. Společnost Togen poskytuje celou řadu postprodukčních služeb, včetně digitalizace filmu, střihu a barevné úpravy videa, DCP masteringu nebo tradiční filmové laboratorní práce.

Hledali jsme nástupce pro naše stárnoucí Telecine pracoviště,uvedl Naoki Moriizumi, manažer skupiny Digital Process Group společnosti Togen. „Cintel skenuje v reálném čase a zaznamenává obrazová i zvuková data, jde tedy o ideálního kandidáta. Pro barevné úpravy videa používáme systém DaVinci Resolve Studio a oba tyto produkty představují efektivní kombinaci.

Cintel také podporuje filmový materiál se třemi perforacemi na políčko,dodal Jasuhiro Macumoto, kolorista studia Togen. „Tento materiál se dnes běžně používá pro DI proces a televizní reklamy. Samozřejmostí je i nízká úroveň obrazové distorze díky perfektnímu vyrovnání políčka během skenování. V této cenové kategorii je skenování filmu do 4Kp30 absolutně fantastické!

Samotný proces skenování je snadnost sama. Produkt Cintel je vybaven řadou bezpečnostních prvků – v případě, že film založíte do přístroje chybně, nedojde k jeho napínání a skener chybu odhalí. Díky tomu se nemusíte bát o bezpečí negativů,doplnil Macumoto.

Jednou z námi poskytovaných služeb je i vyvolávání negativů,vysvětlil dále Kacudži Nišino, vedoucí divize Image Media Department studia Togen. „A pro kontrolu vyvolaného filmu používáme Telecine pracoviště. Materiál většinou přejímáme v noci a vyvolané negativy dodáváme následující večer, v minulosti jsme proto v některých případech nemohli kontrolní Telecine pracoviště použít pro nedostatek času. Proto jsme se poohlíželi po novém produktu, který by nám usnadnil kontrolu negativů. S modelem Cintel Film Scanner jsme se poprvé setkali na veletrhu Inter BEE minulý rok a nyní díky němu můžeme provádět kontrolu materiálu na HD monitoru během skenování!

Pracovníci studia si také pochvalují možnost záznamu Keycode dat do video materiálu pro offline střih: „Keycode vkládáme v aplikaci DaVinci Resolve a video exportujeme ve formátu QuickTime pro offline střih. S novým skenerem Cintel došlo k dramatickému zvýšení efektivity digitalizace, jednotlivé snímky totiž zaznamenáváme přímo do programu Resolve,” doplnil Kacudži Nišino.

Blackmagic Design Cintel Film Scanner

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.