Druhý díl filmového trháku Guardians of the Galaxy natočí revoluční kamera RED WEAPON 8K

Společnost RED Digital Cinema prozradila, že druhý díl úspěšného snímku Guardians of the Galaxy bude natočen pomocí kamery WEAPON s novým 8K snímačem RED DRAGON. Spolu s modely WEAPON 6K, SCARLET-W 5K a RED RAVEN 4.5K bude přístroj WEAPON 8K součástí inovované nabídky kamer „DSMC2” značky RED, která opět posouvá hranice modularity, obrazové kvality a miniaturizace digitálních filmových kamer.

Nemohu ani vyjádřit, jak jsem hrdý na to, že si Marvel a další zúčastnění vybrali kameru WEAPON 8K,” uvedl Jarred Land, prezident společnosti RED Digital Cinema. „Vzhledem k nevídanému úspěchu prvního filmu jsme si byli vědomi, jak pečlivě budou tvůrci vybírat novou kameru pro pokračování. Považujeme výběr našeho produktu za velice významné potvrzení správného směru vývoje našich technologií.

Na natáčení druhého dílu Guardians of the Galaxy s kamerou WEAPON 8K se velice těšíme. Je to již má třetí spolupráce se společností RED, v minulosti jsme použili již kameru RED EPIC u snímku Prometheus nebo EPIC DRAGON pro film The Legend of Tarzan,” prohlásil producent Nik Korda. „Velký snímač a extrémní rozlišení nového modelu WEAPON 8K spolu s jeho lehkým a kompaktním tělem přinášejí zcela nové kreativní možnosti.

Model WEAPON 8K zaznamenává 8K video REDCODE RAW se snímkovou frekvencí až 75 fps, 6K rychlostí 100 fps nebo 4K při snímkové frekvenci 150 fps. Snímač se chlubí širokým dynamickým rozsahem a bohatou, přirozenou barevností. Samozřejmostí je výměnný bajonet objektivů a OLPF filtrů nebo export 3D LUT dat.

RED WEAPON

Datum: 11. 01. 2016, Kategorie: Novinky