Hit festivalu Sundance „The 4th” vytvořen pomocí kamer Blackmagic a programu DaVinci Resolve 12 Studio – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

15. února 2016

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex,
oznámila, že film „The 4th”, představený na festivalu Sundance, byl natočen pomocí kamer Blackmagic Pocket Cinema Camera a Blackmagic Cinema Camera EF a barevně upraven v aplikaci DaVinci Resolve 12 Studio.

Snímek napsal a režíroval
Andre Hyland, natočili Shane Bruce Johnston a Charles J. Gibson a barevně upravil Mark Todd Osborne ze studia MTO ColorData. Komedie „The 4th” je prvním dlouhometrážním snímkem Andre Hylanda, autora krátkého filmu „Funnel” představeného rovněž na festivalu Sundance, v roce 2014.

Improvizační humor a dokumentární styl natáčení si vyžadovaly paralelní použití dvou kamer, konkrétně se jednalo o modely Pocket Cinema Camera a Blackmagic Cinema Camera EF od Blackmagic Design. S oběma modely bylo možné natáčet akčně, pomocí ručních rigů.

Když jsme testovali vybavení pro nový film, bylo velice důležité zvolit kamery s filmovou vizuální kvalitou, přitom ale vhodné pro gerilový styl natáčení,prohlásil Shane Bruce Johnston. „Díky kamerám Blackmagic jsme splnili náš záměr natočit nezávislý film s filmovou obrazovou kvalitou.

Film se odehrává v Los Angeles, včetně temných uliček a interiérů automobilů: kamery Blackmagic Design natočily všechny plánované záběry, od nedostatečně osvětlených scén až po stěsnané místnosti. „Obě kamery si velice dobře poradily s nízkou hladinou osvětlení, takže jsme si příliš nemuseli lámat hlavu se svícením,” uvedl Charles J. Gibson. „Například během natáčení na chodníku, jen za pouličního osvětlení.

Malá velikost kamery Pocket Cinema Camera se hodila také v interiérech automobilů. V jedné scéně byla v automobilu čtveřice herců,” dodal Johnston. „Úvodní pětiminutovou scénu filmu jsem natáčel z výšky asi 12 metrů. S těžší a větší kamerou bych ji vůbec nedokázal natočit.

Produkty Blackmagic Design se blýskly i během postprodukce. Kolorista Mark Todd Osborne realizoval barevné úpravy filmu v aplikaci DaVinci Resolve 12 Studio.

Blackmagic Pocket Cinema Camera

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.