Francouzská tenisová federace používá MultiView 16 od Blackmagic Design – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

2
7. května 2015

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex,
oznámil, že videoprodukční tým Francouzské tenisové federace (Fédération Française de Tennis, FFT) bude letošní ročník French Open monitorovat prostřednictvím osmi jednotek Blackmagic MultiView 16. K těmto účelům byla sestavena také videostěna rozměrů 3,2 x 1,3 m.

Instalace je součástí modernizace technického zázemí pařížského tenisového areálu Le Stade Roland Garros. Čtyři multiview jednotky budou používány celoročně pro náhled 1080i50 signálu ze všech 20 kurtů areálu, např. během tréninků a menších turnajů. Během velkých turnajů, např. v průběhu Mezinárodního mistrovství Francie v tenise nebo legendárního Davis Cupu, poskytnou další čtyři jednotky MultiView 16 náhled všech kamerových signálů produkovaných až čtyřicítkou mezinárodních televizních týmů, a také náhled videa z dalších režijních zařízení.

Hardwarové multiview jednotky společnosti Blackmagic Design nahradily naše stárnoucí náhledové systémy. Jsou součástí rozsáhlé modernizace našeho technického zázemí a plného přechodu z SD na HD standardy. Dovolí nám snadno monitorovat výstupy z našich video routerů,” uvedl Christophe Chatain, vedoucí audiovizuálního týmu FFT. „Ačkoliv je většina zdrojů signálu na turnajích v HD, podpora Ultra HD rozlišení nám do budoucna poskytuje vysokou produkční flexibilitu, stejně jako možnost zobrazovat video přes celou obrazovku nebo v konfiguracích 2x2, 3x3 a 4x4.

Fédération Française de Tennis také nově využívá dva routery
Blackmagic Smart Videohub 40x40. První slouží k distribuci videosignálu z několika režijních místností na velkoplošné obrazovky na stadionech, pomocí optické kabeláže, případně na lokální IPTV síť. Druhý router odbavuje příchozí signál do centrální režie s videostěnou a zobrazovači MultiView 16.

Turnaj French Open je velkou tenisovou událostí a láká pozornost diváků i televizních stanic z celého světa. Naše videoprodukce proto musí být absolutně bez chybičky,” dodává Christophe Chatain. „Monitorovací vybavení od společnosti Blackmagic Design představuje spolehlivé a bezproblémové řešení pro videoprodukci a dovoluje nám poskytovat dokonalé přenosy z nejzajímavějších událostí ve světě sportu.

Blackmagic Design MultiView 16

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.