Grass Valley EDIUS 9.50 ke stažení. Nová akce EDIUS 9 Plus nabízí upgrade na budoucí verzi zdarma

Společnost Grass Valley uvedla na IBC 2019 verzi 9.50 své populární videostřihové aplikace EDIUS pro Windows. Aktualizace je zdarma a přináší řadu uživateli vyžádaných funkcí vč. synchronizace vícekamerového materiálu pomocí audio stop a importu formátu Blackmagic RAW.

Nově byla také spuštěna promo akce EDIUS 9 „Plus“ slibující bezplatný upgrade na další stěžejní verzi programu (která vyjde v roce 2020) všem novopečeným majitelům licencí EDIUS Pro 9 nebo EDIUS Workgroup 9 (vč. „Jump“ upgradů). Akce platí u licencí zakoupených od 13. září 2019 a netýká se školních licencí ani Home Edition.

Nové funkce EDIUS 9.50

Synchronizace materiálu dle zvukových stop
Synchronizace médií u záznamu několika kamerami (a pomocí externích audio rekordérů) je nyní možná také pomocí zvukových stop. Synchronizaci lze realizovat před zahájením střihu i během práce na projektu; práce je značně usnadněna automatickou analýzou materiálu.

Import médií Blackmagic RAW
EDIUS 9.50 dovoluje importovat materiál Blackmagic RAW z kamer URSA Mini Pro G2, Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K/6K či rekordérů Blackmagic Video Assist 12G, přímo do binů. Podporovány jsou rovněž příslušné barevné prostory; edice Workgroup navíc implementuje nový náhledový režim optimalizovaný pro Blackmagic RAW.

Export médií Apple ProRes 4444
EDIUS dovoluje exportovat videa vč. alfa kanálu a ve verzi 9.50 je novinkou možnost exportovat do formátu ProRes 4444 v kontejneru MOV resp. MXF (pouze Workgroup).

Import RAW materiálu z kamer Canon a Sony
EDIUS 9.50 nově podporuje import médií Canon Cinema RAW Light z nedávno uvedeného modelu Canon EOS C500 Mark II. Navíc byla implementována podpora nejnovějších knihoven Sony RAW (3.3) a import materiálu Sony X-OCN.

Nové funkce aplikace Mync
Software pro správu médií EDIUS Mync nabízí – krom podpory Blackmagic RAW formátu – možnost přehrávat videa v nekonečné smyčce.

Možnost změnit audio zařízení za běhu programu (pouze Windows 10)Datum: 16. 09. 2019, Kategorie: Novinky