IBC 2014: Nové verze video aplikací Adobe Creative Cloud

Nové verze aplikací řady Adobe CC pro zpracování videa nesou označení 2014.1 a také množství nových i vylepšených funkcí. Veškeré aplikace byly nově vybaveny přehlednějším uživatelským rozhraním s méně výraznými barvami a jednoduššími ovládacími prvky. Krom nového GUI nabídnou i podporu nových HiDPI displejů s vysokou hustotou pixelů, a to ve verzích pro Mac OS X i Windows 8.1. Aktualizace by se měly objevit na přelomu září a října 2014. Nové funkce:

Adobe Premiere Pro CC 2014.1
Nová funkce Search Bins dovoluje uživatelům automaticky generovat biny na základě vyhledávacích kritérií, včetně Advanced Timeline Search příkazů. Biny typu Search Bins jsou aktualizovány i po přidání nového obsahu do projektu, což zaručí maximální přehlednost rozpracovaných projektů, do nichž jsou neustále nahrávána nová videa.

– Nástroj Consolidate & Transcode dovoluje přesouvat veškeré relevantní soubory v projektech a sekvencích pro redukci celkové velikosti projektu. Jakmile jsou nastaveny potřebné parametry v panelu Project Manager, je zvolený obsah vyrenderován prostřednictvím jednoho kodeku a vytvořen nový, kompaktní projekt.

Možnost práce s několika projekty najednou dovolí uživatelům přehledně zobrazit veškerá potřebná data v jednom rozhraní. Uživatelé mohou nově otevřít několik panelů Media Browser najednou a získat tak přístup k několika projektům najednou. Nové okno Source Monitor Timeline zobrazuje druhou časovou osu pro média a sekvence z jiných projektů, což usnadní použití stávajících klipů, sestřihů, přechodových efektů nebo grafiky v nových projektech.

– Premiere Pro CC 2014.1 nabízí plnou podporu čtení i enkódování z resp. do kodeku GoPro CineForm. Díky vylepené podpoře GPU akcelerace pracuje verze 2014.1 rychleji s video daty o vysokém rozlišení – 4K, 5K, 6K a vyšším. Byly implementovány nové deBayering algoritmy pro RAW data AJA RAW, Canon RAW, Phantom Cine, RED a Cinema DNG.

Byly vylepšeny i stávající funkce, např. nástroj Masking & Tracking dovoluje nyní nastavit míru prolnutí masek přímo v okně Program Monitor a použít nástroj pro volné kreslení k tvorbě masek komplexních tvarů. Díky funkci Render & Replace se značně urychlí práce s projekty, které obsahují náročné trikové sekvence vytvořené v After Effects CC. Sekvence jsou vyrenderovány, díky technologii Dynamic Link jsou ovšem původní kompozice kdykoliv přístupné. Zdokonaleny byly také efekty Master Clip, funkce Send to Audition nebo AAF export do audio aplikací.

Adobe After Effects CC 2014.1
Verze 2014.1 programu After Effects CC je krom nového GUI vybavena i vylepšenou technologií Live 3D Pipeline, která nově obsahuje plug-in Cineware 2.0 a podporu programu CINEMA 4D R16. Implementace těchto novinek značně zrychluje a zjednodušuje práci s 3D elementy scény.

– Televizní i postprodukční studia, která využívají technologii Adobe Anywhere, mohou těžit z dokonalejší integrace tohoto produktu a z funkcí pro verzování projektů a jejich sdílení.

– Verze 2014.1 obsahuje desítky vylepšení, včetně lépe viditelných kotevních bodů u vrstev, dokonalejších algoritmů pro sledování pohybu a dalších novinek cílených na tvorbu animované grafiky i efekty.

Adobe Premiere Pro CC