Grass Valley EDIUS 9 nabídne komplexní editaci HDR materiálu, vyšší výkon a permanentní licenci, bez periodických plateb – TISKOVÁ ZPRÁVA

Praha, 19. října 2017 – Nejnovější verze editoru videa EDIUS společnosti Grass Valley bude na našem trhu v prodeji od 7. listopadu 2017.

Devátá verze aplikace EDIUS pro Windows přináší bezkonkurenční, komplexní podporu materiálu s širokým dynamickým rozsahem (High Dynamic Range, HDR) – od importu přes editaci až po export video dat. EDIUS 9 nabízí plnou podporu standardu Hybrid Log Gamma (HLG) používaného novějšími kamerami značek Sony a Panasonic. EDIUS 9 provádí automatickou detekci barevného prostoru záznamu a následně samočinně aplikuje potřebná nastavení pro nativní editaci materiálu.

Software EDIUS 9 podporuje širokou škálu zdrojů HDR dat, – včetně profesionálních kamer, dronů, akčních kamer nebo telefonů – konvertuje SDR a Log materiál do HDR a dovoluje kombinovat SDR a HDR materiál ve stejném projektu. Kompatibilní vstupně-výstupní karty a monitory dovolují realizovat přesný náhled HDR videa. HDR projekty lze exportovat do formátu vhodného k přehrávání na HDR televizích (H.264, 10 bitů, 4:2:2) nebo portálu YouTube.

EDIUS 9 navíc podporuje velké množství standardů barevných prostorů včetně BT.2020 a BT.2100. Nativně jsou podporovány i soubory Cinema Raw Light z kamer Canon C200 i 10bitové Cinema DNG soubory.

Grass Valley EDIUS 9

Výrobce Grass Valley i nadále podporuje permanentní licenční model – uživatelé nejsou nuceni k periodickým platbám v podobě předplatného. Nový je systém plovoucích licencí pro podnikovou sféru dovolující distribuovat zakoupené licence na všechny počítače v sítí; licenční server bere v potaz pouze počet paralelně spuštěných programů. EDIUS je nyní také schopen práce v cloudu: k síťovým datům lze přistupovat přímo, bez nutnosti uploadovat nebo downloadovat velké množství dat.

Společnost Grass Valley hodlá do verze EDIUS 9 implementovat další nové funkce v průběhu přibližně dvouletého životního cyklu programu. Půjde o novinky vyžádané přímo uživateli, včetně automatizované synchronizace několika zvukových stop, export do kodeku H.265, podpory 8K a HFR formátů apod.

Nový EDIUS bude v prodeji ve verzích EDIUS Pro 9 a EDIUS Workgroup 9. EDIUS Pro 9 je určen samostatně pracujícím uživatelům, zatímco edice Workgroup cílí na větší týmy – televizní studia nebo štáby realizující živé přenosy.

Uživatelům edice EDIUS 9 Workgroup bude umožněno provádět náhled UHD 50p/60p materiálu pomocí náhledových karet např. značek Blackmagic Design nebo AJA. V budoucích bezplatných aktualizacích varianty EDIUS 9.x Workgroup budou následovat funkce pro rendering na pozadí a tvorbu skrytých titulků.

Jsme rádi, že výrobce Grass Valley vyslyšel přání uživatelů a nadále nabízí u aplikace EDIUS permanentní licenční model,” uvedl Michal Jenča ze společnosti Syntex, která distribuuje produkty značky Grass Valley v České republice. „Pro uživatele EDIUSu je možnost vlastnit program stejně důležitá, jako nové funkce a vysoký výkon.

Na webu EDIUS.NET je také k dispozici velké množství výukových videí v angličtině s českými titulky, a to zcela zdarma. Tamtéž je k dispozici i bezplatná zkušební verze, kterou lze provozovat po dobu 30 dnů. Videa se podrobně věnují novým funkcím programu EDIUS, včetně samostatné aplikace Mync pro správu, vyhledávání, náhled a sdílení médií.

Licence programu EDIUS 8 zakoupené po 1. září 2017 obsahují bezplatný upgrade na verzi 9. Majitelům starších verzí bude nabízena cenově zvýhodněná verze programu EDIUS 9 v rámci dočasné prodejní akce.

Grass Valley EDIUS 9

O společnosti Grass Valley
Společnost Grass Valley dává svým zákazníkům možnost vytvářet a distribuovat audiovizuální obsah, jakkoliv a kdekoliv. V dnešním neustále se měnícím mediálním světě zůstává obsah i nadále tím nejdůležitějším prvkem. Řada uživatelů se ale potýká s faktem, že musí podporovat nové technologie při zachování kompatibility s normami včerejška: je nucena simultánně vysílat prostřednictvím tradičních kanálů, platforem typu Video-On-Demand a Over-The-Top, ale i na moderní tablety, počítače a mobilní zařízení. Společnost Grass Valley vytváří inovativní nástroje a infrastrukturu pro efektivnější výrobu audiovizuálních pořadů. Integrovaná řešení značky Grass Valley jsou flexibilní, efektivní, cenově dostupná, kvalitní a škálovatelná. Grass Valley má svou centrálu v kanadském Montrealu, je dceřinnou společností americké korporace Belden Inc. a operuje na trhu s televizní technikou téměř 60 let. Více informací o produktech a službách značky Grass Valley naleznete na webu www.grassvalley.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je exkluzivním distributorem produktu Grass Valley EDIUS pro český trh. Více na
www.syntex.cz.

Fotografie a screenshoty aplikace EDIUS 9 jsou k dispozici na webu
https://www.edius.net/download/press/EDIUS9PressKit.zip.

Datum: 19. 10. 2017, Kategorie: Novinky