Grass Valley EDIUS 11 v říjnu!

Společnost Grass Valley představila na veletrhu IBC 2023 nový EDIUS 11! Jedenáctá verze oblíbeného video editoru pro Windows přichází se sadou nástrojů využívajících algoritmy umělé inteligence, je také připravena na integraci online i offline AI služeb třetích stran. Součástí je výkonný systém správy obsahu Mync 11 s úzkou integrací do EDIUSu 11 a pro zajištění bezproblémové skupinové spolupráce přichází nový Chorus Hub 11 Server.

Mezi novinky patří aktualizované jádro programu s podporou nejnovějších PC/GPU technologií, nový inteligentní filtr pro barevné korekce, klip typu Adjustment pro simultánní aplikaci efektů na více stop, rozpoznávání řeči založené na umělé inteligenci, specializovaný zvukový editor rovněž podporující automatický převod řeči na text a modernizovaný, výkonný titulkovač. Nově vyvinutá technologie Chorus Hub 11 Server umožňuje týmovou spolupráci – propojením několika EDIUS 11 klientů, renderovacího enginu XRE, nástroje Mync 11 a serverového úložiště. Díky dodávaným vývojářským nástrojům dovoluje rovněž integrovat AI služby (automatické označování videí a fotografií, kontrolu kvality apod.).

Grass Valley EDIUS 11 bude k dispozici v různých verzích vč. EDIUS 11 Pro, EDIUS 11 Workgroup a nové varianty EDIUS 11 Broadcast, EDU licencí i upgradů ze starších verzí. Uživatelé, kteří si zakoupí EDIUS X v termínu 15.9.–31.10.2023 získají upgrade na EDIUS 11 zdarma. Zahájení prodeje EDIUS 11, Mync 11 a Chorus Hub 11 je naplánováno na 11. října 2023. Video představené vč. CZ titulků:


Datum: 18. 09. 2023, Kategorie: Novinky