HyperDeck Studio 12G, nejmodernější videorekordér se záznamem na SSD disky! – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

30
. dubna 2015

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, představil na veletrhu NAB 2015 produkt
HyperDeck Studio 12G, nový profesionální videorekordér se záznamem na SSD disky a s podporou SD, HD a Ultra HD formátů až do rozlišení 2160p60. Model HyperDeck Studio 12G je vybaven ovládacími prvky převzatými z klasických videorekordérů a rozhraními 12G-SDI a HDMI 2.0 pro přenos Ultra HD signálu po jediném kabelu.

HyperDeck Studio 12G bude uveden v průběhu května za cca 2.675 EUR bez DPH.

Model HyperDeck Studio 12G je nejnovějším přírůstkem do rodiny produktů HyperDeck společnosti Blackmagic Design a klade si za cíl nahradit stárnoucí záznamovou techniku televizních a postprodukčních studií. Uživatelům nabízí ovládací prvky ve stylu klasických videorekordérů a možnost nahrávat nekomprimované 10bitové video se vzorkováním 4:2:2 a v SD nebo v HD rozlišení, případně komprimované videosekvence ve formátech Apple ProRes nebo DNxHD a v rozlišeních
SD, HD a Ultra HD. HyperDeck Studio 12G je jediný moderní videorekordér, který je připraven na budoucnost! Uživatelé jej mohou použít s běžnou současnou SD a HD technikou a s vědomím, že mohou kdykoliv v budoucnu přejít na Ultra HD formáty s rozlišením až 2160p60.

Množství detailů, ostrost obrazu a plynulost pohybů činí z Ultra HD formátů ideální nástroj pro živé sportovní přenosy. Rekordér HyperDeck Studio 12G může být použit v součinnosti s nejnovějšími režiemi – např. s modelem ATEM Broadcast Studio 12G – pro záznam vysílaného pořadu. Několik HyperDecků může zaznamenávat další stopy, např. 2160p60 signál přijímaný z jednotlivých kamerových stanovišť pro pozdější postprodukci.

Zařízení HyperDeck Studio 12G je osazeno nejnovějšími rozhraními 12G-SDI a HDMI 2.0 pro maximální kompatibilitu s SD, HD i Ultra HD formáty, včetně norem s vysokou snímkovou frekvencí. Dvojice SSD slotů dovoluje zaznamenávat video kontinuálně, ve vysoké 10bitové kvalitě se vzorkováním 4:2:2 a na standardní 2,5” SSD disky. Při zaplnění jednoho z disků pokračuje záznam automaticky na druhé médium. HyperDeck Studio 12G ukládá videa ve standardních formátech, se kterými lze okamžitě dále pracovat bez nutnosti konverze, stejně snadno lze k počítačům se systémy Mac OS X a Windows připojit i použité SSD disky. Díky tomu mohou střihači a koloristé se zaznamenanými soubory okamžitě pracovat a nezdržovat se konverzí nebo kopírováním souborů. Zaznamenané soubory jsou kompatibilní se všemi běžně používanými postprodukčními aplikacemi, včetně produktů DaVinci Resolve, Final Cut Pro X, Premiere Pro, či Media Composer.

Rekordér HyperDeck Studio 12G je instalován v kompaktním šasi s výškou 1U pro přístrojové skříně a mobilní racky. Robustní kovové tělo je připraveno na těžké provozní podmínky ve studiích i exteriérech. Ergonomické ovládací prvky na čelní masce – podsvětlená tlačítka pro přehrávání, záznam a přetáčení spolu se standardním otočným ovladačem jog/shuttle – zaručí snadné ovládání.
HyperDeck Studio 12G lze ovládat i dálkově pomocí sériového rozhraní RS-422 nebo prostřednictvím signálu pro spuštění/zastavení záznamu povely přenášenými po rozhraní SDI.

Blackmagic Design HyperDeck Studio 12G

Klíčové vlastnosti produktu
HyperDeck Studio 12G
Záznam a přehrávání HD a Ultra HD videa až do rozlišení 2160p60.
Nekomprimované 10bitové video nebo formáty DNxHD a ProRes jsou ukládány na SSD disky.
Podporuje kontejner QuickTime pro záznam nekomprimovaných, DNxHD a ProRes formátů nebo kontejner MXF pro záznam videí s kodekem DNxHD.
Dva sloty pro kontinuální záznam videa.
Vstupy a výstupy 12G-SDI automaticky přepínají mezi SD, HD a Ultra HD normami.
Rozhraní HDMI 2.0 podporuje standardy Ultra HD / 4K.
USB port pro aktualizaci firmwaru přístroje.
Dálkové ovládání pomocí sériového rozhraní RS-422.
Možnost vzdáleného nastavování a ovládání po síti Ethernet.
Standardní provedení do racku výšky 1U a s integrovaným, univerzálním napájecím zdrojem 110/240V.

Dostupnost a cena
HyperDeck Studio 12G bude v prodeji během
května za cca 2.675 EUR bez DPH.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 30. 04. 2015, Kategorie: Novinky