IBC 2015: Blackmagic Design oznamují nové modely 12G-SDI převodníků Teranex Mini – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

1
5. září 2015

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, představil na veletrhu
IBC 2015 tři nové modely v řadě audio-video převodníků Teranex Mini. Nové produkty dovolí převádět 12G-SDI signál na Quad SDI, resp. Quad SDI na 12G-SDI, a distribuovat jeden zdrojový SDI signál na osm výstupů.

Nové modely Teranex Mini jsou demonstrovány na stánku H20 společnosti Blackmagic Design, v hale 7.

Produkt
Teranex Mini 12G-SDI to Quad SDI převádí 12G-SDI signál na Quad-Link SDI pro bezproblémovou koexistenci nejnovější 12G-SDI Ultra HD techniky na pracovištích využívajících také Ultra HD zařízení s rozhraním Quad-Link SDI. Tento model dovoluje také převádět Ultra HD SDI signál na čtyři HD-SDI výstupy, např. pro běžné HD displeje tvořící zobrazovací stěny v režiích.

Model Teranex Mini Quad SDI to 12G-SDI převádí Quad-Link SDI signál na nejnovější normu 12G-SDI pro připojení Ultra HD techniky s rozhraním Quad-Link SDI k novým zařízením s 12G-SDI vstupy. Dovolí připojit Ultra HD výstupy realizované prostřednictvím čtyř koaxiálních kabelů pomocí jediného 12G-SDI spojení – k nejnovějším režiím, projektorům, přepojovacím polím apod.

Teranex Mini SDI Distribution realizuje distribuci jednoho SDI video vstupu na osm SDI výstupů. Tento nový model je vybaven nejnovějším rozhraním 12G-SDI s přepínáním video režimů a synchronizací pro automatickou podporu všech SD, HD a Ultra HD formátů až do rozlišení 2160p60. Je ideálním nástrojem pro rozbočení jedné SDI linky do různých zařízení, např. monitorů, enkodérů, režií apod.

Všechny představené produkty podporují 3G-SDI režimy Level A i Level B.

A protože jsou všechny tyto produkty součástí nové řady převodníků
Teranex Mini, mohou uživatelé sáhnout také po volitelném čelním panelu Teranex Mini Smart Panel, který nabízí ergonomické ovládací prvky a LCD panel pro náhled videa.

O řadě
Teranex Mini
Teranex Mini
je nová generace převodníků s rozhraním 12G-SDI pro podporu všech norem SD, HD a Ultra HD videa až do 2160p60! Všechny produkty v řadě Teranex Mini mají integrovaný napájecí zdroj, profesionální analogové i digitální (AES/EBU) zvukové rozhraní a ethernetový port pro vzdálenou správu zařízení a alternativní napájení (PoE). Produkty Teranex Mini lze vybavit také volitelným čelním panelem s barevným displejem a ovládacími prvky pro náhled videa resp. rychlé nastavení konverze.

Řada Teranex Mini čítá aktuálně 15 modelů, včetně nových Teranex Mini 12G-SDI to Quad SDI, Teranex Mini Quad SDI to 12G-SDI a Teranex Mini SDI Distribution. Nabízeny jsou rovněž varianty s optickým rozhraním – Teranex Mini Optical to HDMI, Teranex Mini HDMI to Optical, Teranex Mini Optical to Analog, Teranex Mini Analog to Optical, Teranex Mini Optical to Audio a Teranex Mini Audio to Optical.

Všechny vyráběné verze disponují integrovaným ethernetovým portem pro vzdálenou správu pomocí aplikace
Blackmagic Design Converter Utility pro systémy Mac OS X a Windows.

Blackmagic Teranex Mini

Dostupnost a cena
Modely
Teranex Mini 12G-SDI to Quad SDI, Teranex Mini Quad SDI to 12G-SDI a Teranex Mini SDI Distribution budou v prodeji během listopadu 2015 za cenu začínající na hranici 445 EUR / 12400 Kč bez DPH.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 15. 09. 2015, Kategorie: Novinky