Fujifilm X-H2 + XF16-80MM Black

Zobrazovací technologie páté generace přináší vysokou
rozlišení a rychlost v dalším vývoji řady X.

Více informací

69 990 Kč s DPH 57 843 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
Na cestě 1 ks
Popis produktu OBSAH BALENÍ

Popis produktu

Zobrazovací technologie páté generace přináší vysokou
rozlišení a rychlost v dalším vývoji řady X.

Fotoaparát X-H2 je vybaven novým 40,2megapixelovým snímačem a nabízí bezkonkurenční kvalitu obrazu pro fotografie i video,
a odemyká svět kreativních možností, které dalece přesahují možnosti všech předchozích modelů
APS-C formátu kdy předtím dokázal.

Úroveň S/N přinízkém světelném výkonu

Snímač X-Trans CMOS 5 HR s vysokým rozlišením 40,2 Mpx je vybaven vylepšeným algoritmem zpracování obrazu, který zvyšuje rozlišení bez snížení odstupu signálu od šumu a poskytuje úžasnou kvalitu obrazu.

Za hranicí lidského oka Makro

Ve spojení s vysokým maximálním poměrem zvětšení snímače APS-C zaznamenávají makrosnímky s rozlišením 40,2 Mpx detaily s pozoruhodnou ostrostí, včetně těch, které jsou pouhým okem nezjistitelné.

ISO125

X-Trans CMOS 5 HR má vylepšenou strukturu pixelů, která umožňuje efektivnější příjem světla. ISO 125 - dříve rozšířená citlivost - je nyní k dispozici jako standardní citlivost.

Rozšířené kreativní možnosti 1/180000 szávěrky

X-H2 má maximální rychlost elektronické závěrky 1/180 000, což představuje nárůst přibližně o 2,5 stupně ve srovnání s ostatními fotoaparáty řady X. Použijte jej s širokou clonou v extrémně jasném prostředí a získejte více kreativních možností nebo jej nechte zmrazit akci v dokonalé milisekundě.

Světdetailů160MP Pixel Shift MULTI SHOT

X-H2 je první fotoaparát řady X, který je vybaven funkcí Pixel Shift Multi Shot, a s pomocí softwaru Pixel Shift Combiner dokáže jediným stisknutím tlačítka spouště vytvořit jeden snímek s mimořádně vysokým rozlišením 160 MP.

Pomocí stabilizačního systému v těle fotoaparátu, který posouvá snímač o půl pixelu mezi jednotlivými snímky, vytvoří X-H2 přesně 20 snímků, aby zajistil, že každý červený, zelený a modrý pixel bude mít stejnou informaci. Výsledkem je výsledný snímek téměř bez viditelných falešných barev.

Podpora obrazového formátu HEIF

X-H2 podporuje obrazový formát HEIF, který poskytuje 10bitovou kvalitu obrazu v souborech až o 30 % menších než standardní JPEG. Další kapitola v poskytování vysoce kvalitních výsledků přímo z fotoaparátu byla pro řadu X oficiálně zahájena.

Kromě vytváření 40,2MP fotografií s vysokým rozlišením dokáže X-H2 zaznamenávat také výjimečné 8K/30P video v 10bitových barvách 4:2:2, které lze interně zaznamenat buď na paměťovou kartu SD, nebo Cfexpress typu B.

Podpora formátu Apple ProRes

X-H2 podporuje formáty Apple ProRes 422 HQ, ProRes 422 a ProRes 422 LT. Při záznamu ve formátu ProRes* je k dispozici také ProRes 422 Proxy, což usnadňuje střih videa 8K a zefektivňuje postprodukční pracovní postupy.

*Proxy není k dispozici pro záznam 8K/30P a 8K/25P.

8K s převzorkováním
režim 4K HQ

Nový režim 4K HQ vytváří video 4K s převzorkováním 8K, což vede k vysoce kvalitnímu obrazu, který plně využívá 40,2MP snímač fotoaparátu.

Vylepšené video
Doba záznamu

Fotoaparát X-H2 používá stejnou konstrukci rozptylující teplo jako X-H2S a dokáže nahrávat 8K/30P po dobu přibližně 160 minut*

*Při nahrávání videa při teplotě 25 ℃ z chladného startu, s teplotou automatického vypnutí nastavenou na High, H.265 4:2:0, datovým tokem 200 Mb/s a vertikálním bateriovým gripem VG-XH s použitím tří připojených baterií. Délka záznamu závisí na zbývajícím nabití baterií a na typu a kapacitě použité paměťové karty. Když se hlavní jednotka zahřeje, může se natáčení automaticky zastavit.

Nový asistent MF [měřič zaostření」

Fotoaparát X-H2 je vybaven měřičem zaostření, který lze použít pro asistenci MF během záznamu videa a umožnit tak přesnější nastavení zaostření. Lze jej také použít v kombinaci s funkcí focus peaking.

Podpora F-Log2

Kromě F-Log podporuje X-H2 také F-Log2, který zaznamenává rozšířený dynamický rozsah 13+ stupňů.* Tento rozsah je širší než současný F-Log, což rozšiřuje postprodukční potenciál.

*Při záznamu F-Log2 na základě interního testování společnosti Fujifilm.

Výstup RAW přes HDMI

V kombinaci s kompatibilním záznamovým zařízením HDMI od Atomos nebo Blackmagic Design lze 12bitový výstup videa RAW z X-H2 zaznamenat jako Apple ProRes RAW nebo Blackmagic RAW v rozlišení a snímkové frekvenci až 8K a 29,97 snímků za sekundu.

Detekce objektu
Automatické zaostřování

X-Processor 5 je vybaven automatickým ostřením s detekcí objektu založeným na technologii Deep Learning, která automaticky detekuje a sleduje širokou škálu objektů, včetně zvířat, ptáků, aut, motocyklů, jízdních kol, letadel a vlaků - a také lidských tváří a očí. Tvůrci snímků se mohou soustředit na kompozici a kreativitu s jistotou, že X-H2 bude přesně sledovat zaostření.

Srovnání výkonu automatického ostření

  X-H2S X-H2 X-T4
Nejvyšší rychlost AF 0.02 s. 0.02sec 0.02sec
Aktualizovaný algoritmus AF ANO ANO -
Výkon sledování
pro pohybující se objekt
Velmi dobrý Dobrý Dobrý
Automatické zaostřování na obličej/oko Velmi dobrý Velmi dobrý Dobrý
Detekce objektu AF
(pohybující se objekt)
Velmi dobré Dobrý -
Automatické zaostřování s detekcí objektu
(Nepohybující se objekt)
Velmi dobrá Velmi dobré -
Objekt s vysokou frekvencí Dobrý Velmi dobrý Dobrý
 

Vyšší počet pixelů fotoaparátu X-H2 zvyšuje počet pixelů fázové detekce, což zlepšuje přesnost zaostřování AF-S na objekty včetně krajin a portrétů. Fotoaparát také obsahuje vylepšený algoritmus predikce AF, nově vyvinutý pro model X-H2S, který umožňuje stabilní zaostřování i při použití AF-C. Fotoaparát X-H2S vyniká ve sledování pohybujících se objektů s využitím výkonu stohovaného snímače, zatímco fotoaparát X-H2 vyniká v přesném AF pro statické objekty.

Digitální zoom

Fotoaparát X-H2 je vybaven funkcí digitálního zoomu*, která využívá 40,2Mpx snímač fotoaparátu k dosažení až 2násobného digitálního zoomu s malou nebo žádnou ztrátou rozlišení při nahrávání videa v rozlišení 4K, a to i s nasazeným základním objektivem. Při použití s objektivem XF18-120mmF4 LM PZ WR získáte dvojnásobný dosah a plynulý přechod na funkci digitálního zoomu, když objektiv dosáhne maximální ohniskové vzdálenosti.

*K dispozici jsou tři režimy: 4K HQ, 4K DCI HQ a FHD

Až sedmistupňová stabilizace obrazu v těle fotoaparátu

Pětiosý systém stabilizace obrazu v těle nabízí až sedm stupňů kompenzace. Tato výkonná funkce, umožněná procesorem X-Processor 5 a funkcí kontroly snímání, dává volnost držení z ruky v podmínkách, které by dříve vyžadovaly oporu. Funkce stabilizace obrazu v těle navíc umožňuje přesný posun obrazového snímače pro funkci Pixel Shift Multi Shot fotoaparátu.

Elektronický hledáček s vysokým rozlišením

Elektronický hledáček s vysokým rozlišením má 0,8násobné zvětšení a využívá 5,76 milionu bodů pro neuvěřitelné detaily. Obnovovací frekvence přibližně 120 snímků za sekundu usnadňuje pohled do hledáčku i při extrémním úhlu, protože potlačuje rozmazání a zkreslení obrazu.

Odolné tělo odolné proti povětrnostním vlivům

X-H2 je vybaven 79 body utěsněnými proti povětrnostním vlivům, které zajišťují vysokou úroveň odolnosti proti prachu a vlhkosti. Vydrží i náročné podmínky každodenního profesionálního používání a dokáže pracovat při teplotách do -10 °C. Displej LCD na horním panelu, nastavitelná citlivost tlačítka AF-ON, 1,62 milionu bodů na LCD monitoru s variabilním úhlem záběru a nezávislé tlačítko pro nahrávání videa - to vše zajišťuje intuitivní a pohodlné ovládání.

Vylepšená odolnost závěrky

Životnost závěrky byla zvýšena na 500 000 spuštění*

*Na základě interního testování společnosti Fujifilm.

Funkce dálkového záznamu

Prostřednictvím volitelného vysílače souborů FT-XH lze připojit a současně ovládat až čtyři fotoaparáty X-H2S*1/X-H2 prostřednictvím kabelové/bezdrátové sítě LAN. To umožňuje následující operace z prohlížeče:

- Kontrolovat a upravovat nastavení fotoaparátu pro každý fotoaparát
- Spustit/zastavit nahrávání videa pro všechny kamery
- Ukládat, načítat a kopírovat nastavení kamery*2.

*Pro kameru X-H2S je vyžadována nejnovější aktualizace firmwaru

*Nastavení fotoaparátu lze uložit do počítače nebo tabletu a načíst z nich.

Pokročilá obsluha a ovládání

Aktualizovaná rukojeť

X-H2 vylepšuje oblíbenou rukojeť X-H1, která poskytuje jistější pocit. To je užitečné zejména při používání delších objektivů nebo objektivů s velkou světelností.

Spoušť závěrky ovládaná dotykem pera

Reakce tlačítka spouště byla vylepšena tak, aby působila přirozeně a spoušť se uvolnila přesně ve správný okamžik.

Podpora karty CFexpress™ typu B

Fotoaparát X-H2 je vybaven dvěma sloty pro karty - jedním pro kartu CFexpress™ typu B a jedním pro kartu SD UHS-II. Pro maximální využití neuvěřitelného video výkonu fotoaparátu X-H2 je třeba používat karty CFexpress™ typu B.

Vylepšené funkce videa

Obsluha videa nebyla nikdy jednodušší díky samostatnému tlačítku pro nahrávání videa a variabilnímu úhlovému LCD monitoru s 1,62 milionu bodů, který lze plně otočit i při zapojení kabelů HDMI a mikrofonu. K dispozici je také port HDMI typu A plné velikosti.

OBSAH BALENÍ

Specifikace
Název modelu FUJIFILM X-H2
Uchycení objektivu Bajonet FUJIFILM X
Obrazový snímač 23.5 x 15,6 mm (APS-C) X-Trans CMOS 5 HR s primárním barevným filtrem
Počet efektivních pixelů 40.2 miliony pixelů
Systém čištění snímače Ultra Sonic Vibration
Motor pro zpracování obrazu X-Processor 5
Paměťová média Karta SD (-2GB) / Karta SDHC (-32GB) / Karta SDXC (-2TB) / UHS-I / UHS-II / Třída rychlosti videa V90 / Karta CFexpress typu B (-2TB)

*Podrobnější informace naleznete v části Kompatibilita.
*Podívejte se prosím na seznam potvrzených operací karty CFexpress typu B
Formát souboru statického snímku DCF V souladu s pravidly pro návrh souborového systému fotoaparátu (DCF2.0)
  JPEG Exif Ver.2.32*1
  HEIF 4:2:2 10bit
  RAW 14bit RAW (původní formát RAF)
  TIFF 8bit / 16bit RGB (pouze konverze surového formátu ve fotoaparátu)
Počet zaznamenaných pixelů [L] 〈4:3〉 6864 x 5152 〈3:2〉 7728 x 5152 〈16:9〉 7728 x 4344 〈1:1〉 5152 x 5152 〈5:4〉 6432x5152
  [M] 〈4:3〉 4864 x 3648 〈3:2〉 5472 x 3648 〈16:9〉 5472 x 3080 〈1:1〉 3648 x 3648 〈5:4〉 4560x3648
  [S] 〈4:3〉 3456 x 2592 〈3:2〉 3888 x 2592 〈16:9〉 3888 x 2184 〈1:1〉 2592 x 2592 〈5:4〉 3264x2592
Panorama [L] 〈vertikální〉 9600 x 2160 〈Horizontální〉 9600 x 1440
  [M] 〈vertikální〉 6400 x 2160 〈Horizontální〉 6400 x 1440
Digitální telekonvertor 2.0x / 1,4x / OFF
Citlivost Statický obraz Standardní výstup: AUTO1 / AUTO2 / AUTO3 /ISO125-12800 (krok 1/3)
Rozšířený výstup: ISO64 / ISO80 / ISO100 / ISO25600 / ISO51200
  Film Standardní výstup: AUTO / ISO125-12800 (krok 1/3)
Rozšířený výstup: ISO25600
Ovládání expozice TTL 256zónové měření / Multi / Spot / Average / Center Weighted
Režim expozice P (programová AE) / A (AE s prioritou clony) / S (AE s prioritou rychlosti závěrky) / M (manuální expozice)
Kompenzace expozice Stále -5,0EV - +5,0EV krok 1/3EV
  Filmování -2,0EV - +2,0EV krok 1/3EV
Stabilizátor obrazu Mechanismus Mechanismus posunu obrazového snímače s pětiosou kompenzací
  Efekt kompenzace 7.0 stupňů
*na základě standardu CIPA
*Pouze chvění ve směru a proti směru otáčení
*S nasazeným objektivem XF35mmF1,4 R
  Digitální stabilizace obrazu Ano (pouze v režimu videa)
  IS MODE BOOST Ano (pouze režim videa)
Typ závěrky Závěrka s ohniskovou rovinou
Rychlost závěrky Mechanická závěrka Režim P: 4sec. až 1/8000sec. Režim A: 30sec. až 1/8000sec. Režim S/M: 15min. až 1/8000sec. Režim Bulb: až 60min.
  Elektronická závěrka Režim P: 4sec. až 1/180000sec. Režim A: 30sec. až 1/180000sec. Režim S/M: 15min. až 1/180000sec. Žárovka: 1sec. Pevný
*Rozsahy rychlosti závěrky pro režim sériového snímání se mohou lišit od zde uvedených.
  Elektronická přední clona Režim P: 4 s až 1/8000 s. Režim A: 30 s až 1/8000 s. Režim S/M: 15min. až 1/8000sec. Režim Bulb: až 60min.
  Mechanická + elektronická závěrka Režim P: 4sec. až 1/180000sec. Režim A: 30sec. až 1/180000sec. Režim S/M: 15min. až 1/180000sec. Žárovka: až 60min.
*Mechanická závěrka pracuje do 1/8000sec.
*Rozsahy rychlosti závěrky pro režim sériového snímání se mohou lišit od zde uvedených.
  E-front + mechanická závěrka Režim P: 4sec. až 1/8000sec. Režim A: 30 s až 1/8000 s. Režim S/M: 1 min: 15min. až 1/8000sec. Režim Bulb: až 60min.
*Elektronická přední clona pracuje do 1/2000sec.
  Elektronická přední + mechanická + elektronická závěrka Režim P: 4sec. až 1/180000sec. Režim A: 30sec. až 1/180000sec. Režim S/M: 1 min: 15min. až 1/180000sec. Žárovka: až 60min.
*Elektronická přední clona pracuje do 1/2000 s, mechanická závěrka pracuje do 1/8000 s.
*Elektronická závěrka nemusí být vhodná pro rychle se pohybující objekty nebo fotografování z ruky. Blesk nelze použít.
*Rozsahy rychlosti závěrky pro režim sériového snímání se mohou lišit od zde uvedených.
  Film 8K: 1/8000 s až 1/24 s. 6.2K: 1/8000 s až 1/24 s. DCI4K/4K: 1/8000 s až 1/4 s. FHD: 1/8000 s až 1/4 s.
*U některých nastavení nelze zvolit delší čas závěrky, než je snímková frekvence.
  Synchronizovaná rychlost závěrky pro blesk Mechanická závěrka: 1/250 s. nebo pomalejší
Sériové snímání CH Elektronická závěrka Přibližně 20 snímků/s (1,29x oříznutí) (JPEG 1000+ snímků, komprimovaný RAW 1000+ snímků, bezztrátově komprimovaný RAW 1000+ snímků, nekomprimovaný RAW 202 snímků, komprimovaný RAW + JPEG 129 snímků, bezztrátově komprimovaný RAW + JPEG 95 snímků, nekomprimovaný RAW + JPEG 90 snímků)

CH Elektronická závěrka Přibližně 13 snímků/s (1,29x oříznutí) (JPEG 1000+ snímků, komprimovaný RAW 1000+ snímků, bezztrátově komprimovaný RAW 1000+ snímků, nekomprimovaný RAW 1000+ snímků, komprimovaný RAW + JPEG 372 snímků, bezztrátově komprimovaný RAW + JPEG 361 snímků, nekomprimovaný RAW + JPEG 223 snímků)

CH Elektronická závěrka Přibližně 10 snímků za sekundu (1,29x oříznutí) (JPEG 1000+ snímků, Komprimovaný RAW 1000+ snímků, Bezztrátově komprimovaný RAW 1000+ snímků, Nekomprimovaný RAW 1000+ snímků, Komprimovaný RAW + JPEG 1000+ snímků, Bezztrátově komprimovaný RAW + JPEG 1000+ snímků, Nekomprimovaný RAW + JPEG 1000+ snímků)

CH Elektronická závěrka Přibližně 13 snímků/s (JPEG 1000+ snímků, komprimovaný RAW 1000+ snímků, bezztrátově komprimovaný RAW 1000+ snímků, nekomprimovaný RAW 1000+ snímků, komprimovaný RAW+JPEG 131 snímků, bezztrátově komprimovaný RAW+JPEG 131 snímků, nekomprimovaný RAW+JPEG 127 snímků)

CH Elektronická závěrka Přibližně 8,9 snímků/s (JPEG 1000+ snímků, komprimovaný RAW 1000+ snímků, bezztrátově komprimovaný RAW 1000+ snímků, nekomprimovaný RAW 1000+ snímků, komprimovaný RAW+JPEG 769 snímků, bezztrátově komprimovaný RAW+JPEG 751 snímků, nekomprimovaný RAW+JPEG 302 snímků)

CH Mechanická závěrka Přibližně 15 snímků/s (JPEG 1000+ snímků, komprimovaný RAW 1000+ snímků, bezztrátově komprimovaný RAW 1000+ snímků, nekomprimovaný RAW 400 snímků, komprimovaný RAW+JPEG 110 snímků, bezztrátově komprimovaný RAW+JPEG 108 snímků, nekomprimovaný RAW+JPEG 104 snímků)

CH Mechanická závěrka Přibližně 10 snímků/s (JPEG 1000+ snímků, komprimovaný RAW 1000+ snímků, bezztrátově komprimovaný RAW 1000+ snímků, nekomprimovaný RAW 1000+ snímků, komprimovaný RAW+JPEG 512 snímků, bezztrátově komprimovaný RAW+JPEG 492 snímků, nekomprimovaný RAW+JPEG 223 snímků)

CH Mechanická závěrka Přibližně 7,0 snímků/s (JPEG 1000+ snímků, komprimovaný RAW 1000+ snímků, bezztrátově komprimovaný RAW 1000+ snímků, nekomprimovaný RAW 1000+ snímků, komprimovaný RAW+JPEG 1000+ snímků, bezztrátově komprimovaný RAW+JPEG 1000+ snímků, nekomprimovaný RAW+JPEG 1000+ snímků)

Předsádka Elektronická závěrka Přibližně 20 snímků/s (1,29x oříznutí) (Při polovičním stisknutí 20 snímků, Po úplném stisknutí 1000+ snímků)
Předsádka Elektronická závěrka Přibližně 13 snímků/s (1,29x oříznutí) (Při polovičním stisknutí 13 snímků, Po úplném stisknutí 1000+ snímků)
Předsnímání Elektronická závěrka Přibližně 10 snímků za sekundu (1,29x oříznutí) (při polovičním stisknutí 10 snímků, po úplném stisknutí 1000+ snímků)
Předsnímání Elektronická závěrka Přibližně 13 snímků/s (při polovičním stisknutí 13 snímků, po úplném stisknutí 1000+ snímků)

*Počet zaznamenatelných snímků je vypočítán na základě karty CFexpress typu B při studeném startu
*Počet zaznamenatelných snímků závisí na záznamovém médiu
*Rychlost sériového snímání závisí na snímacím prostředí a počtu snímků
Režim pohonu Bracketing AE 2 snímky / 3 snímky / 5 snímků / 7 snímků / 9 snímků
*po 1/3EV kroku, až po ±3EV krocích
  Bracketing s filmovou simulací Možnost volby libovolných 3 typů simulace filmu
  Bracketing dynamického rozsahu 100% / 200% / 400%
  Bracketing citlivosti ISO ±1/3EV / ±2/3EV / ±1EV
  Bracketing vyvážení bílé ±1 / ±2 / ±3
  Bracketing ostření AUTO / MANUÁLNÍ
  Vícenásobná expozice Ano (max. 9 snímků) / aditivní / průměrná / světlá / tmavá
  Režim HDR AUTOMATICKÝ / 200 % / 400 % / 800 % / 800 % +
  Pokročilý filtr Fotoaparát na hraní / Miniatura / Pop barva / Vysoký klíč / Nízký klíč / Dynamický tón / Měkké zaostření / Částečná barva (červená / oranžová / žlutá / zelená / modrá / fialová)
  Pixel Shift Multi Shot Ano
Zaostření Režim Jednoduché automatické zaostřování / Kontinuální automatické zaostřování / MF
  Typ Inteligentní hybridní AF (TTL kontrastní AF / TTL AF s fázovou detekcí)
  Výkon při slabém osvětlení Kontrast: -4,0EV XF50mmF1,0 připojen
Fázová detekce: -7,0EV XF50mmF1,0 připojen
  Volba rámečku AF Jednobodové AF: 13x9 / 25x17 (možnost změny velikosti rámečku AF)
Zónové AF: 3x3 / 5x5 / 7x7 ze 117 oblastí na mřížce 13×9
Širokoúhlé/sledovací AF: Ano (AF-S: širokoúhlé / AF-C: sledovací)
Vše: Ano
  Detekce obličeje/očí Ano
  Detekce objektu Ano (Zvíře/Pták/Automobil/Motocykl&Kolo/Letadlo/Vlak)
Blesk EF-X8 Směrné číslo: cca 11 (ISO200・m) / cca 8 (ISO100・m)
Synchronizace. Režim: 1. clona / 2. clona
Režim záblesku: TTL (TTL AUTO / STANDARDNÍ / POMALÁ SYNCHRONIZACE ) / MANUÁLNÍ / COMMANDER / VYPNUTO
  Blesk s paticí Synchronizace. Režim: 1. clona / 2. clona / AUTO FP (HSS)
Režim záblesku: TTL (TTL AUTO / STANDARD / SLOW SYNC. ) / MANUAL / MULTI *Při nastavení EF-X500 / OFF
  Synchronizovaný terminál Synchronizace. Režim: 1. clona / 2. clona
Režim záblesku: MANUÁLNÍ
Hot shoe Ano (kompatibilní s vyhrazeným bleskem TTL)
Hledáček EVF: 0,5" OLED barevný hledáček, cca 5,76 milionu bodů
Pokrytí zobrazovací plochy vs. snímací plochy: Přibližně 100 %
Oční bod: Přibližně 24 mm (od zadního konce okuláru fotoaparátu)
Nastavení dioptrií: -5~+3m-1
Zvětšení: 0.80x s 50mm objektivem (ekvivalent 35mm) na nekonečno a dioptrií nastavenou na -1,0m-1
Úhlopříčný zorný úhel: přibližně 40° (horizontální zorný úhel: přibližně 32° )
Vestavěný snímač očí
Monitor LCD 3.barevný dotykový monitor LCD s úhlem záběru 0 palců
Poměr stran: 3:2
Počet bodů: přibližně 1,62 milionu bodů
Režim dotykové obrazovky Režim fotografování Fotografování, automatické zaostřování, zaostřovací oblast, vypnuto, nastavení dvojitého poklepání (ZAP/VYP), nastavení dotykových funkcí (ZAP/VYP), dotykový zoom (ZAP/VYP), nastavení oblasti dotykové obrazovky EVF
  Režim přehrávání Přejetí prstem, Přiblížení/oddálení, Dvojité poklepání, Přetažení
Dílčí monitor LCD 1.28" monochromatický LCD monitor
Poměr stran: 1:1
Počet bodů: 128x128 bodů
Záznam videa Formát souboru MOV:
Apple ProRes 422 HQ, lineární PCM (stereofonní zvuk 24bit / 48KHz vzorkování)
Apple ProRes 422, lineární PCM (stereofonní zvuk 24bit / 48KHz vzorkování)
Apple ProRes 422 LT, lineární PCM (stereofonní zvuk 24bit / 48KHz vzorkování)
HEVC/H.265, lineární PCM (stereofonní zvuk 24bit / 48KHz vzorkování)
MPEG-4 AVC/H.264, lineární PCM (stereofonní zvuk 24bit / 48KHz vzorkování)
MP4:
MPEG-4 AVC/H.264, AAC
  Komprese filmů Všechny vnitřní / dlouhé GOP
  Velikost souboru
Snímková frekvence
Datový tok
[8K(16:9)] 7680 x 4320 29,97p/25p/24p/23,98p 720Mbps/360Mbps/200Mbps/100Mbps/50Mbps
[6,2K(16:9)] 6240 x 3510 29,97p/25p/24p/23,98p 720Mbps/360Mbps/200Mbps/100Mbps/50Mbps
[DCI4K HQ(17:9)] 4096 x 2160 29,97p/25p/24p/23,98p 720Mbps/360Mbps/200Mbps/100Mbps/50Mbps
[4K HQ(16:9)] 3840 x 2160 29,97p/25p/24p/23,98p 720Mbps/360Mbps/200Mbps/100Mbps/50Mbps
[DCI4K(17:9)] 4096 x 2160 59,94p/50p/29,97p/25p/24p/23,98p 720Mbps/360Mbps/200Mbps/100Mbps/50Mbps
[4K(16:9)] 3840 x 2160 59,94p/50p/29,97p/25p/24p/23,98p 720Mbps/360Mbps/200Mbps/100Mbps/50Mbps
[Full HD(17:9)] 2048 x 1080 59,94p/50p/29,97p/25p/24p/23,98p 720Mbps/360Mbps/200Mbps/100Mbps/50Mbps
[Full HD(16:9)] 1920 x 1080 59,94p/50p/29,97p/25p/24p/23,98p 720Mbps/360Mbps/200Mbps/100Mbps/50Mbps
[Full HD(17:9) Vysokorychlostní záznam] 2048 x 1080 240p/200p/120p/100p 720Mbps(záznam)/360Mbps(záznam)/200Mbps(záznam)
[Full HD(16:9) Vysokorychlostní záznam] 1920 x 1080 240p/200p/120p/100p 720Mbps(záznam)/360Mbps(záznam)/200Mbps(záznam)

*Pro nahrávání filmů použijte paměťovou kartu CFexpress typu B nebo SD s rychlostní třídou UHS 3 nebo vyšší.
*Pro záznam filmů rychlostí 360 Mb/s použijte kartu CFexpress typu B nebo paměťovou kartu SD s rychlostní třídou videa 60 nebo vyšší.
*Pro záznam filmů rychlostí 720 Mb/s použijte kartu CFexpress typu B nebo paměťovou kartu SD s rychlostní třídou videa 90 nebo vyšší.
*Vybraný datový tok se změní v závislosti na nastavení.
*Kodek Apple ProRes lze nahrávat pouze na kartu CFexpress typu B
*Datový tok pro kodek Apple ProRes nelze zvolit.
*Doba záznamu se může zkrátit v závislosti na teplotě a/nebo podmínkách snímání
Režim simulace filmu 19 režimů (PROVIA/Standard, Velvia/Vivid, ASTIA/Soft, Classic Chrome, PRO Neg.Hi, PRO Neg.Std, Classic Neg., Nostalgic Neg., ETERNA/Cinema, ETERNA BLEACH BYPASS, ACROS, ACROS + Ye Filter, ACROS + R Filter, ACROS + G Filter, Black & White, Black & White + Ye Filter, Black & White + R Filter, Black & White + G Filter, Sepia)
Monochromatická barva Ano
Efekt zrnitosti Drsnost SILNÝ, SLABÝ, VYPNUTÝ
  Velikost VELKÝ, MALÝ
Barva Chrom Efekt SILNÝ, SLABÝ, VYPNUTÝ
Barva chrom Modrá SILNÝ, SLABÝ, VYPNUTÝ
Efekt hladké kůže SILNÝ, SLABÝ, VYPNUTÝ
Nastavení dynamického rozsahu Stále AUTO / 100% / 200% / 400%
Omezení ISO: DR100%: Žádné omezení、DR200%: ISO250 nebo více、DR400%: ISO500 nebo více
  Film 100% / 200% / 400%
Omezení ISO: DR100%: Žádné omezení、DR200%: ISO250 nebo více、DR400%: ISO500 nebo více
Vyvážení bílé Automaticky Priorita bílé / Auto / Priorita okolního prostředí
  Vlastní Vlastní1 - 3
  Výběr teploty barev 2500K-10000K
  Přednastavení Denní světlo / odstín / zářivka-1 / zářivka-2 / zářivka-3 / žárovka / pod vodou
Nastavení jasnosti ±5 kroků
Samospoušť 10 s. / 2sec.
Intervalové snímání s časovačem Ano (Nastavení : Interval, Počet snímků, Počáteční čas, Vyhlazení expozice intervalového snímání)
Bezdrátový vysílač Standardní IEEE802.11a/b/g/n/ac (standardní bezdrátový protokol)
  Šifrování WPA/WPA2 smíšený režim, WPA3
  Režim přístupu Infrastruktura
Bluetooth® Standartd Bluetooth Ver. 4.2 (Bluetooth low energy)
  Pracovní frekvence (střední frekvence) 2402 - 2480 MHz
Terminál Digitální rozhraní USB typu C (USB3.2 Gen2x1)
  Výstup HDMI Konektor HDMI (typ A)
  Ostatní ø3,5 mm, stereofonní mini konektor (mikrofon)
ø3,5 mm, stereo mini konektor (sluchátka)
ø2,5 mm, konektor pro dálkové ovládání
Hot shoe
Synchronizovaný terninální
Napájení Li-ion baterie NP-W235 (součástí dodávky)
  Výdrž baterie pro statické snímky*2 Úsporný režim: Přibližně 680 snímků
Normální režim: Přibližně 540 snímků
*Při nastavení XF35mmF1.4 R
  Skutečná výdrž baterie při snímání videa*2 8K: Přibližně 70 min. (29,97p)
4K: Přibližně 75 min. (59,94p)
Rozlišení Full HD: Přibližně 85 min. (59,94p), Přibližně 90 min. (120P)
*Detekce obličeje je nastavena na hodnotu OFF
  Nepřetržitá výdrž baterie při záznamu videa*2 8K: Přibližně 100 min. (29,97p)
4K: Přibližně 120min. (59,94p)
Rozlišení Full HD: (59,94p): Přibližně 140 min
*Detekce obličeje je nastavena na hodnotu OFF
Rozměry Šířka: 136,3 mm
Výška: 92,9 mm
Hloubka: 84,6 mm
(Minimální hloubka: 42,8 mm)
Hmotnost včetně baterie a paměťové karty: Přibližně 660 g
bez baterie a paměťové karty: Přibližně 579 g
Provozní prostředí Provozní teplota -10℃ - +40℃
  Provozní vlhkost 10% - 80% (bez kondenzace)
Doba uvedení do provozu Přibližně 0,49 s
Dodávané příslušenství Li-ion baterie NP-W235
Síťový adaptér AC-5VJ
Adaptér do zásuvky
Kabel USB
Popruh přes rameno
Krytka těla
Kryt horké patice
Krytka konektoru vysílače/vertikálního bateriového gripu
Kryt slotu pro paměťovou kartu
Kryt synchronizačního terminálu
Kryt konektoru chladicího ventilátoru
Ochranný kryt kabelu
 
*1 Exif 2.32 je formát souborů digitálního fotoaparátu, který obsahuje řadu informací o fotografování pro optimální tisk

*2 Přibližný počet snímků nebo doba záznamu videa, které lze pořídit při plném nabití na základě normy CIPA.

Specifikace filmu
Médium Rec (paměťová karta CFexpress typu B / paměťová karta SD)
Rozlišení/rozsah Velikost Snímková frekvence Formát souboru/komprese Bitová rychlost*2 Bitová hloubka Výstup HDMI
Rozlišení(Snímková frekvence)/Samplování/Bitová hloubka
  Oříznutí zvětšení
  DIS ON DIS OFF
8K 16:9 7680 x 4320 29.97p
25.00p
24.00p
23.98p
ProRes 422 HQ MOV*1 3520Mbps(29,97p)*3 10bit FHD 4:2:2 10bit*4   Ne
možné
1.0x
ProRes 422 MOV*1 2352 Mb/s (29,97p)*3  
ProRes 422 LT MOV*1 1632Mbps(29,97p)*3  
H.265 All-Intra 4:2:2 MOV
H.265 All-Intra 4:2:0 MOV
720Mbps
360Mbps
FHD 4:2:2 10bit (při výběru H.265 All-Intra 4:2:2 MOV)*4
4K 4:2:2 10bit (při výběru H.265 All-Intra 4:2:0 MOV)*4
  Ne
možné
1.0x
H.265 Long GOP 4:2:2 MOV
H.265 Long GOP 4:2:0 MOV
720Mbps
360Mbps
200Mbps
100Mbps
50Mbps
FHD 4:2:2 10bit (při výběru H.265 Long GOP 4:2:2 MOV)*4
4K 4:2:2 10bit (při výběru H.265 Long GOP 4:2:0 MOV)*4
  Ne
možné
1.0x
6.2K 16:9 6240 x 3510 29.97p
25.00p
24.00p
23.98p
ProRes 422 HQ MOV*1 2324Mbps(29,97p)*3 10bit FHD 4:2:2 10bit*4   Ne
možné
1.0x
ProRes 422 MOV*1 1553 Mb/s (29,97p)*3  
ProRes 422 LT MOV*1 1077Mbps(29,97p)*3  
H.265 All-Intra 4:2:2 MOV
H.265 All-Intra 4:2:0 MOV
720Mbps
360Mbps
FHD 4:2:2 10bit (při výběru H.265 All-Intra 4:2:2 MOV)*4
4K 4:2:2 10bit (při výběru H.265 All-Intra 4:2:0 MOV)*4
  Ne
možné
1.0x
H.265 Long GOP 4:2:2 MOV
H.265 Long GOP 4:2:0 MOV
720Mbps
360Mbps
200Mbps
100Mbps
50Mbps
FHD 4:2:2 10bit (při výběru H.265 Long GOP 4:2:2 MOV)*4
4K 4:2:2 10bit (při výběru H.265 Long GOP 4:2:0 MOV)*4
  Ne
možné
1.0x
DCI4K HQ 17:9
4K HQ 16:9
4096 x 2160
3840 x 2160
29.97p
25.00p
24.00p
23.98p
ProRes 422 HQ MOV*1 939 Mb/s (DCI 4K 29,97p)*3 10bit DCI4K/4K 4:2:2 10bit   Ne
možné
1.0x
ProRes 422 MOV*1 627 Mb/s (DCI 4K 29,97p)*3  
ProRes 422 LT MOV*1 435Mbps(DCI4K 29,97p)*3  
H.265 All-Intra 4:2:2 MOV
H.265 All-Intra 4:2:0 MOV
720Mbps
360Mbps
  Ne
možné
1.0x
H.265 Long GOP 4:2:2 MOV
H.265 Long GOP 4:2:0 MOV
720Mbps
360Mbps
200Mbps
100Mbps
50Mbps
  Ne
možné
1.0x
H.264 All-Intra 4:2:0 MOV 360Mbps 8bit DCI4K/4K 4:2:2 8bit   Ne
možné
1.0x
H.264 Long GOP 4:2:0 MOV
H.264 Long GOP 4:2:0 MP4
360Mbps
200Mbps
100Mbps
50Mbps
  Ne
možné
1.0x
DCI4K 17:9
4K 16:9
4096 x 2160
3840 x 2160
59.94p
50.00p
29.97p
25.00p
24.00p
23.98p
ProRes 422 HQ MOV*1 1877Mbps(DCI4K 59,94p)*3 10bit DCI4K/4K 4:2:2 10bit   Ne
možné
59.94p/50,00p:1,14x
29.97p/25.00p/24.00p/23.98p:1.0x
ProRes 422 MOV*1 1254 Mb/s (DCI4K 59,94p)*3  
ProRes 422 LT MOV*1 870Mbps(DCI4K 59,94p)*3  
H.265 All-Intra 4:2:2 MOV
H.265 All-Intra 4:2:0 MOV
720Mbps
360Mbps
  1.1x 59.94p/50,00p:1,14x
29.97p/25.00p/24.00p/23.98p:1.0x
H.265 Long GOP 4:2:2 MOV
H.265 Long GOP 4:2:0 MOV
720Mbps
360Mbps
200Mbps
100Mbps
50Mbps
  1.1x 59.94p/50,00p:1,14x
29.97p/25.00p/24.00p/23.98p:1.0x
H.264 All-Intra 4:2:0 MOV 360Mbps 8bit DCI4K/4K 4:2:2 8bit   1.1x 1.0x
H.264 Long GOP 4:2:0 MOV
H.264 Long GOP 4:2:0 MP4
360Mbps
200Mbps
100Mbps
50Mbps
  1.1x 1.0x
FHD 17:9
FHD 16:9
2048 x 1080
1920 x 1080
59.94p
50.00p
29.97p
25.00p
24.00p
23.98p
ProRes 422 HQ MOV*1 440Mbps(FHD16:9 59,94p)*3 10bit FHD 4:2:2 10bit*5   Ne
možné
59.94p/50,00p:1,14x
29.97p/25.00p/24.00p/23.98p:1.0x
ProRes 422 MOV*1 294 Mb/s (FHD16:9 59,94p)*3  
ProRes 422 LT MOV*1 204Mbps(FHD16:9 59,94p)*3  
H.265 All-Intra 4:2:2 MOV
H.265 All-Intra 4:2:0 MOV
720Mbps
360Mbps
  1.1x 59.94p/50,00p:1,14x
29.97p/25.00p/24.00p/23.98p:1.0x
H.265 Long GOP 4:2:2 MOV
H.265 Long GOP 4:2:0 MOV
720Mbps
360Mbps
200Mbps
100Mbps
50Mbps
  1.1x 59.94p/50,00p:1,14x
29.97p/25.00p/24.00p/23.98p:1.0x
H.264 All-Intra 4:2:0 MOV 360Mbps 8bit FHD 4:2:2 8bit*5   1.1x 59.94p/50,00p:1,14x
29.97p/25.00p/24.00p/23.98p:1.0x
H.264 Long GOP 4:2:0 MOV
H.264 Long GOP 4:2:0 MP4
360Mbps
200Mbps
100Mbps
50Mbps
  1.1x 59.94p/50,00p:1,14x
29.97p/25.00p/24.00p/23.98p:1.0x
Vysoká rychlost
FHD 17:9
FHD 16:9
2048 x 1080
1920 x 1080
240 snímků za sekundu (4×/8×/10×)
200 snímků za sekundu(4×/8×)
120p (2x/4x/5x)
100p (2x/4x)
ProRes 422 HQ MOV*1 1760 Mb/s
(při záznamu FHD16:9 240p)*3
10bit FHD(59,94p) 4:2:2 10bit*6   Ne
možné
1.23x
ProRes 422 MOV*1 1176Mbps
(při záznamu FHD16:9 240p)*3
 
ProRes 422 LT MOV*1 816Mbps
(při záznamu FHD16:9 240p)*3
 
H.265 All-Intra 4:2:2 MOV
H.265 All-Intra 4:2:0 MOV
720Mbps (při nahrávání)
360Mbps (při nahrávání)
 
H.265 Long GOP 4:2:2 MOV
H.265 Long GOP 4:2:0 MOV
720Mbps (při nahrávání)
360Mbps (při nahrávání)
200Mbps (při nahrávání)
 
H.264 All-Intra 4:2:0 MOV 360Mbps (při nahrávání) 8bit FHD(59,94p) 4:2:2 8bit*6  
H.264 Long GOP 4:2:0 MOV
H.264 Long GOP 4:2:0 MP4
360Mbps (při nahrávání)
200Mbps (při nahrávání)
 
 

Výstup HDMI

Rozlišení/spektrum Velikost Snímková frekvence Výstup HDMI
Rozlišení/vzorkování/bitová hloubka
  Oříznutí zvětšení
  DIS ON DIS OFF
8K 16:9 7680 x 4320 29.97p
25.00p
24.00p
23.98p
8K 4:2:2 10bit   Ne
možné
1.0x
6.2K 16:9 6240 x 3510 29.97p
25.00p
24.00p
23.98p
FHD 4:2:2 10bit*4   Ne
možné
1.0x
DCI4K HQ 17:9
4K HQ 16:9
4096 x 2160
3840 x 2160
29.97p
25.00p
24.00p
23.98p
DCI4K/4K 4:2:2 10bit   Ne
možné
1.0x
DCI4K 17:9
4K 16:9
4096 x 2160
3840 x 2160
59.94p
50.00p
29.97p
25.00p
24.00p
23.98p
DCI4K/4K 4:2:2 10bit   1.1x 59.94p/50,00p:1,14x
29.97p/25.00p/24.00p/23.98p:1.0x
FHD 17:9
FHD 16:9
2048 x 1080
1920 x 1080
59.94p
50.00p
29.97p
25.00p
24.00p
23.98p
FHD 4:2:2 10bit *5   1.1x 59.94p/50,00p:1,14x
29.97p/25.00p/24.00p/23.98p:1.0x
Parametry

Parametry

Výrobce: Fujifilm
Kategorie: Kompaktní kamery